Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hisztiznek az emberek...

Miért hisztiznek az emberek megfázásnál?

Figyelt kérdés

Most éppen a nővéremnél aktuális, de másoknál is megfigyeltem.

Meg van fázva eléggé, de semmi komoly. Be van dugulva az orra, köhög, meg nehezen kap levegőt. Ilyenkor mindig totál hisztis. Hozzá se lehet szólni, totál túldramatizálja, bőg néha, meg minden..Jó, tudom, szar, de nem ennyire.. (Alapból nem ilyen.)


Viszont volt, hogy tényleg nagyon fájt neki valami, akkor egyszer sem hisztizett, teljes nyugalommal viselte.


Ezt amúgy barátnőimnél meg más rokonaimnál is megfigyeltem.

Mi értelme van ennek?



2018. jan. 29. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj ezek szerint a lányok is kezdenek elférfiasodni... Én férfi vagyok és jó férfihez méltóan papot kérek ha 37 fok felé megy a lázam, vagy ha fáj a torkom. Amikor már az alsó légutaim érintettek és trutymót köhögök fel, akkor pedig felkészülök arra hogy bármikor megfulladhatok.
2018. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert baromi idegesito, amikor nem kapsz levegot, tiszta takony vagy, a rengeteg orrfujastol faj az egesz orrod, az enyem rendszerint szet is reped belul, a torkod is tud ugy fajni, hogy egy korty viz lenyelese is kinzas. Taknyod-nyalad egybe van, faj mindened a kohogestol, a hasad, a tudod, a hatad, konnyezik a szemed.

Ha csak siman faj valamid, az nem idegesito.

2018. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Mert idegesítőbb mint egy sima fájdalom. Az ember csinálná a dolgát de nem lát, nem tud lélegezni, bele se tud kezdeni semmi olyanba ahol pl. kesztyű kell vagy vízbe kell nyúlni vagy felvágni vmit mert percenként állj meg, fújj orrot és moss kezet. Én hisztizni épp nem szoktam, inkább káromkodok ha valami betegségem van, de egy náthánál szerintem én is többet káromkodok mint ha pl. fáj a hasam vagy valami.
2018. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért mert a betegség alapvetően rossz közérzetet okoz, amit erősen fokoz az, hogy élni nincs kedve, ereje az embernek.


Nekem is ilyenkor orrom bedugulva, taknyom folyik, torkom ég mint a baj, még az orrom is elkezd általában vérezni. Aztán jön a kisebesedés a sok orrtörléstől. Ezek mellett mozogni, állni nem bírok, mindenem fáj.


Plusz legjobb mikor olyan köhögési roham jön rám, hogy majd megfulladok. Ami még jobb, hogy egy idő után a környezetem is úgy van vele, hogy "ba__zdmeg ne köhögj már annyit". Vagy megkapom, hogy próbáljam visszatartani, mikor már öklendezve fuldoklom...

2018. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert ku.va idegesítő, amikor nem kapsz levegőt és tizenötször ébredsz fel arra, hogy megint orrot kell fújni. Egyébként a Neocitran Sinus (nem a sima Neocitran!) nagyon jó orrdugulásra. A torokfájásra, köhögésre meg a finomítatlan méz.
2018. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat :) Nála és másoknál is, miért kell neki így dolgozni menni? Nem értem, én is most voltam megfázva, és eszembe se jutott volna otthon maradni.

Tudomásul veszem, hogy most ilyen az állapotom és kész, most ez van máskor jobban odafigyelek max..

2018. jan. 30. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!