Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyenek...

Mit tegyek, hogy ne legyenek ilyen elvárásaim magam felé és reálisan lássam a tetteimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék változtatni a végtelenül negatív önértékelésemen.

El kezdtem magamat az utóbbi hónapokban (ha nem években) kívülről "vizsgálni" és arra jutottam, hogy rengeteg mindenben kell fejlődnöm, változnom.

És mégpedig a legnagyobb gond, hogy cseppet sem vagyok magabiztos, ezáltal nem olyannak mutatom magamat, mint amilyen vagyok.

Egyszerűen nem vagyok képes mindig úgy viselkedni, mint egy intelligens, egészséges önbizalommal rendelkező lány. Nem tudom mindig szépen megfogalmazni a mondandómat, nem tudok mindig helyesen cselekedni fontosabb helyzetekben. Ez engem iszonyatosan elkeserít.

Képes egy olyan apróság megváltoztatni a hangulatomat, kedvemet ahol nem tudtam a 100%-ot nyújtani. Legyen az egyszerű órai felelet, amikor megkapom ugyan a jó érdemjegyet, de nem érzem azt, hogy megérdemelném, vagy legyen egy egyszerű beszélgetés egy idegennel. Nem érzem, hogy méltó lennék bármire, mert nem tettem le semmit az asztalra.

Próbálok rajta változtatni, tényleg minden reggel úgy ébredek fel, hogy ez a nap is egy újabb alkalom, hogy bebizonyítsam, hogy jó ember vagyok, hogy ugyanolyan jogaim vannak mint másoknak, hogy semmivel sem vagyok kevesebb náluk. Pedig már tudatosan észreveszem magam egyes helyzetekben, szituációkban. Próbálom azt tenni amit helyesnek látok, amivel büszkébb lehetek magamra, csak valahogy mindig visszaesek. Ez pedig gondot okoz ismerkedésben, kapcsolatteremtésben. Csak a rosszat látom meg még abban is amiben "jól" teljesítettem. Ezért írtam ezt ki ide, hogy válaszokat kapjak.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan induljak el a pozitív irányba? Tudom, hogy erre nincs recept, de szívesen olvasnék véleményeket, hogy ez mennyire gyakorta, vagy normális érzés és lehet-e változtatni rajta.



2018. jan. 25. 17:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, hogy hosszabb lett. Egyébként 15 éves lány vagyok.
2018. jan. 25. 17:47
 2/4 Madri00 válasza:
Szerintem először is próbáld meg szeretni magad, és értékelni a jó dolgokat magadban. Mert biztos vagyok benne, hogy nagyon sok jó tulajdonságod van csak te ezt sosem veszed észre mert csak a negatívumokat látod és a dolgoknak csak a rossz oldalát nézed. És ha megtanulod magadon/magadban értékelni a jó dolgokat akkor más szituációkban is meglátod majd a jót, és ez az egész pozitív hatással lesz az életedre és ezáltal talán magabiztosabb leszel, több lesz az önbizalmad is! Remélem sikerül!:)
2018. jan. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Olvasd el a z erőt meg a titkot és agykontrollt is nézd meg sok ötlet van benne...
2018. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 eapo sztrof válasza:

válaszold meg ezt a kérdést:

Miért születtél le erre a fizikai síkra?

2018. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!