Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek milyen hatással lehetnek...

Ezek milyen hatással lehetnek a gyerekek lelki világára?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes, szülőként próbálom óvni gyermekeimet pl: a tv-ben elhangzó ronda beszédtől, vagy brutalitástól, még ha az a mesében is van. Viszont ha templomba megyünk (katolikus), a gyerekek brutális szent képeket, szobrokat, vérző szenvedő alakokat, emberi maradvány relikviákat látnak. Egyáltalán miért ragaszkodik az Egyház ehhez a horrorisztikus ábrázoláshoz, van olyan templomunk ahol egy Szent múmifikált teste van kiállítva.

2018. jan. 31. 22:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Egy vallásos nevelés sokkal nagyobb kárt tesz egy kisgyerekben mint maga az erőszakos képek, és tévé műsorok.
2018. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

A vallásos agymosás és a televízió mint agymosó propaganda nagyjából egy tőről fakad, ugyanazon szinten levő hatalmak manipulációi.


A megoldás: mérték; az arany középút meglelése. De hogy az mikor hol van, nem mindig könnyű ráérezni, mégis muszáj megközelíteni, ha jót akarsz magadnak és a gyerekeknek. A sárkányos mesék kellenek az óvodások, iskolások lelkivilágának, a jó és rossz harca is benne van, a szorongásaik leküzdéséhez fontos.


De amit pl a kereszténység, meg a kereskedelmi televíziózás ad, az legalább 80%-ban szándékos pánikkeltés, félelem-programozás. "Féld az istent!" és "féld a pénz isteneit is!" Meg "add fel egyéniségedet és idomulj, válj androiddá!"...


Egyébként nyitott vagyok a spiritualitásra, a nyitott szemléletű, igazságkereső tudományokra is.

Okkal ellenzem a vallásos intézményességet.

2018. jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos nem tudod elkerülni, hogy érintettek legyenek ezekben a dolgokban, az óvodában is rájuk ragadhat.
2018. jan. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez "próbálom óvni gyermekeimet pl: a tv-ben elhangzó ronda beszédtől, vagy brutalitástól, még ha az a mesében is van" nem jót, persze a ronda beszédet nem árt ha kerüli, főleg amíg kicsi, de nem teszel vele jót azzal, hogy elrejted előle az erőszak létezését, és hogy "megvéded" azoktól a mintáktól amik segíthetnének neki a későbbiekben kezelni egy hasonló helyzetet (főleg ha fiú). Vigyázz nehogy a végén nyámnyila/ életképtelen legyen aki semmit nem tud tenni ha piszkálják a többiek. (és sokat fogják piszkálni, ha rájönnek, hogy egyáltalán nem tudja kezelni az ilyen helyzeteket)
2018. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Csak egyetérteni tudok az előzőekkel. Meg kell találni az arany középutat a gyereknevelés ezen terén is, nem pedig burokban tartani a lurkót.

Én is belefutottam kicsiként jó pár erőszakos és csúnyán beszélő filmjelenetbe a tévében, mégsem lettem különösebben lelkibeteg felnőtt.

Viszont a kereskedelmi tévék "showműsoraitól" tényleg csak óva inteni tudom a kicsit.

2018. febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Én is teljesen egyet értek az előző válaszolókkal, az arany középúttal is. Vagyis az sem lenne jó a gyerek számára ha abban a tudatban nőne fel hogy rossz dolgok nincsenek is. Hogy nincs kereskedelmi manipuláció, átverés, agymosás, erőszak, korrupció, stb. Például engem úgy neveltek fel a szüleim hogy szinte nem is tudtam hogy léteznek az előbb felsorolt negatív dolgok. Aztán mikor 15 évesen kollégista lettem és onnantól kezdve kikerültem a felnőtt valódi életbe, bizony mélyvízként és hidegzuhanyként ért a való világ. És az vert át, csapott be vagy vert meg aki akart. Mert újdonság volt az emberi gonoszság, a meglepetés miatt nem tudtam kezelni. Jó képességűnek tartott mindenki, mégis balek voltam az életben. Persze aztán idővel hozzá szoktam a való világhoz és megtanultam védekezni minden rossz ellen.

Vagyis a gyereket nem úgy kell nevelni hogy a rossz nincs is, ahogy úgy sem hogy dőlj be kisfiam a téged átverni vagy megverni akaróknak. Hanem meg kell tanítani arra hogy vannak ilyenek és hogyan védekezhessen ellenük.

2018. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért a túlzott óvás sem jó, mert előbb - utóbb úgyis szembesülnek a valósággal.
2018. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A túlféltés egy másik formájáról, a prüdériáról nem is beszélve: "nem beszélek szexuális kérdésekről a gyerekemmel (az életkorának megfelelően se)"...


...mert akkor a végén még képes volna a gyermekmolesztálóktól megvédenie magát preventív ismeretei segítségével...


És jaj! Ha lány, a végén még nem lesz meglepett / kétségbeesett, amikor kiskamasz korára megjön először majd a havi vérzése / fiú esetén az első magömlése...


Meg hát jaj, a végén akkor nem lesz szégyenlős és gátlásos majd kamaszkorára az ellenkező neműekkel, szerelemmel, szexszel kapcsolatos dolgok terén, a párválasztásban...

2018. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hány éves gyerekeid vannak? Mikor és milyen szexuális felvilágosítást adtál nekik?


Az enyémek 3 és 7 évesek, a téma még nem merült fel. A túlféltés szerintem más, mint hogy nem nézünk horror filmet vagy mesét(megamaxon) egyenlőre, vagy szűröm a neten a káromkodós videókat. Pontosan ismerik a ronda szavakat, hisz az óvodában suliban ezt hallják, itthon nem megszokott ez a viselkedés. Természetesen mérgében mindenkinek kicsúszik a száján ez meg az, de ha már ilyen a szavajárása is, az nevelési problémára utalhat.

Mindenki a legjobb tudása szerint neveli gyermekeit, legtöbben úgy ahogy őt magát is nevelték. Tudom valakinek az is bejön: engem is vertek a szüleim mégis milyen jó ember lettem! Lehet azt máshogy is csinálni.


Kérdésem inkább arra irányult, milyen hatással van, az ilyen horrorisztikus ábrázolás a gyerekekre, mint a templomi.

2018. febr. 2. 20:48
 10/15 anonim ***** válasza:

Pedagógus vagyok, és a kommentedre reagálva: magzati kortól célszerű szexuális felvilágosítást adni a gyerekeknek. Hiszen minden életkorban szükséges a tudás a nemiségről. A magzat is érti már a beszédet valamelyest, legalábbis elkülönít szavakat, és érzi a gesztusokat, hanglejtést, metakommunikációt. (Az embrió még nem feltétlen ért bármiféle beszédet, a vonatkozó szervei még nem alakultak ki.) Pl hasznos, ha az anya, apa beszél olykor a magzathoz, mert érzi a magzat, hogy figyelnek rá olyankor ,és érti tehát a metakommuniációt, és kezdi a szavakat is elkülöníteni egymástól. Pl ha már a magzatnak mondod, hogy "a doktor bácsi biztos benne, hogy kislány vagy / kisfiú vagy, örömmel várunk téged kislányom / kisfiam" stb. EZ MÁR SZEXUÁLIS NEVELÉS is egyúttal!


Tehát a nemiség az egyik alapvető része az embereknek, állatoknak, növényeknek is. És ember esetén nincs korhoz kötve az erről szóló felvilágosítás, hanem A KORÁNAK MEGFELELŐ MÓDON ÉS TARTALOMMAL szükséges erről beszélgetni vele. Pelenkázás közben is a mg nem beszélő (de a beszédet egyre inkább már értő) babának is lehet mondani, hogy "most megtörlöm a nunidat / kukidat" stb - ez is része a nemi felvilágosításnak.


Oviban meg TERMÉSZETES KÍVÁNCSISÁGBÓL kérdeznek a nemi szervekről a gyerekek, a lányok-fiúk testéről, a születésről, és nézegetik egymás ágyékát elbújva a bokorban - ez mind természetes tanulási folyamat, a pszichológiában pszichoszexuális fejlődésnek mondják, és az életkornak megfelelően mindig szükség van erre.


Mindig az életkornak megfelelően.


Épp így érvényes az eredeti kérdésedre is:

nyilván horrorfilmet nem nézetünk kisgyerekkel. A kamasz meg eldönti maga. Bár a kettővel ezelőtti itteni válaszomban erre részletesebben kitértem. Viszont rákérdeztél a szexualitásra, ezért írtam jelen hozzászólásomban többségében arról.

2018. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!