Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem nevetségesek ezek a...

Nem nevetségesek ezek a zaklatással kapcsolatos feljelentések? Miért hisznek el mindent az emberek?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, és én is elítélem a szexuális zaklatást.

Viszont nevetségesnek tartom, hogy egyes nők direkt csak akkor jelentik fel a férfit, amikor az már gazdag vagy híres, addig várnak vele, mondván "nem merik elmondani".

8-20 évig vár vele, ez miért nem évül el?

Nekem is van ismerősöm, akit zaklattak, ő se merte eleinte elmondani, de azért évekig nem várt vele! Csak nekem tűnik ez furának? Éli a nő az életét, majd 10 év után eszébe jut, hogy a gazdag XY zaklatta, gyors feljelenti így utólag.


Olvastam olyat is, ahol a nő egyáltalán nem tudta semmivel sem bizonyítani, hogy XY zaklatta vagy molesztálta őt, mégis a pasast megbélyegezte mindenki szexuális zaklatónak, és a hírneve is egyből odalett.


Csak neme gusztustalan, hogy egyes nők ebből ipart csinálnak? Nem arról van szó, amikor bizonyítható a zaklatás, megerőszakolás, hanem arról, hogy már kb minden híres meg gazdag embert feljelentettek zaklatásért, holott sokszor be sem bizonyítható, vagy ha zaklatás is történt, akkor meg miért várnak ezzel éveket, vagy akár 20 évet?


Tényleg nem akarok provokálni, de nem értem ezt. Vagy csak én gondolom rosszul, és a nőknek van igaza?

Ti mit gondoltok erről?



2018. jan. 14. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Ez előre eltervezett dolog volt, ha jól tudom Havas valami politikai könyet akart kiadni ami rossz színbe tüntette volna fel a szeretett kormányunkat és ezért le kellett valahogy járatni.
2018. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Most ez a divat a világban. Nem vetted észre? Minden nő aki mellett véletlen elment a főnöke unott fénymásolás közben, az most feljelentést tesz. De az nem gond, hogy annak idején a felkapott erotka kiállításon nyilvánosan oralizált le vad idegeneket. Az persze más. Egészen más! Még is minek nézik őket az emberek, hiszen szegényke áldozatok!
2018. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is. Meg divatot csináltak belőle. Elég egy puccos after partyban szalonspiccesen bókolni a nőnek, akkor már képes rámondani a férfira hogy zaklatta őt, csak mert éppen megharagudhatott a pasira valamiért.
2018. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ebből egyre több nő csinál divatot (főleg a gazdagabb, híresebb emberek körében), mert jelenleg sokszor az a felállás, hogy a nőnek nem is igazán kell bizonyítania azt, hogy zaklatták, mert kb mindenki automatikusan elhiszi, és elvárják a megvádolt férfitól, hogy ő bizonyítsa be magáról, hogy ártatlan.

Arra viszont én is kíváncsi lennék, hogy a bíróságon meg a rendőrségen miért is engedik a feljelentést vagy a pereskedést olyan zaklatásoknál, amik már több, mint 5 éve történtek. Én nem tudnék egy nőt komolyan venni, aki bejön, és feljelentést tesz egy híres ember ellen zaklatásért, majd közli, hogy az eset 10 évvel ezelőtt történt...könyörgöm...

Sok ilyen nő ezt a lehetőséget egy könnyű pénzszerzésnek tekinti, mert vagy elhiszik neki, hogy zaklatták, vagy a gazdag férfi fizet neki valamennyit, csak kopjon le.

Arról nem is beszélve, hogy a zaklatás vagy molesztálás fogalma minden nőnél más. Ha egy átlagos vagy csóró pasas megfogja a nő fenekét, akkor max kap egy pofont vagy tökön rúgást, aztán el van intézve és felejtve, de ha ezt egy gazdag pasas csinálja, az már egyből szinte nemi erőszak, és a gatyát is le kell róla perelni.


Azt már meg sem említem, hogy ha a nő erőszakoskodik és a férfi jelentené föl, körbe röhögnék. Sajnálatos, ami a mai világban megy, és én sem a tényleges megerőszakolásokat/zaklatásokat értem ez alatt.

2018. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Biztos, hogy vannak olyan esetek, amik mögött egyéb érdekek húzódnak, de legalább elértük azt, hogy foglalkoznak ezekkel a dolgokkal, és talán végre azok is meg mernek szólalni és ki mernek állni magukért, akiknél nincsenek ilyen érdekeltségek, hanem valóban áldozatok, és eddig nem mertek szólni, szégyellték, nem hittek nekik vagy féltek.
2018. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

"Azt már meg sem említem, hogy ha a nő erőszakoskodik és a férfi jelentené föl, körbe röhögnék."


A nőket is. Pont ezért titkolták, és nem mertek elmenni. Most itt egy mozgalom, ami miatt elmerik mondani.


Képzeld el, ha téged bántottak volna, és titkolnád, most remek alkalom lenne, hogy elmondd. Mert sokan vagytok. Itt nem a pénzről van szó, és igen, Amerikában létezik statute of limitation, ami államonként változik. Tehát annak is utána kell járniuk, hogy az államban, ahol elkövették a bűncselekményt, mennyi ideig lehet jelenteni. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy a többségükből lesz valami. De az is hatalmas dolog lenne - sőt, az lenne a legjobb dolog a világon -, ha a férfiak abbahagynák az egész zaklatósdit. Ha velem csinálták volna ezt, nem érdekelne a pénz, csak az, hogy még én is lássam, ahogy a világ jobb irányba változik, és a mostani kislányoknak nem kell úgy felnőniük, hogy el kell tűrniük, hogy felnőtt férfiak szexuális tárgyként tekintsenek rájuk.

2018. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Egy feministának már az is zaklatás, ha rá mer nézni egy férfi egy nőre.

De mit lehet várni az androfób, leszbikus, vagy megkeseredett, párkapcsolati életben 0-án teljesítő, qrva ronda, ámde egoista nőktől?

Érdekes a valamelyik nap közzétett, Liam Neeson története:

[link]


Kb erről beszél a kérdező is, undorító, amit ezek a nők művelnek.

Remélem valamelyik színész már jól megfngat egykettőt, megérdemelnék.

2018. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

"A nőket is. Pont ezért titkolták, és nem mertek elmenni. Most itt egy mozgalom, ami miatt elmerik mondani."


8-10-20 évig "titkolni" akkor is nevetséges túlzás. Ráadásul az esetek úgy 80%-ában még a történet is eléggé kétséges, hogy valóban zaklatásnak minősül-e. Ilyen a fenékre csapás, a kéretlen flörtölgetés, stb. Ne mondd már nekem, hogy egy seggre csapást valaki 10 évig titkol mert az olyan nagy megbélyegzés...ez csak mese habbal. Akit tényleg zaklattak, az segítséget kér, vagy ha nem is, akkor sem vár ezzel 10 évet. Már ott tartunk, hogy lassan minden zaklatásnak minősül. Ráadásul az ilyen tetteknél nagyon fontos szempont az, hogy a nők a pasasra hogy tekintenek. Ha egy idősebb, gazdag ronda pasas rácsap a nő seggére, az felháborító és szexuális zaklatás, de ha a 35-40 éves DiCaprio csinálja azt, az szexi és biztos bejön neki a csaj. Óriási különbségek vannak. Egy gazdag vén fószernél már az is zaklatásnak minősül, ha köszön a nőnek, egy fiatal, jóképű srácnál meg még a tapizás meg a csók is belefér.

Pontosan ezért kezelném nagyon erős fenntartással az összes ilyen 10-20 éves sztorit.

2018. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

"Akit tényleg zaklattak, az segítséget kér, vagy ha nem is, akkor sem vár ezzel 10 évet."


Honnan tudod? Minden ember máshogy reagál szinte mindenre. Nem mondhatod azt, hogy te így gondolod, ezért ez így van. Van, aki egész életében titkolta, és a sírba vitte magával a történeteit.

2018. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Anyai nagyanyám évtizedekig titkolta, hogy nagyapámmal az első 16 év borzalmas volt, hogy nagyapám szeretett inni, és előfordult, hogy kezet is emelt nagyanyámra, ezek nagyapám halála után derültek ki nemrég, előtte mindig csak áradoztak a több, mint 50 éves házasságukról. Persze nagyanyámat sem kell félteni, ő meg kötekedő, és mindenkinél tökéletesebbnek gondolja magát, szóval egyik kutya, másik eb.

Egyáltalán nem meglepő, hogy valaki ilyen dolgokat sokáig titkol, főleg, mert leginkább olyanok lesznek áldozatok, akiknek amúgy is labilis az önbecsülésük, kiszolgáltatottak...

Persze bepróbálkoznak másoknál is, de van, aki egyből ugrik és nem hagyja eldurvulni a dolgot, mert erősebb jellem, esetleg tanult önvédelmet. Nemrég villamoson utaztam haza, ültem, és beállt mellém egy kövér fazon, tolta a hasát hozzám, ami indokolatlan volt, mert bőven elfért, de direkt úgy kapaszkodott, aztán elkezdtem kicsit fészkelődni, babrálni a táskámban, egyből vette a lapot és megfordult.

2018. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!