Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok túl nagyhangú...

Nem vagyok túl nagyhangú lány, önbizalmam sincsen túl sok, ha beoltanak nem tudok visszaszólni mert nem jut eszembe semmi jó, nem tudok kiállni magamért, nem szoktam másokat oltogatni ezért többen lenéznek vagy bántanak. Változtatni szeretnék!?

Figyelt kérdés
Mindenképp szeretnék ezeken változtatni elég volt abból hogy én vagyok a stréber akit lehet bántani szeretnék kikerülni ebből a szerepből. Mit tanácsoltok mit csináljak? Az elmúlt években mindig tűrtem ezt. Szerencsére teljesen normális az alakom úgyhogy azért nem bánatanak de a fent leírtak igazak és már elegem van. Szeretnék több önbizalmat. A segítséget előre is köszönöm!

2018. jan. 18. 16:32
 1/2 A kérdező kommentje:
Kihagytam hogy 14 éves lány vagyok
2018. jan. 18. 16:33
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedben a válasz....legyen hangod, legyen önbizalmad s szókincsed.Miként?

Gyakorlással s tanulással utóbbi.


Ha a hangodat tornáztatod, az önbizalom is fejlődik bár szerényebben.A legjobb lenne meccsekre menned, ahol kiüvöltheted magad keményen s káromkodva, de 14 évesen inkább ne, így koncert vagy egy mezőre kisétálsz "teregetni" hangodat.Mikor üvöltöttél ki magadból bármit tiszta erőből? Bizonyára soha...ezen változtass.


Önbizalom...a beszólók is csak emberek nagy hanggal, semmi több, ezt kell megértened s nem tartani tőlük.

Továbbá egy rendőr, orvos, mentős, ellenőr is csak egy ember, ahogyan szüleid-rokonaid, ezért hozzájuk is szólhatsz bátran.

Mivel a beszólókat is ismered s hallod sértő büfijeiket, így bátran dobhatsz vissza hasonlót is.


Mit szólj vissza? Bármit, amitől megszégyenítve érzi magát.


"Te tényleg, ezzel a mocskos száddal puszilod szeretteidet, apád-anyád?"


"Anyukád is keblére ölel, amikor ilyen szavakkal dicséred mi? Szép kis család vagytok batki!"


"Látom napról napra csinibb vagy, de otthon tudják, hogy ezt öreg pasik kényeztetéséből fitymálod?"


"Ma különösen ellenálló vagy látom, tán arcodra borult egy festékes bolt esetleg?:DD"


Te látod-ismered őket...amire büszkék, azt figurázd ki s kelts bennük elégedetlenséget.

2018. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!