Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is éreztétek már úgy, hogy...

Ti is éreztétek már úgy, hogy nem találtátok a helyeteket a világban?

Figyelt kérdés

Egész életemben mint mindenki próbál rá jönni mit akar kezdeni magával és én is próbáltam. Éreztem már kisebb korom óta hogy valami nem oké, próbáltam előrelátni mi legyek ha nagy leszek pl, és azt hittem mivel fiatal vagyok ezért nem tudok még dönteni. 8.ban pályaválasztás volt, érettségire mentem úgy voltam vele az a mai életbe alap dolog és kell. Itt még nem tudtam eldönteni mit akarok magammal de gondoltam 14-15 évesen nem tudják sokan hisz osztálytársaim is céltalanul mentek. Majd 4 év után gondoltam egy szakmát is kéne tennem nem akarok robotmunkás lenni meg raktári kisegitő. Ekkor már az évfolyamom 70%-a elment dolgozni multikba. Rendőrség fele mentem, fel is vettek de egyéb okok miatt ott kellett hagynom azt és átmentem 2 éves okj-s logisztikai képzésre.

És itt vagyok 21, vizsgázok de valahogy nem érzem hogy mit kéne kezdenem. Olyan munkát akarok amit szivesen egy életen át akarok csinálni, és nem undorral akarok felkelni de ahogy körbenéztem mindenhol csak lepusztult emberekkel találkozom. 5 éve folyamatosan dolgoztam az iskolás éveimet. 1 nyarat nem voltam otthon és minden hétvégén is bent voltam, magamnak csináltam 300ezer ft os szemműtétet, jogsit, ruháimat én vettem, ellenben tesómnak állták a jogsit és szemműtétet is felhozták hogy megcsinálják neki (végül nem) de ez nem ide tartozik nem tudom miért irtam ide.

Szóval itt vagyok 21 már dolgozni akarok nem tagadtam meg eddig sem a munkát mig más vakációzott, egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal nem találom meg az összhangot, próbálok nem céltalanul bolyongani, tervezgetek nyelvvizsgát akarok tenni, de belegondolok ha megvan már minden végzettség akkor sem tudom a választ. Most lehet hülyének nézni elfogadom, de valahogy ezt érzem belülről és ahogy másokra nézek egyre jobban elszomorodok. Mikor meglátom a kiégett embereket az utcán, csak a szex érdekel mindenkit és a pénz, rohang mindenki, 2 mondatot nem tudok elejteni volt barátaimmal, csak a pénzhiány a munka a téma.

Bocsi hogy hosszú lett, csak kiváncsi vagyok veletek volt-e már hasonló érzés.



2018. jan. 16. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Na...először is csillapodj le :-) Most mondanád, hogy nyugodt vagy, de nem, nem vagy az. Belül tombolsz.

Hallgass zenét, nézz meg egy limonádé filmet, egyél valami finomat, majd ülj le magad elé, vagy terülj le egy ágyra, és kezdj el gondolkodni arról, milyen is vagy valójában.


Teljesen pőrén, ahogyan az emberek többsége nem lát téged, mert egy részünket mindig rejtve tartjuk a nagyvilág előtt - még az ismerősök előtt is. Nézz mélyen magadba, hogy mi az a terület (nagyvonalakban), ami érdekel. Riaszt a multik világa? (nem csodálom, egyébként) Akkor ott ne dolgozz semmiképp, akkor sem, ha sokan ott melóznak ismerőseid közül, mert ki fogsz égni hamar.


Emberek között mennyire érzed jól magad? Dolgoznál-e szívesen emberekkel? Általában emberekkel dolgozni jó, mert sokat tanulhatsz tőlük, sokféle életet láthatsz, a tiédtől teljesen különbözőeket, amik felnyithatják a szemeidet sok dologra, amiket eddig nem láttál.


21 évesen még nem késtél le semmiről, de megsúgok egy titkot: még 50 évesen sem fogsz lekésni semmiről :-))Vannak ugyanis nagy újrakezdők, manapság amúgy is ez a "divat" (szerencsére), mert egyre több ember döbben rá akár érett korában is arra, hogy nem azt melózza, amit szeretne, nem az az ember van mellette, aki kellene, hogy legyen. És jön a váltás.


Mostanság amúgy nem jellemző, hogy egy munkát, amit szívesen végzel, egy életen keresztül csinálsz. Egyrészt, mert túl gyorsan változik a világ, és nehéz árral szemben úszni, másrészt, mert maga az ember is változik. Ezt mindig tartsd szem előtt, és akkor halálod napjáig nem fogsz félni a változástól. Mert a legtöbb ember fél a változástól. Fél attól, hogy akár egy teljesen más, eddigi személyiségétől eltérően valami teljesen mást csináljon, másképp éljen. De a döntés mindig a Te kezedben van.

2018. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Biztos sokat hallod, hogy pl. jó gyerekek között dolgozni. úgy mondanám, hogy kb. alsó tagozat első-második osztályáig jó, utána már nagyon céltudatos ember kell melléjük, aki erősen kitartó.


De általánosságban tényleg jó gyerekek között lenni, mert akármilyen elcsépelt is, a kisgyerekek még valóban ártatlanok. Nagyon sokat tanulhatsz tőlük, miközben még nem fertőzte meg őket a körülvevő világ. Lehet még őket nevelni, a jóra irányítani a figyelmüket.


Mellettük pl. nem valószínű, hogy idő előtt kiégnél, és ott a változatosság: gyerekek jönnek-mennek, nem ugyanazokat az arcokat látod éveken, évtizedeken keresztül.


Ez pl. egy tippem lehet a számodra.


Vagy pl: mennyire tűröd az egy helyben levést? Mert ha nem, akkor irodai munka nem neked való, olyat kell kitalálnod, ahol levegőn is lehetsz (úgy sejtem, ez fontos lehet neked).

2018. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy volt. Az emberek azért érezhetik ezt, mert nagy részben nem maguknak dolgoznak, nem önmaguk urai, nem a saját életüket élik. Ma Magyarországon sok az adó és egyéb levonás. Ráadásul a már leadózott munkabérnek is van újabb adója ÁFA formájában. Továbbá egy idegen munkahely sem az ember sajátja, nem a saját életét éli, meg ott be is van szabályozva mit, hogyan, mikor csináljon. Ezért van az hogy annak ellenére hogy valaki a szenvedélyét és hobbiját választja hivatásául, a munkahelyén mégis hamar kiég.

Valamikor évet halasztottam a fősulin és addig nem dolgoztam sehol hanem otthon voltam a nyugdíjas szüleimmel a falu széli házunkban ahol volt nekik egy családi gazdaságuk is. Ekkor jöttem rá hogy ezek életem legszebb napjai. Mert a sajátomban tevékenykedhettem, azt amit és ahogy és akkor amikor akartam. Nem csörgött reggel a vekker, hanem akkor keltem ki az ágyból mikor már meguntam a szunyókálást. Mégis termékenyebb, sikeresebb és boldogabb napok voltak ezek mint később bármelyik diplomás állásban. Pedig a diplomától azt reméltem hogy na az aztán "ütős lesz", nagy sikert hoz. Tévedtem, mert nem a saját életem élhettem vele, nem volt meg vele az ami az említett "rendes" szabad életmódban megvolt. Pedig megjegyzem, hogy a mezőgazdaság egyáltalán nem annyira hobbim mint például a diplomának választott elektromosság. A magyarázat egyszerű, az ember szinte bármit örömmel csinál ha magának és családjának végzi, szabadon a sajátjában.


Például a szülőfalum önálló szabad gazdálkodókból tevődött össze a régmúltban. A köztudatban nem úri munka a paraszti, viszont az emberek mégis boldogok és szabadok voltak, mert otthon dolgozhattak, senki sem szólt bele életükbe. Aztán jött a Rákosi-rendszer, amikor úgymond cselédet csináltak mindenkiből, megfosztva őket a szabad életüktől. Ez a diagram is jól mutatja az eredményt:

[link]

A gyerekvállalási kedv egyből zuhanórepülésbe váltott át, ami a napjainkig tart.


Vagyis másodlagos kérdés az hogy az ember mit csinál, hogy a hobbiját sikerül-e választania munkájának vagy sem. A fő kérdés inkább az hogy szabadon csinálhatja-e önmagának, vagy rabszolgaként.

2018. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Engem elszomorit ez az egész. Valóban be vagyunk zárva egy dobozba ezért sem akarok multiba menni. Az a baj hogy ami meg oolyan munka lenne amit kedvelnék is értékét vesztette. PL: Rendőrség. Kinek mi jut eszébe az még semmi de mikor a törvények úgy vannak hozva ha az intézkedő rendőr fellép még ő üti meg a bokáját. Ez egy olyan szakma amit szivesen csinálnék/csináltam volna mert szabadban van azért mégis, emberekkel kell foglalkozni viszont sok rosszat hallani róla valamint ott is elég nagy korlátozások vannak ahog az utolsó irta. Nem vagyok letört, egy pozitiv ember vagyok, energikus, mindig edzek,futok,bokszolok, csak nem találom magam, néha úgy érzem rossz században vagyok vagy nem tudom. Nem tudom mi lenne a helyes/helytelen, próbálom a saját utamat járni ahogy eddig és remélem jó helyen kötök ki. Viszont ez is ellentétes megint. Haragszom a kormányra, a politikára, a sok korrupcióra, és tudom ha rendőr lennék ezeknek a bábjai lennék. 2 élű kardnak érzem ezt is és ezek ellen nem lehet fellépni sem, hisz el sem jutnék rendőrként hogy ilyeneket kivizsgáljak. Utópia amit irok de én változást akarok és nem kiüresedett életet. Azt akarom ha dolgozom annak legyen eredménye úgy hogy azt élvezzem is, de attól tartok bármerre megyek ez nem lehetséges...
2018. jan. 16. 09:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem valami divatos munkák már, de a gazdálkodást, kertészkedést tudom ajánlani.

Szabadban vagy, kézzel fogható a munkád eredménye és még a felesleges energiáidat is le tudod vezetni :)

Én is errefelé mozdulnék, de nem tudok mostanában költözni, itt pesten meg nem viszik túlzásba az ilyen képzéseket :D

2018. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

# 5: A gazdálkodás akkor jó ha teljesen szabadon, a társadalomból kivonulva végzi valaki. Például a TSZ-ben nem volt jó. Ahogy mai mezőgazdasági vállalkozóként sem jó például egyik volt munkatársamnak. Elmondása szerint azért nem jó mert mások pofáznak bele mindenbe hogy mit hogyan csináljon. Meg tudom őt érteni.

Széchenyi is azt mondogatta hogy fel kell szabadítani a jobágyokat, el kell törölni az adójukat mert megöli a szorgalmukat. "Lélek, s szabad nép tesz csuda dolgokat".

De nem csak a mezőgazdaság, hanem bármely maszekolás jól működött a Kádár-rendszerben amikor ismeretlen volt az adó.

Nekem az szilárd meggyőződésem hogy elcselédesítve egyetlen ország sem virágozhat fel és nem válhat élhetővé. Például Németországban még egy magyar orvos is megkeresheti a havi 1 millió Ft-ot. Hát ekkor kezdődik a munka értelme és értéke. A társadalom számára a pokolba vezető út meg az ha a korrupt gazemberek élhetnek jobban a tisztességes polgároknál, vagyis ha a ló ül fent a kocsin, az ember meg húzza a szekeret.

2018. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az országban jólét, sőt akár a svájci vagy skandináv színvonalon is túltevő jólét akkor lesz ha a lovakra kerül az iga, az emberek meg felülnek a kocsis ülésébe a méltó helyükre. Vagyis ha minden korrupt gazember teljes vagyon- és hatalomelkobzáson esik át, majd sitten vagy szabad lábon a legalja munkákat végzi éhbérért. A tisztességes emberek meg kibontakozhatnak. Egy konyhakert sem díszeleghet úgy ha a gaz nő benne, a haszonnövény meg ki van kapálva. Vagy ha a hernyók laknak jól, a gazda meg éhen hal mert az egész fáját megették neki. Nem beszélve arról hogy utána mit esznek a hernyók? Ja, a szomszéd fáját és így tovább.
2018. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sem találom a helyem. 15 évesen fogalmam sem volt merre tovább, 20 évesen megint nem, most 27 évesen szintén. Nem tudom ki vagyok, miért jöttem és mit akarok csinálni, ráadásul még magányos is vagyok, egyátalán nincs senkim a szüleimen kívül. A szemműtét lényegében azért parkol évek óta, mert nincs aki elhozzon, elvigyen stb. addig, amíg a műtét után rendesen látok. Csak lökdös az élet. Irigylem azt, aki 18 évesen a jó érettségi eredményért és x egyetemre a felvételizéssel küzd. Azthiszem nekem sosem lesz ilyen problémám, bár lett volna annak idején. A tanulással minél hamarabb végezni akartam, utáltam és nem volt miért küzdeni. Ehhez képest eddig 16 évet töltöttem tanulással, másnak egy érettségihez elég 12 év is.
2018. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Teljesen megértem mindenki válaszát. Valóban próbálok egy olyan szakmát megcsinálni ami szabadban van és nem monoton, változatos, szeretettel csinálom de meg is tudok élni belőle. Szerencsére magányos nem vagyok van barátnőm akivel tudok beszélgetni nap mint nap, de valahogy úgy érzem ő sem találja a helyét velem együtt, ő is tanul még 2 évig aztán ha elmegy dolgozni lehet hamar ki fog égni :/
2018. jan. 16. 17:52
 10/12 Pupusz ***** válasza:
Lehet, hogy hasznos lenne a barátnőddel együtt kicsit körülnézni külföldön, kint dolgozgatni, megnézni több országot, éldegélni kicsit itt is, ott is. Ez egy nagy lehetőség szerintem. Lépjetek ki ebből a skatyulyából egy időre! Ez az ország nem a világ. Ha itt nem találjátok a helyeteket, nem biztos, hogy bennetek van a hiba. Még fiatalok vagytok, előttetek az élet. Ismerjétek meg a világot, az is egy tanulási folyamat és többet ér, mint bármelyik iskolapad. Csináljatok többféle dolgot, próbáljatok ki minél több foglalatosságot, ez segít meghatározni az irányt. Egész életen át max. egy hivatást érdemes végigvinni, mást nem nagyon. Sokan nem tudják, de az élet maga a művészet. Mindenki élete egy üres lappal kezdődik és magunk dekoráljuk ki. Mi vagyunk a saját életünk művészei. Nem mindegy, hogy a lapra mit rajzolunk, festünk. A legtöbb ember megelégszik egy ákombákommal, néhány krikszkraksszal, pár vonallal. Pedig annyiféle kompozíciót lehetne alkotni. Továbbá az élet nem a munkáról szól. Nem a munka határozza meg. Nem kötelező egy munkatáborban megrohadni, a szabadon választott rabszolgaság igáját választani. Végtelen lehetőség áll előttünk. Nem érdemes beskatulyázni saját magunkat, megteszik azt helyettünk mások, nem kell aggódni. De az meg az ő dolguk, nem a miénk. Azért teszik, mert csakis fekete-fehérben tudják látni a dolgokat, csak azt tudják értelmezni, amit le tudnak egyszerűsíteni a maguk szintjére. Na, ez az aminek nem szabad megfelelni, mert egy sötét zsákutca. Lágy szabad, önálló, kreatív, boldog! A többi nem számít. A rendőrség, vagy bármilyen fegyveres testület ezeknek az ellenkezője. Felettesek, elöljárók, parancsok, gondolat nélküliség, elvtelenség, leterheltség, kihasználtság, alkohol, válás, stb. Na, meg ahogy írod is, a korrupt, elnyomó hatalom láncos kutyái. Ha kilakoltatáshoz vezényelnek ki, ki kell raknod az utcára a nyomorék asszonyt a 10 gyerekével együtt. A parancs az parancs. Ez nem szabadság, nem igazság, nem építő jellegű munka. Gyomor kell hozzá és a lelkiismeret megölésének kísérlete. Vagy sikerül vagy nem. Mindenképp veszít az illető. Úgyhogy én a helyedben ezt az irányt hanyagolnám. Nem válogathatod meg, hogy milyen parancsokat teljesítesz. A saját, belső parancsaid esetében azért van választásod. A szabadság felbecsülhetetlen kincs. Nem szabad kiárulni sem apróért, mint sokan, sem pedig csilliárdokért, amire oly sokan vágynak. A lényeg, hogy igyekezz úgy élni, hogy lehetőleg mindig legyen minél több választási lehetőséged! Leegyszerűsítve: több lábon. Boldog életet!
2018. jan. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!