Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Ez depresszió?

Mit csináljak? Ez depresszió?

Figyelt kérdés

Sopronban élek és gazdagok vagyunk, mindenem megvan, a szüleim kedvesek. Viszont nekem az elmúlt hetekben nagyon rossz kedvem volt. Úgy érzem, hogy valami nyomaszt és nem tudom mi az. Amikor egyedül vagyok, akkor mindig rámjön egy ilyen síróroham. Megkérdeztem a körülöttem lévő embereket, hogy milyennek nézek ki kívülről, azt mondták boldognak és, hogy szeretem magam, mosolygós vagyok stb. De ez még sincs így. Egy utolsó lúzernek tartom magam és állandóan szomorú vagyok, bár nevetek, de nem érzem magam boldognak. Próbáltam mondani másoknak, de rajtuk úgy éreztem, hogy azt gondolják, hogy csak sajnáltatni akarom magam meg, hogy mindenem megvan. De nekem belül még sincs rendbe valami, sőt úgy érzem szét vagyok esve és 10000%, hogy senki se értene meg. Pszihológushoz nem akarok menni, mert hülyének nézne tuti. Szóval nem tudom, hogy mit csináljak. Utálom magam, utálom azt, aki vagyok. Az volt a legilyesztőbb, hogy öngyilkos gondolatok is eszembe jutottak, csómoszor néztem utána módszereknek. Nem hiszem el magamról, hogy meg tudnám ölni magam, de akkor is sokszor elgondolkoztam azon, hogy normálisak e ezek egy 14 éves lánytól. És mivel mindenki csak annyit vesz észre, hogy mindenem megvan, ezért senki nem értene meg. A szüleim se. Olyan szinten nincsen önbizalmam, hogy nem merek órán megszólalni, nem akarom leégetni magam.. Vittek már a szüleim ilyen képesség felmérőre, szakemberhez és mind a 2 azt mondta, hogy nagyon okos vagyok. De szerintem csak nyaliztak vagy nem akartak megbántani. Anyukám is mondta már, hogy amikor tömegben megyek, akkor mindig így összehúzom magam, mintha félnék vagy szégyellném magam. Nem tudom. De valóban nem tartom magam sokra.

Szerintetek mi bajom van?


És ez tényleg nem önsajnáltatás, hisz 1 felesleges, úgy se ismertek, 2 meg azért írtam ide, mert itt nem tudják ki vagyok, így, ha most gázakat írtam, akkor nem égetem le magam.


Elnézést, hogy hosszú lett! Köszönöm annak, aki időt fordított rá és elolvasta!

A válaszokat előre is köszönöm!



#lány #tini #rosszkedv #talándepresszió
2018. febr. 1. 20:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Legijesztőbb*
2018. febr. 1. 21:00
 2/4 A kérdező kommentje:
És tudok helyesen írni, csak gyorsan írtam és nem tudom mi volt az az ijesztő ly-vel... Szóval előre is Bocsi a helyesírási hibákért
2018. febr. 1. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Kamasz vagy. Ennyi. Idővel elmúlik.

Szinte mindenki ilyeneket érez, mint te, ilyen idős korban, ne aggódj.

2018. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel, és nézz körül magad körül. Nézd meg mennyi jó dolog van az életben amiért jó élni. Menj a tükör elé, és nézd meg magad. Ez az első dolog amiért élned KELL. Magadért kell élned. Magadért kell tenned.

TE belőled csak egy van. Ne hagyd hogy a sok hülye és lenéző ember elnyomjon. Kiálts ha jólesik. Mond ki amit gondolsz. Légy szabad! Mutasd meg ki vagy te. Ne nekik, és/vagy miattuk. Hanem magadért. Hogy úgy élj ahogyan szeretnél. Hogy ne érezd úgy magad ahogyan most. Te igenis sokat érsz. Ha másnak nem, magadnak igen. Mert egyedül is lehet boldognak lenni.

De hogy ne csak légből kapott mondatokkal dobálózzak:

Én is szétesve érzem magam. A jövőm bizonytalan, az életem enyhén szólva is sz@r, de nem hagyom hogy elnyomjanak ezek a dolgok. Azért mert rájöttem, hogy nem szabad a rossz dolgokkal foglalkozni. Persze egy tanulságot nem árt levonni ezekből, de azt már akkor amikor minden rendbe van a lelkedbe. Úgy kell élned, hogy élvezd. Tudom hogy közhely, de ha mindig azzal a sok negatív dologgal foglalkozol ami körülötted van, te is eggyé válsz velük. És ezért vagy most ott ahol. Fel kell fedezned azt, amiért érdemes élned. Amiért jó reggel felkelni. Amit élvezel csinálni. Bármennyire is szétesettnek és bizonytalannak érzed magad, fel lehet állni. Nem lesz egyszerű, de képes vagy rá.


Az meg hogy "mások úgy se értenék meg" egy rossz kifogás. Igenis vannak emberek akik meg tudják érteni ezt. Valószínűleg nem én vagyok az az ember, de biztos vagyok benne hogy tudsz olyat találni aki megérti ezeket a dolgokat.


(Bocsi ha értelmezhetetlen, csak úgy jöttek belőlem a dolgok.)

2018. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!