Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok feminista miért esett át...

Sok feminista miért esett át ennyire a ló túloldalára? Mire jó az ilyen radikális feminizmus?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de nem értem.


Ott van példának a "manspreading", ami szimplán annyit jelent, hogy egy férfi terpeszben / kissé széttett lábakkal ül valahol. Ezt sok feminista be akarja tiltani, tüntetnek ellene, milyen szexista, effektíve meg akarják szabni, hogy csak azért, mert valaki férfi, hogy ülhet és hogy nem.

Ott van a #metoo kampány, amiből rengeteg nő hasznot húz, még akkor is, ha a vádak 80%-a nem is igaz, vagy már régesrég elévült (ha nem tényleges megerőszakolásról van szó). Nem azt mondom, hogy a szexuális zaklatást tűrni kell, mert természetesen nem kell, én is ellene vagyok. De nevetségesnek tartom, mikor egy nő feljelent egy gazdag vagy híres férfit, mondván ő zaklatta őt, aztán az az egy flörtölgetés vagy fenékre csapás volt vagy 10 éve.

Ma ott tartunk emiatt, hogy egy nő simán kirúgathat egy férfit valahonnan, csak elég elsírnia magát a vezetőségnél, hogy XY szexuálisan zaklatta őt, sok vezetést az igazság meg abszolút nem érdekel, inkább kihajítják a pasast, minthogy a cég hírneve csorbuljon.

Egyre többször kiderül, hogy sokszor kamu híreket terjesztenek a feministák, kamu újságcikkek, amikből semmi sem igaz. Az USA-ban volt már olyan többször, hogy feministák olyan cikkeket jelentettek meg, miszerint teljesen hétköznapi az egyetemeken a tömeges szexuális zaklatás, miközben sokszor már a szerkesztőség sem volt hajlandó kiadni a cikket, mert akkora ordas hazugság volt.

Videó játékok, színdarabok, filmek ellen tüntetnek, erőszakosan átírnak operákat, mert nem tetszik nekik, hogy kevés a női szereplő, vagy nem tetszik nekik a férfi szerepe, vagy panaszkodnak, hogy a számítógépes játékokban a nők testének többsége "tökéletes", holott ez egyáltalán nem így van.


Ti mit gondoltok erről?

Valóban szükség van erre egyáltalán? Miért nézi el mindenki az ilyen ultra-radikális, sokak által feminácizmusnak tartott ideológiát és annak követőit?

Az ilyen nőknek komolyan ez a legnagyobb problémájuk az életben? Tudom, hogy nem minden feminista ilyen, de egyre több ilyen radikálist látni mindenhol.



2018. jan. 29. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Engem nem nagyon érdekelnek, ahogy a hímsoviniszta férfiak se. Kizárom őket, amíg rám nincs hatással, addig minek idegeskedjek rajta!?

24l

2018. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
A vádak 80%-a nem igaz? Innentől én is kitalálhatok dolgokat.
2018. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem idegeskedek, csak érdekel ez a hozzáállás.


Nem úgy értem, hogy nem igazak a vádak, de sok nő bizonyítani sem tudja, hogy az adott eset tényleg megtörtént. Ennek ellenére mindenki automatikusan bűnösnek tartja a férfit.

2018. jan. 29. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy léteznek feminácik, ugyanúgy megvan a másik véglet, a férfihang.hu-n a hímsoviniszta nyomik. Gondolom mindkét oldalon valamilyen személyes sértettség vezetett idáig. Nem kell velük foglalkozni.
2018. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem is taszít a viselkedésük, de amíg nem akarják rám erőltetni a nézeteiket, nem foglalkozok velük.
2018. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
A klasszikus feminizmust támogatom, de ezen a neomfeminizmusnak nevezett genderfasizmuson csak nevetni tudok kínomban és szekunder szégyenemben. Itthon szerencsére még nem annyira fajult el a dolog, mint Amerikában, és nagyon remélem, hogy nem is fog.
2018. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Engem az érdekelne, hogy ez a sok, túlzásba vitt feminizmus, amiről a neten olvasni, mikor éri már el az utcákat? Csak mert én IRL szinte kizárólag patrarchista férfiakkal és nőkkel találkozom, feminizmus, mint olyan csak a feministákat szidó megjegyzésekben létezik.
2018. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

A #metoo kapcsán írjátok már le légyszi, hogy

- honnan húzzátok elő, hogy hány % hazugság

- mit nyernek azok a nők, akik kitálalnak, mert sem pénzt, sem hírnevet nem kapnak, sőt, még szimpátiát sem, mert a többség fejében meg sem fordul, hogy talán ne adj' isten igazat mondanak

- történt veletek, vagy egy ismerősötökkel a való életben, hogy hamis szexuális zaklatás vád "áldozata" lett, vagy ez csak valami alaptalan hisztériahullám?


Azért az elgondolkodtató, hogy sokak fejében meg sem fordul a lehetőség, hogy talán jóval több vád igaz, mint hiszik, de azt teljesen természetesnek tartják, hogy majdnem minden nő gerinctelen, hazug és rosszindulatú.


A radikális feminizmus meg teljesen más, mint az, amiről te beszélsz. A radikális feministák egy külön csoport, az ideológiáik pedig a "second wave" feminizmuséhoz hasonlítanak, és nem pedig a liberál feminizmus elkorcsosultabb és hangosabb férfigyűlölői. Aki még ennyit sem tud, az hogy akar véleményt formálni a feminizmusról?

2018. jan. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
44%
A mai világban a nőknek szinte több joguk van mint a férfiaknak... innentől nincs miről beszélni.
2018. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!