Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nehezemre esik...

Mit tegyek ha nehezemre esik mások szemébe nézni?

Figyelt kérdés

Teljesen tisztában vagyok a szemkontaktus jelentésével, és a társadalmi megítéléseivel.

Hogy hazugnak gondolhatják azt aki kerüli.

Bizonyos helyzetekben kihívó vagy agresszív kisugárzása lehet.

Baráti társaságban pedig a bizalom, nyílt és érdeklődő magatartás, kiegyensúlyozott és magabiztos személyiség jele.

Hogy próbáljam meg ezt természetessé tenni?

Hogy ne kelljen ezt állandóan erőltetni?

Hogy ne érezzem kellemetlennek?


2018. jan. 15. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel a problémával én is küzdök nap mint nap.

Főleg a munkahelyemen. Egyszerűen nem bírok beszélgetés közben a másik szemébe nézni pár másodpercnél tovább. Miközben beszél én elkapom valahova a tekintetem és ez elég kellemetlen tud lenni.

Nem tudom ez miért van de engem is nagyon zavar.

Olyankor tisztában is vagyok vele, hogy most tartsam végig a szemkontaktust beszélgetés közben, meg ilyenek, de mégse megy.

2018. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Komoly tanács: nézz a két szemöldökük közé. Teljesen úgy látszik a másik szemszögéből, mintha a szemébe néznél, neked viszont sokkal könnyebb lesz.
2018. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nem kell erőltetni semmit..én is ilyen vagyok, akit látok, hogy rossz néven veszi azt egyszer-kétszer agyonnézem :)
2018. jan. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár én nem kaptam el a tekintetem a másikról, de emlékszem, hogy nagyon hosszú ideig, ha valaki beszélt hozzám, mindig a száját néztem. Aztán, amikor valaki velem is ugyanezt megcsinálta, rohadtul zavart, így eldöntöttem, hogy ezentúl mindenkinek a szemébe nézek. Nekem sikerült, és valamiért a beszélgetések is jobbak ekképpen.

Lehet ez mondjuk a bizalom hiányának a jele is. Szerintem gondolj arra, hogy neked sem tetszik, amikor a másik nem néz a szemedbe, és eléggé zavaró, főleg a másik fél számára, amikor beszél hozzád, viszont te nem figyelsz rá. Próbáld meg fokozatosan bevezetni ezt. Először mondjuk családtagokon gyakorolj, utána mehet a barátaiddal is. Hidd el, semmi rossz nem származhat belőle.

2018. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!