Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Pszichológiai szempontból természetes, jó, vagy rossz?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz: 18 éves fiú vagyok, jóideje görgetem itt a kérdéseket és próbálok választ adni, illetve kíváncsi vagyok

más párkapcsolati tapasztalataira, amit többnyire itt olvasgatok, de ma valójában azért jöttem fel, hogy feltegyek egy kérdést. Itt rágódom már 2 órája, miközben olvasgatom a "tini párkapcsolatok" részleget, hogy feltegyem-e a kérdésem vagy se. Amikor nyomkodom a notebookom mindig zenét hallgatok közben és egyszercsak egy olyan zenére váltott a telefonom, amitől "elérzékenyültem" MEGINT és ezért teszem most fel a kérdést. Múltam: nagyjából 10 éves korom óta nem beszélek édesanyámmal semmit, rengeteget balhéztunk egy időben, de ez persze mindig változó, van hogy nagyon csúnyán eldurvulnak, torokszaggató üvöltésben történő viták, stb. Összességében nem szeret engem (egy nagyon parányit persze biztos, mármint ha valami nagyon súlyos tragédia történne velem, valószínű, hogy megsiratna, bár abban sem vagyok biztos, hogy azért sírna, mert "jajj szegény picifiam" vagy azért, mert felemésztené a lelkiismerete és képtelen lenne megkűzdeni a gondolattal, hogy hogy viselkedett velem és hogy abszolút semmilyen nevelést nem kaptam, ha például a halálos ágyamon lenne, vagy meghalnék. (EZEK EXTRÉM PÉLDÁK, DE ÍGY RÖVIDEN ELTUDOM MAGYARÁZNI)) Szóval igen borzasztó családi háttér, népszerű gyerek voltam a sulijaimban, szerettek, nagyhangú vagyok jó humorral, ezért sok haverom volt és kevés, de nagyon jó barátom, illetve voltak legjobb barátaim is, akik mindig váltották egymást, tehát egyszerre 2 nem volt. De mára már egyikük sem az életem része, mert mindannyian elköltöztek, vagy szimplán az évek múlásával nem tartották fent az érdeklődést, és egyedül vagyok, mint a kisujjam. Voltak barátnőim, akik egyidőben a legjobb barátból lettek barátnők, (inkább lányokkal barátkoztam mindig, mert ők érzelgősebbek és jobban megértettek, mint a fiúk, de a fiúk körében, akiket barátaimnak vagy legjobb barátomnak mondhattam, nem nagyon mutattam ki a gyengéd énem, mert alapjáraton egy komoly, határozott ember vagyok). Szóval igen voltak barátnőim, de csak 2 szakítás viselt meg nagyon. Úgy értem NAGYON. A legutóbbi 2 évvel ezelőtt ért véget, amit azért már rendesen kihevertem, mostanában már egyáltalán nem vészes és nem gondolok rá, csak nagyon ritkán, de az álmaim gyötörnek, gyakran álmodom vele és arra szoktam kelni, hogy nyom a szívem. Furdal a lelkiismertem. Szóval igen, Családi/párkapcsolati/baráti dolgok röviden kitálalva. Ezek felett még az is közrejátszhat, hogy borzasztóan élem meg, hogy régen sok barátom volt, sok ember számított rám, sokan szerettek, mára már viszont senkim nincs. Azon dolgokat röviden tehát felsoroltam, amik pszichésen hathatnak rám, úgyhogy csapjunk bele. Tehat a fenti dolgokon szoktam a legtöbbet rágódni gyakran a nap bármely pontján rámjöhet vagy megtalálhat egy ilyen gondolatfoszlány, amiből többnyire, hosszas elmélkedés lesz. Tényleg rengeteget pörög az agyam, ha véletlen valami olyan jut az eszembe. De ha lejön az éj... Jóideje életformát váltottam, ami annyit takar, hogy akkor fekszem le aludni, amikor már teljesen kimerültem, így "megtudom úszni" hogy megint elmélkedjek valamin, de ha emberi időben fekszem le, akkor szinte biztos, hogy órákig fogok forgolódni és újraértékelem az életem bizonyos pontjait. Viszont most jön a kérdés legfontosabb része. Ha zenét hallgatok, akkor vége mindennek... Van néhány olyan zeném, amit ha meghallok, azonnal lehúz az életről. Egyből beindul az agyam, szinte látom lepörögni az emlékeket, és sokszor olyan erős érzés kap el, hogy sírva is tudok fakadni, van hogy teljesen magamba tudok fordulni, néha kicsit megvisel amikor egy ilyen zenét hallok és újra látom magam előtt a múltam sötét pontjait, mondhatni átéletteti velem a múlt dolgait, ha van ilyen szó. Az elmúlt másfél évben drasztikusan zuhant a közérzetem negatív irányba, és ha éppen nem sulizom, ami heti 3 alkalom, vagy nem alkalmimelózom, akkor bekattan az agyam és túlgondolok mindent, kombinálok, rágódom a múlton, az életemen. Tudom, hogy teljesen normális ez a jelenség, amiről beszélek, az az előfordulhat, na de hogy ilyen mennyiségben történjen ilyen egy emberrel? Ez egészséges? Normális? Pszichológiai eset lennék? "Okos" ember vagyok, mindenhol megtalálom a helyem (ha nem ostobákkal vagyok körülvéve), jól alkalmazkodom, szeretek ismerkedni, ha van rá mód, szeretek mások kedvében járni, sőt imádok és azt még megjegyezném, hogy senki nem furcsálta, hogy ilyen vagyok, még olyan emberek sem akik tényleg ismernek, mert az ő véleményüket is kikértem korábban, és külön-külön megkértem néhány ember, hogy írjanak le, miféle ember/személyiség vagyok én, beszéltek erről az érzelgős énemről is, de nem kaptam még negatív visszajelzést, a lányok többsége kifejezetten szerette is, de így hogy már valóban egyedül vagyok szinte, mert senkivel nem beszélhetem már meg a dolgaim, mindent magamban tartok és mégtöbbet pörög az agyam is úgymond, így talán annyira ez már nem normális. Szerintetek ez normális? Vagy mit tudtok erre mondani? Nagyon érdekelne a véleményetek, már régóta nem beszéltem magamról ennyit, ez egy kissebb megkönnyebbülés volt most. Szóval igen, mennyire normális/probléma ez?


2018. jan. 21. 03:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok bunko lenni, de 18 vagy, szedd össze magad. Nincsenek barátaim, szakítás bla bla... Nincs veled semmi baj, csak a veszekedések úgy látszik nem erősítettek eléggé meg. Veszekedéshez amúgy 2 ember kell.
2018. jan. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia, szerintem normális, csak nem "egészséges". Úgy értve, hogy boldogabb lennél, ha nem rágódnál ennyit a múlton.

Én is hasonlóan rágódós típus vagyok, és ha nincs mivel lefoglalnom magam, akkor idővel egyre mélyebb depresszióba zuhanok. A magány sem segít ezen az állapoton.

Már idősebb vagyok, mint te, és azt tapasztaltam, nekem kell egy viszonylag sűrű napirend, mert akkor tudok derűs maradni. Van egy 8 órás munkám, ami nem a szívem csücske, de nem is utálom. A munkahelyen érintkezek emberekkel, így mégsem vagyok egyedül egész nap, vannak feladataim, amik lefoglaljanak, így nem kezdek el fölöslegesen dolgokon agyalni, mert nincs rá időm! Az már csak hab a tortán, hogy párkapcsolatom is van, ami nem tökéletes és nem szokványos, de van kivel megbeszélnem a dolgaimat, van, aki figyeljen rám. Az sem árt, ha van kiről gondoskodnod, pl. van egy kutyád vagy egy macskád, aki igényli a gondoskodásodat, aki függ tőled, és ezért muszáj magadat összeszedned, hogy legalább neki biztosítsd, amire szüksége van. Nem véletlenül létezik állatterápia.

2018. jan. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szedd már össze magad, minimártír. Üvöltözöl anyáddal, aztán picsogsz, hogy nem szeret téged. Otthon gubózol, aztán meg vagy lepve, hogy nincsenek barátaid.


Rossz hírem van: cseppet sem extratragikus a sorsod, sok hülye kamasz megy át pont ugyanezen, a durung modorotokra nem kedves figyelmesség a válasz. Majd ha a hormongőzös tinikorból kilábalsz, és tisztelettel bánsz a környezeteddel, akkor fognak szeretni.


Legyél szives, tagold a mondanivalódat. Az ember szeme kifolyik, mire a

ezt az ömlesztett szöveget elolvassa.

2018. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
Ne bonyolítsd túl. Foglalkozz azzal ami pozitív és mindenkinek jó. Olyan zenét meg ne hallgass ami lehúz (ahogy te írtad).
2018. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nadenden ***** válasza:
Szia. Ez nagyon jó kezdet, de nem itt a helye. Menj el pszichológushoz. Az hasznosabb és nem támadnak be ilyen gyökerek mint ahogy megtörtént. Nekem ugyan ez volt mint neked pár évvel ezelőtt. Nálam úgy folyt le a dolog hogy nagyapám meghalt és ezzel elvesztettem az egyetlen embert akit valaha is érdekelt hogy mi van velem. Szóval totál egyedül maradtam. Hetekig sírva aludtam el én is zenékre bőgtem el magam. (Ami normális mert ki akarod magadból hozni azt a sok fájdalmat és a zene úgymond a mankód.) Aztán pár hét után kezdtem megbékélni az érzéssel és próbáltam barátkozni, nyitni az emberek felé és a pozitív dolgokkal foglalkozni. Sajnos a mély érzésű emberek hajlamosak depresszióba esni ezért mindig szem előtt kell tartanod hogy ne ess bele ezekbe a dolgokba. Lehet szomorkodni es kell is mert elásni a szőnyeg alá butaság, de ne tartson sokáig mert felemészt. Meg kell tanulnod elengedni a dolgokat nem pedig ragaszkodni foggal körömmel hozzájuk. Hidd el az segít a legtöbbet ha beszélsz róla illetve ha megpróbálod megjvaítani a kapcsolatotokat anyukáddal. Illetve kezdj el új barátokat szerezni. Elég egy is. Csak ne burkolózz magányba mert amit leírtál az a depresszió tünetei és ha nem mászol ki belőle csak rosszabb lesz. Ha nem akarsz örökre ilyen életet tenned kell ellene most,nem később. Ne hallgass azokra akik azt írták hogy gáz vagy. Vannak akik nehezebben élnek meg dolgokat mert egyszerűen mélyérzésű emberek. Ne szégyelld ezt mert ez a legnagyobb erényed. Csak
2018. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!