Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne zavarjon, hogy mindenk...

Hogy ne zavarjon, hogy mindenki gazdagabb körülöttünk?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, 26 és 30 évesek. Nemrég vettünk saját lakást, egy kis egyszobásat. A párom külföldi cégnek dolgozik, elég jól keres, havi fél millió felett van jóval az összjövedelmünk. Majdnem mindenem meglenne, mégis folyamatosan rossz kedvű vagyok, mióta a lakásba beköltöztünk. Mintha semmi sem lenne elég jó.

Kezdeném ott, hogy mikor bepakoltunk a lakásba, anyám meg apám csak húzogatta a száját, hogy ez egy lyuk, ők ilyen lakást nem vettek volna, miért nem telt többre. Aztán anyám számon kért, miért csak pár milliónk volt önerőre, miért probléma nekünk akár 8-10 millió önerőt "kipengetni". Teszem hozzá, több mint 2 évig albérletben éltünk, ahova kiszámoltam, kb 4 millió forintunk ment el potyára. Plusz a berendezés volt kb. 1,5-2 millió. Plusz 1 éve vettük a második autót, több millió... de a család szemében ez sem elég. Mikor 1 éve megvettük az autót, amilyenünk sosem volt előtte, nagyon örültünk, de anyám meglátva csak annyit mondott a fekete színére: na mi van, megjöttetek a hullaszállítóval? Semmi sem elég jó.

Aztán ahogy beköltöztünk a saját lakásba, rájöttünk, hogy a társasházban a lakók 80%-a elég gazdag. Csok-osok, akik mutogatják az állami pénzből vett, majd kiadott lakásukat, aztán hazafurikáznak a 200m2-es családi házukba a 20 milliós Mercijükkel. Meg 22 éves szomszédok, akiknek apuci megvette készpénzre a 25 milliós lakást meg a többmilliós új autót. Nekünk meg annyi hitelünk van, hogy ki sem látunk már belőle, és így is csak a kritikát kapjuk. Egy 3 évben egyszeri fél milliós nyaralást is tízszer meggondolunk.

Aztán jönni akar megnézni a lakást az egyik rokonom. Ő a 24 éves lányának megvett egy 35 milliós hatalmas lakást, plusz a milliárdokat érő családi cégnél dolgozhat. Bevallom, szégyellem idehívni őket a 40m2-re, amiben minden a legolcsóbb, nekik a garázsuk nagyobb.

Pl van a páromnak egy régi barátja, aki betanított munkás, rosszul keres, de az apja felsővezető valahol. A srác minden hónapban elveri a fizetését szerencsejátékokra, de apuci simán megvette neki a 8 milliós autót, és most azt mutogatja nekünk. Mi a 3 milliósat is 5 évig fogjuk fizetni, kész anyagi csőd.

Úgy érzem, sosem fogjuk beérni azokat, akiknek a család nagy mértékű támogatást adott, sosem fogunk a nyomukba érni, bármennyit is kínlódunk. Hiába tanultunk, hiába túlórázik a párom rendszeresen, hiába próbálunk spórolni, sosem lesz annyink, mint nekik. Úgy érzem, ott el lett cseszve az életünk, hogy szegény családba születtünk és nem támogatnak minket. Tudom, hogy sokan sokkal rosszabbul élnek, de mi most pont nem olyan közegben mozgunk. Hogy ne figyeljek oda ezekre? Hogy ne szúrja a szemem, hogy lekezelt csórónak néz a sok gazdag?


2018. jan. 22. 09:23
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Egyedül a párom családjában vannak igazán szegények, ők meg a másik véglet, még azt sem szabadott elmondani nekik, hogy mosogatógépünk van, vagy hogy lecseréltük a 15 éves, problémás autónkat egy fiatalabbra, mert egyszerre kinéznek mindenért. Még azért is, hogy új gumit vettünk az autóra. 2 milliós lagzit nem ciki rendezni a 300 ezres összjövedelemből, de a család egy vízben fürdik.
2018. jan. 22. 09:33
 2/24 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerű, én az ilyen embereket kizárom az életemből.

Ezek legtöbbje mind versengő életmódot folytat, képes belehalni abba, hogy beleül egy 8 milliós autóba, inkább felfordul, de fizeti a részleteket, mert hát ő valaki.

Akik meg jobban indulnak, mint más....örökség, az ingatlanpiac nagyon pörög, hirtelen terem az embereknek +15 milliója emiatt, ügyesen befektetik, stb.

Más meg ugyanezért belevágja magát adósságokba, meg rossz döntésekbe.

2018. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Idézet, tőled: "Majdnem mindenem meglenne" - "Nekünk meg annyi hitelünk van, hogy ki sem látunk már belőle"

Csak egy kérdés, te dolgozol? Vagy csak eltartott vagy?

Nem láttam, hogy lenne gyerek, de azt sem, hogy te mit teszel hozzá a helyzethez, a siránkozáson kívül persze..

2018. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Neked az a bajod, hogy másokhoz hasonlítgatod magad. Elég szr lehet így élni.
2018. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos gondok vannak az értékrendeddel. Ami nem csak a te hibád, valószínűleg a szüleid nevelték beléd. Kívülről mindenki más élete egyszerűnek tűnik, de közben mindenkinek megvannak a maga problémái. Nem biztos, hogy a 35 milliós hatalmas lakásban boldog az a 24 éves lány. És az sem biztos, hogy te boldogabb lennél abban a házban, vagy bármilyenben, amíg a környezetedre jobban figyelsz, mint saját magadra. Van egy nagyon jó mondás erre: mindenki a maga szintjén nyomorog. Neked valószínűleg meglennének ugyanezek a problémáid akkor is, ha most hirtelen hozzájutnál 100 millió forinthoz és elkölthetnéd arra, amire most azt hiszed, hogy hiányzik a boldogságodhoz.
2018. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak más értékek is. Biztosan van valami, amiben meg te vagy "jobb" másoknál.
2018. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Próbáld így megközelíteni: Nekem VAN szorgalmas, dolgos párom, VAN társasházi lakásom, VAN autóm, VAN bútorom stb.


Most panaszkodsz vagy dicsekszel?

2018. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem dicsekszem, miért tenném, mikor úgy érzem, mindenki jobban járt nálam. Néha próbálom azokat nézni, akik nálunk sokkal lejjebb vannak anyagilag, akik nem tudtak lakásra önerőt sem összeszedni, akik a mi kocsink árának csak tizedéért tudtak kocsit venni ennyi idősen, vagy akik soha nem járnak nyaralni... de nehéz, mert nem köztük élek. És ráadásul itt vagyok 26 évesen, de tudom, hogy 30 éves koromig nem lesz gyerekem, mert 40 m2-en nem férnénk el, ennyi hitel mellett szerintem fenntartani sem tudnánk egy gyereket, nem merek magamtól még többet megvonni, úgy érzem, nekünk is kijár egy kis jó most már, amit mások élveznek a szülők pénzén (most tekintsük azt is szülői pénznek, mikor valaki 30 évesen még otthon él, megkeresi a 2-300 ezret és másra sem kell költenie, mint playstationre meg autótuningra).
2018. jan. 22. 12:03
 9/24 anonim ***** válasza:

Esetleg elcseréled az 1 szobás társasházit 2 szobás, kevésbé jó környékire vagy 2,5-3 szobás panelre. Mindjárt lenne gyerekszoba!

Igaz viszont, hogy az elégedetlen természetednek (sőt: irigységednek!) ez sem elég!

2018. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Még mindig nem derült ki, hogy te dolgozol-e..


Irigykedsz a gazdagabbakra, a szegényebbeket meg lenézed, holott nyögitek a hitelt. Én is tudnék 5 milliós autót venni hitelből, sőt elég sokan.. erre nem kéne felvágni.


Igen, mások tehetős családba születtek, és a szüleik megtehetik hogy 10-20-30 millióért vegyenek lakást a gyereküknek. Ti nem tehetitek meg, de van egy kis lakásotok, már előrébb vagytok, mint az ország nagy része.

Ne irigykedj másokra és ne az ő életüket nézd, mert nagyon meg fogsz keseredni.. még ennél is jobban.. savanyú uborka.

2018. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!