Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy sikerült megtanulni...

Hogy sikerült megtanulni bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Kamaszkènt kaptam havi 600Ft alap higénia dolgokra (sampon, balzsam, tusfürdő) ezek sokà kitartottak, 3-6 hónapig. Természetesen a legolcsóbb sajátmárkàsakat.

Ruhát 1-2 évente kaptunk rokonoktól, fehérneműt évi egyszer vettünk a piacon.

Most viszont nem havi 600, de havi 60 ezer megy el ugyanezekre, és nem érzem, hogyan.

És (szerintem) semmivel se nézek ki csinosabban, mint kamaszként.

Ugyanígy az élelmiszer.

Akkor egyszerű ételeket ettünk, édesség csak ritkàn volt, most azt eszek, amit szeretnék, de ez is pénz.


Költségvetés vezetése segíthet?


Vagy a költő pénzem lekorlátozàsa ha azért màr nem is 600, de mondjuk 3000Ft-ra havonta?


24l


2018. jan. 25. 11:45
 1/5 A kérdező kommentje:

*megtanulnod


Valaki hasonló cipőben?

2018. jan. 25. 11:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Kaptam kemény 200-400 Ft-okat mielőtt lett volna keresetem, most szakmai gyakorlaton meg jelentősen többet kaptam. Aztán ahogy vége lett, úgy már nem volt bevételem, mert még tanultam utána, szóval kicsit jobban átértékeltem a dolgokat.
2018. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert szórod midnen baromságra, aminek a 99%ára NINCS szükséged.

Havi 60? Bakter sokan annyiból élnek!


Én egyszerűen: fizu után befizetem a rezsit, kb-re összeszámolom, mennyi a kaja a hónapra - azt félreteszem.

Marad x összeg, abból pedig gazdálkodok.


Nem nagy dolog.


KEresek 3000 frankot, 1800 a lakás+Krankenkasse+rezsi, a kaja durván 300.


A maradék meg marad a többire.

2018. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy sikerült megtanulni bánni a pénzzel, hogy ki van centizve.

Párom 150 ezer forintot keres.

60 ezer az albérlet, 40/hó a kaja, ez eddig 100.

A maradék 50 gázszámla, telefonszámla, mosószer,takarítószer, és tusfürdő,testápoló, sampon-balzsam, kutyakaja.


(A szüleim külföldön élnek, ha segítség kéne anyagilag természetesen kapnánk, kapunk is, de azzal méginkább spórolunk)


Nekem van egy költségvetés füzetem, és hó végefelé kiírom a következő havi kiadásokat. A blokkokat gyűjtöm, így àtlátom az egészet

2018. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rákényszerültem. Mondjuk én mindig is spórolós voltam, túlzottan is. Kb. 15 éves koromtól egyedül laktam és kaptam pénzt a számlákra és a kajára, de a saját igényeimre nem. Így megtanúltam, hogy ha venni szeretnék egy videójátékot, akkor spórolni kell, és csak a kaján tudtam spórolni. Kevesebbet vagy nem ettem, így megmaradt az a pénz. A kaján lehet a legtöbbet spórolni. Aztán mikor nem volt munkám, kaptam heti 5000 forintot, abból oldottam meg a kaját, de a saját igényeimre még mindig nem kaptam semmit. Tovább spóroltam a kaján és elkezdtem járni plazmát adni, az is 1500ft volt hetente. Volt olyan hét, hogy 3000 forintot költöttem kajára. Mikor elkezdtem dolgozni, a minimálbért kerestem. Mellette albérletet fizettem, autót tartottam fent. Eladtam az autót, mert csak vitte a pénzt, kerestem olcsóbb albérletet. Egy ideig írtam egy táblázatba, hogy mire mennyit költöttem az adott hónapban és akkor vissza tudtam nézni, ha hó végére nem maradt pénzem. Ezt javaslom Neked is. Ma már nincs erre szükség, mert jól keresek. Most azt csinálom, hogy van egy albérletem, van egy autóm, van egy telefonom és egy lakástakarékom. Van egy nem fix, de elég jó fizetésem, azért kis eltéréssel, de ugyan annyit kapok. Abból az összegből kivonok 200 ezer forintot. Ez az az összeg, amiből fizetem az albit, telefont, lakástakarékot és tartom fennt az autót. A maradék az megy félre egy másik takarék számlára, abból majd lakás lesz két év múlva. És van az a 200 ezer, abből élek minden hónapban. Mire kifizetek mindent, marad kb 100 ezrem. Ebből oldom meg a kaját, veszek amit akarok. De hó végén még így is marad néha 50-60 ezrem, olyan szinten nem költök semmire. Én pl. nem költök ruhára, mert jó nekem a régi is, nem nagyon járok sehova, ahol jobban kellene kinézni, ezért nem. És a kaját az euróban veszem külföldön, de nem költök többet, mint otthon. Így meg van az arany középút. Szóval döltsd el, hogy mire mennyit szánsz a fizetésedből és azt tartsd be. Pl. nekem is volt olyan, hogy hó végére 5000 forintom maradt, a takarék számlán meg milliók vannak, de az a lakásra van, és ahhoz nem nyúlok. Egy éve találtam ki ezt a rendszert és azóta kétszer kellett hozzá nyúli a félretett pézhez. De egyszer elszáoltam magam, másszor pedig többe került a műszaki, mint amennyire számítottam és a különbözetet abból fizettem. De egyébként nem nyúlok hozzá. Nekem ez a rendszer jött be. Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)
2018. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!