Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is röhejes az, ha...

Szerintetek is röhejes az, ha egy olyan ember beszél arról, hogy mi aluliskolázott emberek nem értjük meg azt, hogy az teljesen rendben van, ha ő nem tud osztani kivonni összeadni szorozni, mivel ő szakközgazdász illetve pénzügyi osztályvezető?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődött, hogy én megkérdeztem hogy is lehet ő szakközgazdász, ha se kivonni, se összeadni, se szorozni, se pedig, osztani nem tud fejben, mindenhez számoló gép kell neki. Ő erre azt a választ adta, hogy mi, akik aluliskolázottak vagyunk, nem értjük meg azt, hogy ő sokkal magasabb műveleteket végez el, amik túlmutatnak az osztás, szorzás, kivonás, összeadáson. Én pedig erre azt válaszoltam, hogy mindennek ez a 4 művelet az alapja. Nektek mi a véleményetek erről?
2018. jan. 16. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre való a számológép..nem nevezek senkit se aluliskolázottnak vagy nálam alacsonyabb rendűnek, én vállalkozó vagyok, de még az 1520+1230at is számológépben adom össze, mert sokszor annyira nem bírok már gondolkodni. Teljesen kifáraszt a fejben számolás. Plusz se magamat se a vevőt nem szeretném átverni.

Az meg hogy mindennek ez az alapja, az igaz, de attól még miért kellene fejben erőlködni? És ez neked miért fáj?

2018. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt nem az a gond, hogy szakmán belül a biztopnság kedvéért, és hogy magát megkímélje a fáradtságtól használ számológépet, hanem arról van szó, hogy ezeket a műveleteket,


EGYÁLTALÁN NEM TUDJA ELVÉGEZNI!!!!

2018. jan. 16. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, mennyi idősek vagyok, de az én generációm pl. nem tud számolni. Túl korán kezdik a matematikaoktatást, ami miatt az agyunk nem áll rá a számok természetes fogalmára. Ha azt modod nekem, hogy "öt", akkor a fejemben egy ötös számot látok, nem pedig például öt pöttyöt a dobókockán. Ez minden műveletet nagyon megnehezít. Világéletemben azt hittem, hogy szar vagyok matekból, erre OKJn kiderült, hogy kb. a harmadik legjobb vagyok az osztályban, mert papíron nehezen, de meg tudtam csinálni egy szorzást, mikor előkerült. A világ mégsem omlott össze ettől az egyre általánosabb jelenségtől, hála a számológépeknek.
2018. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Mintha picit frusztrált lennél. :-)


De komolyan: miért kéne neki ezeket a műveleteket fejbe elvégezni? Ma már erre vannak a gépek. Akkor, mikor komolyan felmerül, hogy az iskolákban nem is kéne a kézírást tanítani, ezen nincs mit csodálkozni.

Ismerek olyan - egyébként remek, rendszeresen, színvonalas publikációkat közlő - újságírót, aki az aláírásán kívül gondban van, ha bármit folyóírással kellene leírnia. Egyszerűen legalább 20 éve nem ír kézzel - megkopott a tanult készség.


Viszont tud olyan kifinomultan, árnyaltan,stílusosan fogalmazni, ahogy az, aki egész életében nem írt semmit, csak kézzel bevásárlólistát és karácsonyi üdvözlőlapot, soha nem fog tudni.

Szerintem nem lenézett téged, csupán nem érted hogy mire is utalt!

De egyáltalán: miért is kérted számon?

2018. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
fejben
2018. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem iskolától függetlenül mind a ketten bunkók vagytok. Komolyan egy ilyen hülyeség miatt kell ilyen stílusban beszélni a másik emberrel? Igen, paraszt módon válaszolt, de neked meg miért kell beleállni? Nem mindegy neked, hogy tud e fejben számolni? Minek beszélgettek egyáltalán, ha nem tudtok értelmes ember szintjén kommunikálni?
2018. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt te nem ertheted. Elvegre te csak egy kis aluliskolazott senki vagy ;)
2018. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Besétáltál az erdőbe. Biztosan tud számolni. Te megtámadtad őt: minek neked ehhez számológép?


Ezt ő így értette: buta vagy.

Erre ő felvette a kesztyűt: te általános oskolás, te csak hiszed, hogy okosabb vagy nálam.


De. 1. Te kapsz egy Piros pöttyöt, mert beszóltál egy számviteli főiskolát végzett honfitársnak, miszerint nem tud számolni.


2. Az okoskát fekete pöttyel javadalmazom, mert személyeskedett veled "aluluskolázottak". Ezúton kitagadom őt a kamarából, és megvonom a számok birodalmától...ha még egyszer magas lóról beszél egy aluliskolázottal.


A fejétől bűzlik a hal.

2018. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!