Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondolkozz el! Szállj magadba!...

Gondolkozz el! Szállj magadba! Nagyon el vagy tűnve! Miért nem tudnak az emberek NORMÁLISAN kommunikálni?

Figyelt kérdés

Az emberek kommunikálnak. Írásban, szóban, testbeszéddel. Oké. Amit nem értek, hogy ezt miért nem lehet egyértelműen és élhetően tenni?


Pl.: Én válaszolni csak kérdésre szoktam, a kijelentő mondat pedig nem kérdés. Tehát az ilyen "Na jól eltűntél..." - típusú megnyilvánulásokkal nem igazán szoktam mit kezdeni. Ha kíváncsi, miért tűntem el, kérdezze meg az okát. Ha azt akarja ne tegyem, kérjen meg rá. De az ilyen passzívagresszív energiavámpír játszákat és drámákat egyszerűen ignorálom.


Vagy ha valakinek baja van és nem elmondja azzal a céllal, hogy közösen találjunk megoldást, hanem ez a "picit gondolkozz el" - számomra ez valahogy nem azt jelenti, hogy én csinálok valamit rosszul (mivel arra mindig hajlok, hogy megbeszéljük), hanem inkább a másik játszmája, konfliktuskerülése és forrókásakerülgetése jut eszembe.


Kérdés, - hogy én se csak a levegőbe beszéljek :D - Te szoktál így kommunikálni? Ha igen, mi az elérendő célod vele? Nem jutott-e eszedbe, hogy egyértelmű, konkrét kommunikációval sokkal jobban célba lehet jutni?


Kérem, hogy ne oltogató minősítgető válaszok jöjjenek, de kíváncsi vagyok, kit hogy érint az efféle passzív agresszív stílus, hogy kezeli azt?



2018. jan. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy szoktam reagálni az ilyen kérdésekre, az ilyet kérdezőket nem a lelkiállapotom érdekli, hanem belém akarnak kötni valahogy, valamiért.

Tudni kell különbséget tenni barát, meg ellenség között.

2018. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez érzelmi intelligencia függő. Alapvetően a pasik azok akik jobban szeretik, hogy szóról szóra mindent el kell mondani, mert nehezebben veszik észre, hogy egyáltalán a másik embert akivel beszélnek mondjuk valami aggasztja. Volt ilyen ismerősöm akinek mindent szóról szóra el kellett mondani, mert nem vesz észre semmit, nagyon várasztó. Nekem pont az ilyen emberek tűnnek energiavámpírnak, de nyilván ez én vagyok, mások másképp gondolják. Nem szoktam túlzásba vinni, de úgy gondolom, hogy ha valaki nem képes meglátni a saját hibáit csak akkor ha szóról szóra leírok mindent, akkor nincs is értelme közöljek vele semmit.
2018. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utálom az ilyet. Ezt főleg a nők szokták csinálni. A tipikus:

-Minden rendben van?

-Igen.

-...

-NEM IGAZ, HOGY TE SOHA SEM TÖRŐDSZ VELEM!!!!


Nem értem miért esik nehezére valakinek konkrétan elmondani, hogy mi a problémája. Amikor 1001 dologról beszélünk, de egy valami böki az orrát, de el nem mondaná, hogy MI A JÓ SZENT FAZÉK. Mintha a büszkeségét sértené ez. Inkább legyünk passzív-agresszívak, az mindent megold majd. Egyszer megszakítottam egy baráttal a kapcsolatot ez miatt. Bedobta a durcit valami miatt, de az istenért sem mondta volna el, hogy mi a baj. Ezerszer mondtam, hogy gyere üljünk le, beszéljük meg ami bánt.... Nem... Találjam ki, hogy mi miatt durcizik és AKKOR majd leülhetünk megbeszélni. Én ekkor azt mondtam, oké, tudod mit? Mehetsz a fenébe a hülyeségeiddel, nekem se időm se energiám egy ilyen emberre.

Én csak ignorálom. Vagy elmondod konkrétan a problémádat, vagy mehetsz el. Élőben, írásban, telefonon, mindegy hol.

23/N

2018. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ők sem tudják, mi bajuk veled, csak hogy valami van. Egyszerűbb rád hárítani, hogy kitaláld helyettük :D
2018. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gyűlölöm, mikor, a - Hogy vagy? - Hát voltam már jobban is...

Tehát itt most a pontpontpontra gondolom rá kéne kérdeznem. Akivel úgy vagyok, az rögtön írja, hogy mi van, de akivel futólag beszélek általában könyörögni kéne, hogy elmesélje mi is van. A másik, amikor - Hogy vagy? - Vagyok.

Bármiről lehet beszélni, komolyan, ha odaírja, hogy levest eszik, házat fest stb. Akkor már van mire visszaírni. Szerintem, - de lehet, hogy hülyeség, - sokaknál azért akad el a netes kommunikáció az elején, mert azt várják, hogy a másik írjon, aztán megakadnak, ezeknél a pár szavas részeknél. De én próbálom nem csinálni, persze, akad amikor nem nagyon akarok beszélgetni, és csak akkor, de ott is megírom egy idő után, hogy bocs mennem kell.

2018. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!