Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az rossz tulajdonság, ha...

Az rossz tulajdonság, ha fiatalabbnak hisznek a koromnál?

Figyelt kérdés
Lassan 25 leszek, de sokan hiszik, hogy sokkal fiatalabb vagyok (nem mondják meg pontosan mennyi, de gondolom ilyen 18 körül). Szerintem nem viselkedem kislányosan, a munkahelyemen felelősségteljesen dolgozom és elégedettek velem, és nem öltözöm kislányosan. De nem öltözöm nagyon felnőttesen se (nem hordok blézert vagy kosztümöt, sima pulóver is jó a munkahelyemre, nem hordok magassarkút orthopédiai problémák miatt, és sokszor szoknyát se). De nem hordok színes, gyerekes, mesefigurás vagy ilyen jellegű dolgokat. Azt hiszem, eléggé "babaarcom" van, az a típus vagyok, akitől mindig megkérdezik, hogy biztos nem diákjegyet kérek-e. Ráadásul hátizsákot hordok, mert az jót tesz a hátnak, és sok a cuccom általában (szintén nem gyerekeset). Szerintetek ez rossz tulajdonság? Hogy tudnék ezen változtatni?
2018. jan. 27. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó tulajdonság sztem és ahogy egyre idősebb leszel egyre jobban fogsz neki örülni, meglátod.
2018. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szokták mondani az idősebbek, de alapvetően nem biztos, hogy nem társul ehhez egy lenézés, vagy nem tudom, nem hisznek-e komolytalanabbnak. Vannak emberek, akár akik nálam fiatalabbak, és ezt nehéz elhinni. Vagy meglepő, hogy ábrázolják pl. filmekben a korombeli nőket, ami tudom, nem a legjobb kiindulási alap, de amikor fiatalabb voltam, azt hittem, hogy jogos, hogy így ábrázolják őket. (Értsd: felnőttesebbnek valahogy.)
2018. jan. 27. 11:35
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Az nem tulajdonság.
2018. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
En is hasonlo helyzetben vagyok, mint te. Nekem is szoktak mondani, hogy egy par evet letagadhatok. Szerintem ez az adottsag csak elonyodre szolgalhat. Szerintem tul sokat adsz a kornyezeted velemenyere, ha valtoztatni akarsz, akkor oltozz egy kicsit noiesebben.
2018. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tulajdonság, hanem genetika. Egyébként nálam is így van, egy darabig még bosszantott, most már bóknak veszem. Ez van, a szüleim is ilyenek, öcsém is ilyen. :-)
2018. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tulajdonság, de tulajdonságok összessége talán. Köszönöm a válaszokat, érdekel még mások véleménye is.
2018. jan. 27. 14:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez az öltözz nőiesebben dolog: és az biztos, hogy hatásos? Nagyon sok nőiesnek látszani akaró idióta is van...
2018. jan. 27. 14:09
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem hatasos. :) Csak azert tunhetnek noiesnek latszani akaro idiotaknak, mert nem a sajat stilusukat kepviselik. Utanozni akarnak masokat. Arrol nem beszelve, h nem erzik benne jol magukat. Neked olyan ruhadarabok kellenek, amik a te vilagodat kepviselik, amik a korodhoz is illenek, emellett nonek erzed magad benne.
2018. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok, kérdező. Én most 32 vagyok, és mostanában kezd rajtam meglátszani a korom. De emlékszem, 3 évvel ezelőtt, mikor 29 voltam, utaztam busszal külföldre, és szóba elegyedtem egy sráccal, akinek nagyon elkerekedtek a szemei, mikor mondtam, hogy tanár vagyok. Emlegettem a "gyerekeimet". És mikor kérdeztem, mennyinek gondolt, azt mondta, 18-19. :D


Alapvetően szerintem még mindig jobb, ha fiatalabbnak nézel ki, mintha idősebbnek annál, mint amennyi ténylegesen vagy. Bár nekem sok problémám volt ebből 30 éves koromig. Bizonyos emberek hajlamosak lekezelően bánni a gyerekekkel, tinikkel, fiatalokkal. Azt hiszik, be lehet nekik szólni, lehet nekik bunkó módon odavakkantani valamit boltban, plázában, buszon, mert a gyerek úgysem fog visszaszólni. Tudnék sztorikat mesélni...


Én erre nagyon ugrom, pont azért, mert sokszor volt rá precedens életem során. Az a bosszantó benne, hogy TUDOM, ha tudná az illető, hogy 30+ vagyok, és nem 18-20-nak gondolna, akkor nem így szólna hozzám, hanem jóval udvariasabban. De a gyerek úgysem fog visszadumálni...

Hát meglepődnek, mikor visszadumálok és kikérem magamnak a hangnemet. :)


Szóval én tapasztaltam árnyoldalát is. De azért túl lehet élni. :)

2018. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és akkor válasz a kérdésedre: Hogy tudnál ezen változtatni? A komolyabb öltözködés tényleg hatásos lehet. Esetleg drámaibb smink.

Nekem a hajszínváltoztatás is bevált anno. Érdekes, azt mondják, a fekete öregít és a világos haj fiatalít... Nálam pont fordítva volt. Sötét hajjal gyerekfejem van, szőkén kevesebb atrocitás ért.

De ha nem érzed jól magad a felnőttesebb ruhában vagy sminkben, akkor meg tojd le. Egy idő után rajtad is fogni fog az idő - én vagyok az élő példa. :)

9-es voltam.

2018. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!