Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordulhat olyan, hogy...

Előfordulhat olyan, hogy valaki azért szakítja meg teljes mértékben a kapcsolatot néhány emberrel (nyomós indok, barmiféle előzmény nélkül), mert túl közel került hozzájuk és megkedvelte őket?

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, velem is volt már ilyen.
2018. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, sok olyan emberrel találkoztam már, aki erre hivatkozik.


Azt viszont még mindig nem tudom megérteni, hogy napjainkban miért baj az, ha szeretünk / megkedvelünk valakit? Ez olyan rettenetes dolog lenne?

2018. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És miért baj az ha megkedvelsz valakit? Valószínűleg azért mert egy jó ember? És ezért ellököd magadtól? Akkor milyen barátaid vannak?
2018. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert eddig el tudott jutni, de tovább nem tudja, hogy mit kellene kezdeni, valamint fél a szeretettől 8azt kimutatni és azt viszont kapni).
2018. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, volt már ilyen. Egy munkatársammal nagyon összebarátkoztunk, és mivel mindketten albérleteztünk, összeköltöztünk. Együtt mentünk, együtt jöttünk a munkahelyről, otthon együtt főztünk, és beszélgettünk a konyhában késő estig. Aztán észrevettem, hogy külön műszakba kérte magát és elkezdett kerülni, ami a közös lakásban viccesnek tűnhet. Szinte megkönnyebbülés volt mindkettőnknek, amikor elköltözött. Én is besokalltam tőle, aztán teljesen elváltak az útjaink, nem tudok róla semmit.
2018. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én is elkövettem már ezt a hibát és nagyon megbántam...
2018. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Sajnos az egyik barátom velem ezt tette és próbálom megérteni,elfogadni. Nyilvánvalóan nem igazán megy és most ott tartok, hogy annyira keresem az okát, hogy már-már kezdem elhinni,tényleg az én hibám.

2018. jan. 26. 05:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam ilyet csinálni. Tudom, nagyon rossz dolog.

Azért van ez, mert nagyon sok ''barátom'' van, ezt úgy értve, hogy sok embert ismerek, sok mindnekivel jóba vagyok, sokan szeretnek, de én azt hívom barátomnak, aki a legtöbbet tudja rólam, ilyen pedig 3 személy van + a testvérem.

Négyőjük közül hármójukat kicsi korom óta ismerem (testvéremet nyilván), a 4. pedig egyszerűen nagyon hasonlít a többi barátomra, és jól kijövünk, nagyon értékes ember.

Az elmúlt fél évben két nagyon jó barátnőmmel csináltam ezt, mert úgy éreztem nem kapok tőlük levegőt. Az egyik nagyon nyomult, a másik meg hátba szúrt mindenkit (mondjuk engem nem). De az elmúlt években 4-5 emberrel is tettem ilyet, velük többnyire azóta is mindennap találkozom, de soha egyetlen szót sem beszéltünk azóta. Néha rám jön, hogy bocsánatot akarok kérni tőlük, de minek emlegetnem fel a múltat?

Azt hiszem azért teszem ezt a barátaimmal, mert ha nem érzek 110%os bizalmat, be stresszelek, és úgy érzem inkább én bántom meg őket, mielőtt ők tennék.

Illetve néha úgy érzem, jobb nekik, ha nem ismernek meg teljesen. Ez nálam egyfajta szűrés, vagy hogy mondjam. 10bol 1 barátot tartok meg, akkor is ha a többieket is szeretem, de az az 1 az, akiért az életem adnám. Mert akik mellett ott szeretnék maradni, azt mindennel jobban szeretem, örökké. És ezen változtatni szeretnék, mert sok embernek okozok fájdalmat.

2018. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!