Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok! (15-20) Ti miért...

Fiatalok! (15-20) Ti miért füveztek?

Figyelt kérdés

Elsősorban a 15-20 éves korosztályra lennék kíváncsi, de nyilván, aki fiatalnak érzi magát, és szeretne ide írni, az is megteszi. De akár az is írhat, aki ki szeretné próbálni, hogy milyen.


Noha én se vagyok öreg, csupán érdekel, ki miért ment bele a dolgokba, mi az, amit ad neki, mire használja, esetleg van-e képben másféle tudatmódosítás (alkohol, mdma, hallucinogén)


Szóval inkább ilyen dolgok érdekelnek nem az, hogy kurväjó vagy rossz.



2018. jan. 17. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
"Noha" ezt a fiatalok nem használják.
2018. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez ugye egy anonim oldal, bárki nyugodtan elmondhatja, ha esetleg próbálkozott ilyennel.

Minden korban volt rá precedens, hogy a gyerek valamilyen módon, de tudatmódosít.


Ebben nem a problémát szeretném látni, lehordani az illetőt. Csak érdekel a véleménye, mert abnormális vagyok. :)

2018. jan. 17. 15:00
 3/16 anonim ***** válasza:

25 vagyok, de a 20 körüli egyetemista korosztályra is ráhúzhatod nyugodtan a kérdést és vannak 15-20 közötti ismerőseim.

Ellazít, lenyugtat, jó érzés. A többség egyértelműen a divat miatt kap rá vagy simul a közösség irányelveihez. Alkohol még rengeteg embernél. Keményebb cucc már kevesebbnél játszik.

2018. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem több indokom is van arra, hogy miért kedvelem.


Elsőként azért, mert egy baráti összejövetelen/buliféleségen sokkal jobban megfelel mint az alkohol, nem csak a szórakozás sokkal jobb élmény tőle, de közben értelmesen is tudunk beszélgetni és nem okádunk minden 10. percben mint ami egyébként az alkohol használatánál gyakori jelenség.

A hatása alatt megszűnik az unalom fogalma, az is szórakoztatóvá válik mikor csak nézek ki a fejemből, de ez ritkán fordul elő, mert gyakran kedvem támad alkotni valamit.

A "kitisztulás" után sokkal fogékonyabb az agyam mindenre, valamint a problémamegoldó képességem is megnő, ez nagyon jó alkalom tanulásra például vagy egy tartalmasabb beszélgetésre, de akár munkamegoldásra is.

A hatása alatt úgy érzi az ember, hogy "ez minden problémát megoldhatna", persze ez csak egy illúzió, de ilyenkor lehetetlen dühösnek lenni, egyszerűen arra vágyok ilyenkor, hogy mindenki arcára egy mosolyt csaljak valamivel. Ez így tudom, hogy nagyon hippisen hangzik, de alapból nem vagyok békepárti ember, sőt... viszont ilyenkor valahogy kicserélődök.

Sokkal intenzívebben érzek mindent, az ízeket, az illatokat, a színeket, a zenék pedig még jobban átjárnak mint alapból. :)


Viszont hozzátenném, hogy napi/hasonlóan rendszeres fogyasztás esetén kialakulhat függőség, és abban az esetben a pozitív hatásaiból könnyen negatívak alakulhatnak ki.


Most ennyi jutott eszembe, természetesen "nem saját tapasztalat, csak valaki mondta, akinek valaki más mondta". :DDD


18 vagyok. :)

2018. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

4-es vagyok: Más tudatmódosítót nem tolok, néha napján megiszok egy sört, de már régóta nem rúgok be.

A kokaint, mdma-t és LSD-t, ectasy-t EGYSZER ki akarom próbálni, többször nem akarom használni, akármennyire is tetszene a hatása, nem szeretek függni bármitől is. :)

2018. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én nem füvezek.


Legtöbben a társaság miatt / szórakozásból. Ha már sokat füvezik valaki, akkor meg pótcselekvésként is stresszhelyzetben.

2018. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Mert bizonyos érzéseimet csak a drog tudja kiszabadítani, sokkal mélyebben érzem önmagam, máshogy érzékelem mind a külvilágot, mind a saját érzéseimet és gondolataimat, jobban tetszik, mint a tiszta valóság.
2018. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez gyönyörű volt 7-es <3
2018. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

A hetessel egyetértek teljes mértékben. Én negyed/fél évente tolok el 1-1 jointot, úgy gondolom ennyi belefér, mint egy kúra kb. Olyan mintha mennék berúgni hétvégén csak másnap nem szédülök, hányok, szomjazom hanem teljesen jól vagyok. Én kikapcsolódás, relaxáció miatt használom, nevetőssel még nem volt dolgom. Ugye ebbe is van több fajta: indican, sativa, stb.

Én csak ajánlani tudom, persze mértékkel mint az alkoholt.

21/f

2018. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
22/f 16 evesen probaltam ki eloszor. Aztan tarsasagban egyre gyakrabban. Egyik haverommal azert szivtunk inkabb pialas helyett mert igy nekunk is megvolt a jo kedvunk es nem volt az hogy rosszul lennenk, hanyas vagy barmi hasonlo rosszulet amit pl. Az alkoholtol erezni lehet. Es mivel mi faluban lakunk de semmi bulizasi lehetoseg nincs ezert mindenhova autoval maszkalok. Amiota szivok inni mar nem szoktam. Ha valahol osszeulunk bulizni nyugodtan szivunk egy cigit aztan ha kitisztultunk mar lehet vezetni. Alkoholnal nem ilyen egyszeru a dolog. Ha este piazunk esetleg rovidezunk lehet delelott sem kene meg kocsiba ulni. Most mar szinte minden este szivok mert segit az elslvasban is. Es ezvagy javito hatasa is van. Bar a rovid tavu memoriat picit leepiti eszreveteleim alspjan.
2018. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!