Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tiniket/huszonéveseket...

A mai tiniket/huszonéveseket foglalkoztatja hogy miből lesz saját lakása/háza? Vagy csak én vagyok maradi így 25 évesen?

Figyelt kérdés

19 éves koromtól vettem egy fordulatot az életemben, és tudatosan elkezdtem félretenni 100e feletti összeget, már akkor belenéztem egy ingatlanos oldalba, ahol számomra szimpatikus házakat láttam amik 15-20 millió körül mozogtak, döntöttem hogy ehhez spórolni kell, hogy valóra válhasson.


Nekem nincs Iphone-om, amire nem sajnálom a pénzt az a ruha, mert egy jó Nike darabot pl már 3. éve hordok és mai is felső.

A cipőm 5. évét húzta ki de már cserére szorul, a számítógépet, TV-t kihasználom mert kedvenc hobbim.



Hiába rendelkezem több millió ft-al, akkor is egy 10 éves autóval járok, nem cserélem audira vagy bmw-re, hisz nem abban fogom álomra hajtani a fejemet.


Ez a törekvés azért is nem elhanyagolható mert nem albérletben akarok élni egész életemen át, ami másfélszerese anyagiakban mint egy saját ingatlan.

Hiába mondják hogy ma már nem divat röghöz kötni magunkat és mobilisnak kell lenni, igen csak nem egy olyan embernek aki éveket dolgozik egy helyen, ráadásul nagy városban, ahol van más munka is.

Ez az indok azokra érvényes akiknek utazós munkájuk van, de aki fix helyen dolgozik, az miért ne vehetne 20-40 millióért ingatlant, hisz van még 70millióért is erdőszéli panorámás ház, az sem a közmunkás józsit várja.


2018. jan. 30. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Elobb utobb ez mindenkit erdekel.
2018. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En talán túl sokat is agyalok ezen...
2018. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teszünk félre pénzt a párommal, de nem saját lakásra, illetve nem úgy saját lakásra, hogy mi lakjunk benne, hanem kiadni.


Kényelmes az albérlet és nem tudom, hogy 2 vagy 5 év múlva hol fogunk lakni. Nekünk fontos az, hogy valamelyikünknek van egy jó lehetőség több száz kilométerre, akkor legalább megfontolni legyen értelme (saját lakásból nem könnyű költözni, albérletből simán) és mi tudjuk jól érezni magunkat albérletben.

Hosszútávon az a célunk, hogy egy lakás kitermelje a mi lakhatásunkat, de a helyhez kötöttség miatt nem akarunk sajátot. Tudom sokaknak ez furcsa, de számunkra fontos, hogy mobilak legyünk. A leírásod alapján te le akarsz egy helyre telepedni. Azt gondolom, hogy nem jobb vagy rosszabb egyik sem. A lényeg, hogy legyen életcél.

25/N

2018. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Van akit igen, engem nem. Én nem akarok még egyelőre letelepedni sehol. Ki tudja, hová visz az élet, a munka, szeretnék mobilis lenni, így még jó 10 évig biztosan nincs eszembe az, hogy saját házat vegyek, addig meg úgyis dolgozok, és lesz megtakarításom.


Ha valaki tudja, hogy élete végéig ott akar élni, ahol van, akkor ja, gondolkozzon rajta és vegyen ingatlant, de nekem még fogalmam sincs, hol szeretnék letelepedni, és addig több városban és akár országban is szeretnék élni és tapasztalatot gyűjteni, szóval nekem ez irreleváns egyelőre.


Akinek ez tényleg jó lehet azok, akik fixen tudják, hogy az adott településen akarnak maradni, de olyan embereknek, akik munkahelyükön keresztül átkerülhetnek más városokba, országokba, egyáltalán nem.


Egyik sem jobb a másiknál, nyilván mindenki a saját életéhez megfelelően intézze a lakhatást.

2018. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne spórolni, de netto 120 ezerből nem igazán lehet, mikor albit kell fizetni, plusz kaja meg mindig van valami kiadás. Pl tönkrement a csizmám, ami már 6 éves, nálam ez "nagyberuházásnak" számít, mert inkább költök 20-25 ezret egy minőségi lábbelire, mint hogy minden szezonban 10 ezerért vegyek. Viszont egy egy ilyen lépés már komoly spórolással jár... Szóval fogalmam sincs, hogyan lesz lakásra való... :(
2018. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Persze, már tanulom is a nyelvet :) 20/F
2018. jan. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd fogja és akkor gyorsan kell, erre jó a deviza, páran már befürödtek miatta, lehet jobb lett volna ha előre gondolkodnak 5 évre... De jó olvasni , hogy vannak logikus életrevaló emberek mint pl. a kérdező. :)
2018. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném, ügye nem mindenkinek van havi 100 félretehető ezrese, van kinek annyi SE a fizuja, ezért kell külföldre menni míg az ember fiatal, vagy informatikával foglalkozni ha maradni akar.
2018. márc. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azért mentem külföldre kamionozni mert tudom hogy ebből a fizuból lesz legkönnyebben saját házam.

Persze már abbahagytam mert egészségügyi problémáim lettek és átmenetileg itthon vállaltam futárcégnél munkát mert gyakran kell még orvoshoz járnom. De a kamionos cégnél a főnökeimmel azt beszéltük meg amint rendbe jövök és minden oké lesz velem akkor visszavesznek minden további nélkül.


Persze még nincs házra való keretem, mert saját autóra kellett, az volt az első. Nem egy új, luxus autót vettem hanem egyszerű nem túl régi használtat ami arra nekem elég hogy tudjak közlekedni és legyen nagy csomagtere.

2018. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!