Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is van ilyen? Mit...

Veletek is van ilyen? Mit lehet ez ellen tenni? 15/L

Figyelt kérdés

Reggel mikor megyek a buszhoz, mindig attól félek, hogy nincs-e a ruhámon valami.

Ha valaki néz, akkor még rosszabbul érzem magam. Attól félek, hogy beleültem valamibe, valami benne van a hajamban, beleléptem valamibe, vagy csak koszos lett a nadrágom, be van gyűrődve a kabátom a táskám mögé, van valami az arcomon, össze van tollazva.

Vagy, hogy valamit beletesznek a hajamba vagy a ruhámra és úgy megyek végig a folyosón, utcán.

Mostanában attól is 'félek', hogy nem húzom be rendesen a táskám, ki van cipzározódva, és ez az "érzés, félelem" még akkor sem múlik el teljesen, mikor már 3-szor megnéztem.

Mindig anyámat kérdezgetem, hogy ,,Nincs rajtam valami? Be van cipzározva a táskám?"


Az is olyan rosszul szokott esni, mikor nevetnek mögöttem. Olyan, mintha rajtam nevetnének, legalább is én azt hiszem.


Igazából ezek még nem történtek meg, ezért sem értem, hogy mi aggaszt bennük annyira.


Veletek is volt ilyen? Miért van ez?

Vagy teljesen normális és ne aggódjak miattuk?


(Sajnálom a rengetek ,,Valami"-t, de máshogy nem nagyon tudtam leírni.:D)



2018. jan. 29. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kevesebbet foglalkozni mások véleményével és akkor nem félsz attól hogy valami van rajtad és hülyén nézel ki vagy hogy rajtad nevetnek ami sosem igaz. A cipzáros gond meg nekem is volt, nézd meg egyszer rendesen, és miközben nézed győződj meg róla hogy rendben van és ígérd meg magadnak hogy még egyszer nem nézed meg, ha érzed megint hogy muszáj megnézned le kell küzdened azt az érzést, koncentrálj másra, nézd a tájat vagy hallgass zenét.
2018. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezek a kényszerbetegség kezdeti tünetei. Szerintem, várj még pár hónapot és próbáld meg tudatosítani magadban, hogy semmi gond, eddig minden félelmed alaptalan volt. Ha viszont továbbra is fennál a probléma (esetleg még erősödik is), érdemes felkeresned egy pszichológust.
2018. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a bizonytalanságot és a biztonságtudatosságot tükrözi. Szerintem ez valamilyen szinten normális. Én is ilyen vagyok. Ha eljövök itthonról, van hogy 3x fordulok vissza a lakásajtóból, hogy kihúztam-e a hajvasalót, vagy elzártam-e a gázt (amit aznap nem is használtam).


Néhány helyen üldözési mániának hívják azokat amiket írtál. Bár erre szerintem ez kicsit erős kifejezés lenne.


Ezt a problémát úgy tudod elsősorban kezelni, ha meg akarod magad mindenképp nyugtatni, hogy reggel készülés után megnézed magad a tükörben (elöl, hátul), valamint indulás előtt is közvetlen. Ha van valami ami nem oda való, azon még változtatni tudsz. Ha ez sikeresen megvan, akkor a buszon már felesleges ilyesmin aggódni. Mielőtt leülsz valahova, vagy nekidőlsz valaminek nézz körül azon a helyen, hogy van-e esélye annak, hogy összekeni valami a ruhád. Ha bizonytalan vagy továbbra is, akkor mikor beérsz az iskolába, nézd meg magad mégegyszer a tükörbe a teremben, vagy a wc-ben.

Ha nincsenek rosszakaróid az iskolában, akkor elég valószinütlen, hogy beletesznek bármit is.


Egyébként mérlegelj sokszor ilyen helyzetekben. Ha eszedbejut pl. az, hogy beleléptél-e valamibe, akkor gondolj bele, hogy mi van ha igen? Azt úgyis érzed. Ha ezt tudatositod magadban, hogy feleslegesen aggódsz 1-2 dolgon (mert aláírom, van néhány olyan ami engem is zavarna), akkor már nem foglalkoznál minden kis aprósággal. Mert igazából sokszor az ember nagy jelentőséget tulajdonít a dolgoknak.


Ha pl. elképzeled magad előtt, hogy ülsz valaki mögött a buszon, és van a hajába egy kis szösz, vagy radírdarab (ha annál maradunk, hogy valaki beletesz a hajadba valamit), akkor te se nézel másképp arra az emberre, mert tudod, hogy nem tehet róla. Sőt annyira jelentéktelen, hogy utána elfordulsz és nem is jut eszedbe többé a dolog. Hazamegy észreveszi, kiveszi belőle és kész.


Na most, szerinted mást mennyire érdekelne az, ha látnak a hajadban, vagy a ruhádon valamit? Csak annyira maximum, hogy tudatosítják magukban, hogy ott van valami a ruhádon és annyi. A mai világban már ezek a dolgok nagyon jelentéktelenek az emberek számára.

2018. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!