Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megbüntet az élet, ha ki...

Megbüntet az élet, ha ki akarok törni a nyomorból?

Figyelt kérdés

Nem túl jó körülmények közé születtem, de apám hozzáállása volt a legrosszabb.

Mindig tanultam, hogy majd egyszer jòl fogok élni. Apu mindig azt mondta, hogy belőlem úgyis csak prosti lesz, meg hajléktalan, mert túl sokat foglalkozik magammal, és nincs bennem alázat.

19 évesen lemosatta velem a szempillaspirált, mert nem otthon készüljek a kr va karrieremre meg nem engedett soha sehova (sulibál, osztàlykiràndulàs, barátnőkkel séta), mert úgyis csak dugatni mennék magam.

Aztàn 19 évesen elköltöztek, majd a barátommal össze.

Eleinte nem jöttek ki a szàmításaink és mélyszegénységben éltünk, minden társaságban mi voltunk a csórók.

Aztàn pár èv alatt összeszedtük magunkat sok tanulással és még több munkával. Most átlagosan élünk, de mindig úgy érzem, nem érdemlem még, és apu jóslata be fog válni.

Már nem akarok jól élni, csak megélni, mint most.

De félek, hogy ezt is elveszítem, mert ki akartam törni abból a szerepbôl, amit ràm osztott az élet.

Most, hogy apu nem él velünk, nem bànt, sokszor azon kapom magam (5 éve élek külön), hogy szidom magam az ő hangjàn fejben.

Amióta jobban állunk, a jobbmódú barátaink is kevésbé keresnek.

Folyton rettegek, hogy beteg Leszek, hogy nem tervezetten terhes Leszek, hogy elhagynak, hogy hajlèktslan Leszek. Szóval, hogy vàr valamilyen büntetés vàr räm, amiért jobb életet szerettem volna.

Néha teljesíthetlen hûlyeségekkel terhelem magam (pl 3 perc alatt el Kell érnem A-ból B-be), aztàn szidom magam, ha nem sikerül.


Màr megtiltottam magamnak, hogy vàsàroljak, azt is, amire telik vagy Kell, mert félek a "következményektől".


2018. jan. 30. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem büntet, mivel te éled és te irányítod. Ha viszont folyton jeleket keresel, látni is fogsz mindenben. Minden fejben dől el.
2018. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De bárkivel történhetnek rossz dolgok. Aki mindig is jól állt anyagilag, azzal sem csak jók dolgok történnek mindig.

Mi is nagyon szegények voltunk és felnőttként sokkal jobb életem van, mint gyerekként. De nem gondoltam ilyenre, hogy ezért megbüntetne az élet.

Szerintem kissé betegesek a "játékaid". pl. ez a 3 perces.

2018. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem az élet büntet, hanem te bünteted saját magad tudat alatt a feldolgozatlan traumáid miatt. Szerintem menj el szakemberhez (javasolnám az önismereti terápiát, nekem rengeteget segített), mivel úgy tűnik egyedül nem sikerült ezen felülemelkedned. Hasonló háttérből jöttem, nagyon messzire jutottam, mára már bőven kitörtem a nyomorból és jól élek, de ehhez rengeteget tett hozzá a terápia. Sok sikert.
2018. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak ha erőszakkal.
2018. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"De félek, hogy ezt is elveszítem, mert ki akartam törni abból a szerepbôl, amit ràm osztott az élet."


Miez a hülyeség? 0.0 Az életnek önmagában nincs értelme és célja. Mivel te intelligens élőlény vagy, te adsz neki értelmet magad miatt. Egy pók nem ad neki értelmet, mégis elvan a sarokban, vagy a fán. Nincs semmi humbug, ha erős vagy, túlélsz, ha gyenge vagy (mint én), akkor meghalsz. Ez az élet rendje. Egyszerű az egyenlet, csak el kell fogadni. De te nem tűnsz gyengének, ne aggódj. Merj élni, a te életed te irányítod, nem más.

2018. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az apád folyamatos érzelmi bántalmazása miatt gondolkodsz így. De nyugodj meg, nem vár rád semmilyen büntetés, nem vagy rossz ember, amiért ki akartál törni, és valamilyen szinten meg is tetted. Nagyon erős vagy, hogy idáig a magad erejéből eljutottál, így ismeretlenül is büszke vagyok rád. Az élet nem fog megbüntetni, de te se büntesd magad. Ne érezd úgy, hogy nem vagy elég jó, mert igenis az vagy. Mindig történhetnek rossz dolgok, de ne úgy gondolj rájuk, mint valamilyen felsőbb akarat büntetésére, amiről te tehetsz. Gondolj arra, hogy ezek bárkivel megtörténhetnek. Gondolj arra, hogy ez még nem a világ vége, mindenre van megoldás. Tudom, hogy elcsépelten hangzik, de légy pozitív. Nagyon sokat tud segíteni.
2018. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy ezt leírtad, számomra nagyon fontos volt elolvasni a leírtakat.

Ha folyamatosan tanulni, igyekezni fogtok, akkor nem lesz baj, csak akarjátok a dolgokat. Mivel sikerült felküzdeni magatokat, így megvan bennetek az élni akarás, tehát csak előre nézzetek. Közösen könnyebb a terheket cipelni, de figyeljetek egymásra.

2018. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!