Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol tanulhatnám meg mások...

Hol tanulhatnám meg mások befolyásolásának képességét? Vannak itt olyanok, akik a hasonlókkal foglalkoznak?

Figyelt kérdés

A következő területekkel kapcsolatban szeretném fejleszteni a mások befolyásolásának képességét:

érzelmi befolyásolás, rábeszélés, manipuláció, pozitív hatás kiváltása emberekből, ellenkező nemmel hatékonyabb kommunikáció, csábítás, hipnotikus kommunikáció, karizma sugárzása, üzleti jellegű kommunikáció, tömegek befolyásolása, felszóllalások és beszédek tartása, retorika, sb.


Miket tanuljak? Hogyan fejlesszem ezeket? Vannak, akik ilyemsivel komolyan foglalkoznak?


(aki azt írná, hogy nem lehet ilyeneket fejleszteni, vagy nem etikus ezért meg azért, az inkább spórolna meg a fáradozásait és ne válaszoljon, mert nem érdekel)



2018. jan. 24. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Szerintem ha pesti vagy, menj be a Szabó Ervin könyvtárba, és kutakodj. Biztosan rengeteg van. Főleg kommunikáció jellegű dolgokról hallottam (Foucault szerint a hatalmat a nyelven keresztül gyakorolják ma), de a mentalista bűvésztrükkök is befolyásoláson alapulnak, amit szintén leírnak könyvekben, bár azok lehet, hogy nincsenek magyar nyelven, és jó drágán kell beszerezned.
2018. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Beteg állat! Zsebhitler, miniorbán... ter nem vagy normális
2018. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kommunikacios uzleti tanfolyamok vannak,nagyon sokan alkalmazzak kereskedelemben targyalasokon . ha csajozas akkor ott a pua,testbeszed oktato konyvek is vannak nem is egy.Meg kell tanulnod magadon is alkalmazni a testbeszed kontrollt,hogy azt lattasd amit akarsz lattatni.
2018. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Én pont ennek az ellenkezőjét akarom megtanulni, hogy hogyan álljak ellent a legjobban és leghatékonyabban az ilyen manipuláló, akaratos emberekkel. Sajnos ilyenek miatt adósségcsapdába kerültem.
2018. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4-es

amit eddig megtanultam, abból elég biztosan tudom, hogy csak úgy állhatsz ellen ezeknek, ha ismered ezek működését, ehhez viszont előbb el kell sajátítanod ezeket a mintákat és viselkedésformákat...


#2-es "zsebhitlerező"

Amíg nem tudod mire kell, addig nem túl bölcs dolog másokat emiatt "beteg állat"-ozni.. Megjegyzem, te magad is manipulátor vagy egy bizonyos mértékig (ahogy Ghandi, Mandela, Teréz anya, de még Jézus is azok voltak), csak legfeljebb annyira buta vagy hogy még nem is realizáltad...

2018. jan. 25. 06:10
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, rengeteget tanultam az elmúlt időszakban, pár napja a rutin miatt is sikerült lepattintanom egy rafkós csalót.
2018. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!