Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire "egészségtelen" az,...

Mennyire "egészségtelen" az, hogy mindennel kapcsolatban szkeptikus vagyok, és mindenről saját véleményt és álláspontot akarok kialakítani?

Figyelt kérdés

Néha már érzem, hogy "sok" vagyok magamnak egy kicsit. Le kéne állnom.

De egyelőre hátrányom úgy igazán még nem származott belőle.


Viszont vannak helyzetek, mikor már annyira szélsőséges a szkeptikusságom, hogy pl. ha biliárd közben lyukon van az egyik golyó, és nekem csak egy nyílegyenes pöccintést kell tennem, hogy belökjem, akkor is megkérdőjelezem magamban a dolgot, hogy ez túl egyszerű dolog lenne, biztos van ebben is valami csavar, és nem elég az, ha egyenesen a legegyszerűbben megpöccintem.


Egyszerűen már, ha adódik egy magától értetődő dolog, rögtönn kételkedek benne, mert túl egyszerűnek tűnik, és azt gondolom magamban, hogy áh, nehogy már ennyire egyszerű legyen egy ilyen dolog, tuti valami komolyabb dolog áll a háttérben.


Ez mennyire egészségtelen? Változtassak ezen? Ha igen, akkor hogyan?


2018. jan. 30. 02:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem egészségtelen, de azzá tehet. Lényegében túl sokat agyalsz. Én azt mondanám, hogy bizonyos dolgokon nem kell gondolkodni, hanem csinálni kell. A krémest meg kell enni, a fiút/lányt meg kell csókolni, a biciklit meg tekerni kell. de szereted az elmélkedést, akkor olvass filozófiai témájú könyveket, vagy írj verseket hobbiból.
2018. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Mikor olvastam a címet, pont nem a biliárdgolyó belelökésére gondoltam. :DDD

AZ egy konkrét probléma, el kell dönteni, mi a jó megoldás és azt csinálni. Ha sokszor kerülsz ilyen helyzetbe, néha így döntesz, máskor úgy, akkor úgyis kitapasztalod.

Tehát ez a része szimplán élettapasztalat hiánya, ami idővel pótlódni fog.


Ami lényegesebb: véleményalkotás. Ott viszont kifejezetten becsülendő, hogy nem mész birka módjára a többiekkel, nem fogadod el, amit a tévé-rádió stb. sulykolni akar. Valóban érdemes saját tapasztalatra alapozni és kritikusan szemlélni amit más mond.

Az meg még inkább becsülendő, ha más emberről nem alkotsz véleményt az alapján, hogy miket mondanak róla, hanem saját tapasztalat alapján saját véleményt akarsz róla. Az óvatosság persze helyénvaló, ha mondjuk erőszakosnak vagy szélhámosnak írja le valaki, de számomra is döbbenetes, hogy egyesek csupán azért utálni kezdenek valakit, mert anyjuk/apjuk/kollégájuk/párjuk rosszat mond róla. Akár érvek nélkül csak úgy, hogy "Micsoda ember ám ő is!"

Ez utóbbi összefügg a tekintélytisztelettel is: vannak, akik teljesen úgy gondolkodnak, hogy ha X mondta, akkor biztos igaza van. Én semmilyen ítéletalkotást (emberről) nem veszek készpénznek csak azért, mert X mondta - akkor sem, ha mégoly tiszteletre méltó ember ez az X úr.

2018. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. jan. 30. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem baj az! Csak tanulj meg szkeptikusan tekinteni a szkepticizmusra...
2018. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!