Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy csak fizikailag lehet szenvedni? Miből ered, hogy csak a testi szenvedést értik meg?

Figyelt kérdés
Az oldalon kiírt kérdésekben, támadják a kérdezőt, ha elégedetlen az életével, és halálvágya van.

2018. jan. 29. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom te írtad a másik kérdést is.nem csak a fizikai szenvedésről van szó,de van külömbség szenvedés és szenvedés között.pl van aki szenvedés alatt azt érti,hogy szigorúak a szülei és nem mehet el hétvégén bulizni,de van akinek pl meghaltak a gyerekei,szülei folyamatosan bántalmazzák stb...ha egy ilyen kérdésnél nincs kiírva a pontos ok,akkor mi honnan tudjuk mi a szenvedés tárgya?
2018. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lelkileg az szenved,akinkek szarok a szülei. Meg kell szökni előlük és úgy élni ahogy nekünk jó.
2018. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 azért nem csak ez az egy ok van.A másik meg hogy azt sem tudjuk pl a kérdező hány éves.De úgy,hogy nem tudjuk mi a baja nehéz tanácsot adni.
2018. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A materialista szemléletmód miatt.Sokaknak csak az anyag létezik a lelki dolgokról tudomást se akarnak venni.
2018. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
EZ nem igaz, én materialista vagyok és tudom, hogy az érzelmi fájdalom rosszabb tud lenni, mint fizikai, főleg, hogy az előbbit nem lehet olyan könnyen elintézni egy fájdalomcsillapítóval. Szerintem inkább az lehet a háttérben, hogy az, hogy valaki mitől szenved lelkileg erősen személyiségfüggő, míg a fizikai fájdalmat mind ugyan azon a feltételek mellett érezzük, legfeljebb csak a tolerancián különbözik, ezért az előbbi esetben nem olyan alapvető reakció az empátia. (+ Van egy olyan jelenség, hogy aki sokat szenvedett, az érzéketlenebb lesz mások szenvedésével szemben, így valószínűleg az idősebbek akik már bőven át és túléltek érzelmi fájdalmakat nem tudnak együtt érezni azokkal akik épp ezek miatt panaszkodnak.)
2018. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Senki se gondolja ezt. Az hogy egyes kistinik indokolatlan emózása nem hatja meg az embereket az megint más kérdés.
2018. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pont hogy csak a lelki szenvedést értem meg.

Testileg egy sérülésem vagy betegségen sem fájt igazán, pedig voltak súlyosabbak is, de a lelkem minden nap szenved. :(


Szerintem az ember azt tudja csak igazán átérezni, amin ő maga is keresztülment.

2020. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!