Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a nagyobb...

Miért van az, hogy a nagyobb divat üzletekben (inditex) általában csak szép emberek dolgoznak? Egyszerűen belépek egy zarába vagy egy bershkába, és minden ott dolgozó szinte szép, jóképű, csinos, nagyon előnyös.

Figyelt kérdés

Szándékosan így válogatnak?

Tudás, tapasztalat < Szépség.

Nekem személy szerint nem attól jön meg a vásárláshoz a kedvem, vagy nem azért fogok megvenni egy ruhát, mert az ott dolgozók jól néznek ki.

Régóta érdekel ez a kérdés, szerintetek?



2018. jan. 13. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A marketing miatt.
2018. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De épp ez az, szerintem nem lesz több eladásuk mert a dolgozók pl szépek. A reklámozás meg modellek teljesem más téma, ott megértem. Vagy csak én vagyok olyan, hogy a dolgozók kinézete nem ösztönöz több vásárlásra? :D
2018. jan. 13. 19:09
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
A Zara, Bershka tipikusan azok az üzletek, amelyek nem megfizethetőek sokak számára. Próbálnak minél több vásárlót szerezni. A marketing célja, hogy valami révén bevonzd a vásárlókat, eladd a termékedet. Lássuk be, egy csinos, divatos eladó jobban képes "odacsalogatni" a vásárlókat, és azt sugallja, hogy TE is lehetsz ilyen csinos ha náluk vásárolsz. Az emberek szerintem szívesebben vásárolnak olyan helyen, ahol igényes eladók veszik őket körül. Gondolj bele milyen hatást keltene ha egy elhízott, zsíros hajú, smink nélküli eladó szolgálna ki. Illúzióromboló.
2018. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van! Nem ösztönöz engem sem, ha bombázó az eladócsaj. Rögtön úgy látom magamon a ruhát, mint tehénen a gatyát! :D A marketing nem mindig veszi figyelembe a "női lelket".
2018. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamint kihagytam, hogy sok márka "megszabja" vagyis inkább leszögezi melyik réteget célozza meg. Például vannak olyan márkák, amik nem gyártanak nagyobb méretű ruhákat ilyen okból kifolyólag, csak vékonyaknak, van aki pedig direkt a fiatalabb korosztályt célozza meg. Szerintem emiatt is válogatják meg a személyzetet.
2018. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha abból indulok ki hogy sokáig mindig ahhoz a pénztárhoz mentem ahol egy jó csaj ült, akkor nem nehéz rájönni miként működik a vásárló szerzés.

Ha egy bugyiért mész be, vagy egy sörért nekik már az is jó.

25F

2018. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Marketing, jobban bevonza a vásárlókat, ez tiszta üzleti érdek
2018. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem minden vásárló nézegeti az eladót, a hölgyeket meg könnyen zavarba ejti, ha látnak egy náluk csinosabbat,

de azért ha ez a csinos, divatos eladóhölgy nem ferdén néz rám, hanem odajön és kedvesen próbál segíteni, megdicséri rajtam a ruhát, hoz másik méretet, stb, akkor azért tőle szívesebben veszem meg,

mintha pl. egy 150 kilós, izzadt pólós, zsíros hajú tankcsapda-rajongó akarna kiszolgálni, aki után inkább kezet mosok, mert épp akkor tette le a szendvicsét a pult alá...

Szerintem ha valaki ilyen helyen akar dolgozni, akkor a tudás meg a tapasztalat (nem mintha a kassza kezelése atomfizika lenne) mellett igenis elvárható, hogy adjon magára és igényesen jelenjen meg.

Attól, hogy valaki nem született szépségkirálynő vagy szőke herceg, még öltözhet divatosan, lehet jó illata, lehet szép a frizurája, stb.

2018. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak az játszik a pakliban hogy genetikailag szépek az emberek. Sokkal inkább megkövetelik egy ilyen helyen az igényes öltözetet, frizurát és ápoltságot (ha valaki ápolt akkor már ronda nem lehet). Az áruház divatos munkaruhát biztosít nekik, a sima tescos felsővel ellentétben. Emellett nem olyan munkát csinálnak aminél széteshet a frizurájuk, a ruhájuk elgyűrődhet. Persze azt mondom hogy az ő munkájuk könnyű, mert nem hiszem hogy az lenne. De az másféleképp nehéz.

Szerintem sokkal inkább a divatos megjelenés és ápoltság tükröződik ezeken az embereken. Nem kell modellnek lenni, csak úgy viselkedni.

2018. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban illik egy menő hotel, vagy akár egy divatos üzlet arculatába egy "tökéletes" munkatárs.
2018. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!