Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy miután...

Miért van az, hogy miután bocsánatot kértünk, pont ellenkező hatást érünk el?

Figyelt kérdés
Pl. [link]
2018. jan. 12. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy PR fogás volt.

Gondolj bele. Évek óta ismerjük. Nem egy emberrel beszélt úgy mint egy kutyával, ez vitathatatlan.

Az egy dolog, hogy úgy szurkol ahogy. Azzal nincs baj, legfeljebb azt mondjuk furcsa, bár szerintem inkább inspiráló.

Az viszont nem elfogadható, hogy nem köszönünk embereknek, üvöltünk egy sporttárssal mert az rosszkor ment rossz helyre, megmondjuk a magunkét ordenáré módon.


Elhiszem, hogy mindenkinek van egy stílusa. De ez ne legyen kifogás és magyarázat arra, hogy valakivel a nem megfelelő módon viselkedünk.

Nála ez mind nem egyszeri alkalom volt, rendszeresen csinálta. Ha egyszer történik meg az ember azt mondja oké, elszakadt a cérna, biztos történt vele valami.


A másik: pontosan ismerte a visszajelzéseket eddig is.

Tudta, hogy a viselkedésével ellenszenvet vált ki. Éveken át ez mégsem érdekelte, mert ott volt mellette a párja aki hozta az eredményeket. Így igazolták a stílusát. Most viszont nincs ott mellette és már nincs kivel takarózni. És láss csodát, hirtelen belátta, hogy eddig nem megfelelően viselkedett. Ha nincs ez a mosolyszünet köztük akkor eszében sem lett volna bocsánatot kérni.

És emiatt nem tudom komolyan venni.

Ha nem viselkedne ilyen lekezelően az emberekkel, akkor semmi bajom nem lenne vele.

2018. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy kollégám. Nekem semmi bajom nem volt vele, nem is ismerem mert sosem adott rá alkalmat. Viszont hosszú évek óta (kb 10) totál ellenséges velem. Senki nem tudja miért, gyanítom ő sem.

Nem fogadta a köszönésem (nyilván már nem is köszönök neki), ő sem köszön, kikerül mint egy leprást, valahogy mindig próbálja éreztetni, hogy mennyire nem tud elviselni.

Ha most fogná magát és ennyi év és ennyi lekezelés után odalépne hozzám és azt mondaná bocs, hülyén viselkedtem, azt mondanám menj a fenébe.

Van különbség amikor valaki hirtelen felindulásból bunkó valakivel, meg amikor valaki tudatosan kezel le embereket hosszú időn át.

Ha nekem lenne munkaviszonyom az Államokban és vízumom és befogadna az ország (vagy bárhol máshol élnék idegenként), eszembe nem jutna úgy viselkedni emberekkel ahogy ő viselkedett nálunk sok emberrel.

Itthon is van olyan akit nem kedvelek vagy nem tartok sokra, de attól még kulturáltan viselkedek vele, mert így a normális, így helyes, így neveltek.

2018. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy nárcisztikus f4szkalap volt mindig is és feltehetőleg az is marad. Akkor utáltam meg, amikor hisztizett a sajtóban, hogy ez az ország nem szentel elég figyelmet hosszú Katinkára, holott ha meghaljuk azt, hogy "magyar sportoló" akkor Puskás után szinte ő az első asszociációnk...

De... Azért PR-fogásként elbőgni magad elég nehéz, pszichopatának lehetetlen... Egy végtelenül álságos embernek oké, de az meg ellentmond azzal az arrogánciával, ami miatt sokan utálják őt. Ezek alapján azt tudom mondani, hogy őszinte... Az vesse rá az első követ, aki soha nem beszélt úgy senkivel, mint akit a seggéből rántott volna ki

2018. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2, Legnagyobb tévedés azt hinni, hogy azért viselkedik így, mert amerikai. Csak simán egy f4sz. Ne legyenek illúzióink, a tengerentúlon is ilyen volt mindenkivel
2018. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Félreértesz, nekem nincs bajom az amerikaiakkal, sőt. Több amerikai barátom van mint magyar és ismerek hazánkban élő amerikaiakat is. Nagyon kedvesek és közvetlenek, pozitívak. Nagyon kedvelem a társaságukat.

A lényeg nem az ország hanem az, hogy külföldiként itt él de úgy beszél egy csomó magyarral mint a kutyákkal se szokás. Ez nem járja.

Amellett akik itt élnek amerikaiak megpróbáltak az évek alatt szert tenni némi magyar nyelvismeretre. Hogy legalább néhány mondatot el tudjanak mondani magyarul ha már itt élnek.

Nekem eszembe nem jutna annyi angol tudással külföldre menni arcoskodni mint amennyi magyar tudással ő osztja itthon az embereket.

2018. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3

Ez jogos is lenne, csak ő ezt rendszeresen csinálta és sok emberrel.

Én is beszéltem már nem a megfelelő módon 1-2 emberrel életem során, de nem folyton és nem sok emberrel, és főleg nem szánt szándékkal.

Őt ez a stílus az évek alatt sosem zavarta. Tudta, hogy másokat igen, de ez sem érdekelte. Most hirtelen miért érdekli mégis?

2018. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el, de ha bocsánatot kérsz, azzal elismered, valamiben rosszat csináltál annak/azzal, akitől bocsánatot kérsz. A bocsánatkérés nem kötelezi a másikat, hogy megbocsásson.
2018. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokszor van ha pl egy youtuber kér bocsánatot elmondja hohy jaj de bánja majd belekezd egy monológba hogy de ő csak azért tette, meg más is csinálja, meg igazából jaj de rossz neki.

Nem, elb...tad,ne keress kifogásokat.

2018. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van, akin ezt úgy értelmezi, hogy akkor ha neki eddig rossz volt, akkor most cserébe "neked" is rossznak kell lenni, csak ezt olyan mézes-mázasan kell csomagolni.
2018. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!