Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mitől lesz valaki...

Szerintetek mitől lesz valaki jó ember? Ti mit szoktatok tenni, hogy jobb emberré váljatok?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Segítőkész vagyok, törődöm másokkal (nem csak magammal), igyekszem mindig a gyengébbek és az elesettek segítségére lenni (főleg, ha állatokról van szó), nem vágok át másokat, igyekszem úgy élni, hogy azzal megfeleljek az elfogadott erkölcsi normáknak, nem érzem jól magam a mások kárára (pl. nem ordíttatom a hifit éjszaka, hogy ne tudjanak aludni a szomszédok) betartom mindenhol a szabályokat (pl. nem bliccelek tömegközlekedési eszközön) és természetesen a törvényekkel is így vagyok (okés néha átlépem a megengedett sebességet vezetéskor, de ennyi)
2018. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem attol jo ember valaki, ha nem önző, nem szokott belekötni másokba, és még segít is másoknak, aztán amit az előző válasz író mondott, hogy betartja a szabályokat az is fontos, tehát szerintem ezek attól vagy ember ahogy vagy
2018. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jószívű, másokkal türelmes, empatikus. Segítőkész az irányukba, meghallgat téged, ha nem csak magáról mesél hanem a te gondjaiddal is törődik, szívén viseli más emberek sorsát, gondol a következményekre, nem hibáztat másokat, Istenfélő...
2018. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Önzetlenül segítőkész. Ez nálam odáig jutott, hogy full lúzer lettem emiatt.
2018. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:

Szerintem attól ha hagy másokat élni, ha szükséges akkor segít másoknak, nem áskálódik mások ellen, nem irigykedik stb. De szerintem egy egészséges önzőség is kell, vagyis attól még nem veszted el a "jó ember" státuszt ha valakinek nemet mondasz mert épp a saját dolgoddal kell foglalkozni.

Én így direktben nem teszek érte semmit, nem célom az hogy hűdejó ember legyek. Megvan a saját értékrendem, nem bántok másokat, de nem is gyűjtök plusz jócselekedeteket a lelkem megnyugtatása érdekében.

2018. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó én voltam a világon a legjobb ember. Mindenkinek segítettem, mindenkit meghallgattam. Rajtam senki se segít, úgyhogy elmúlt a "jóemberségem". Nem bántok én senkit, de most már csak a saját dolgommal foglalkozom. Jó, egy kis gyakorizás még belefér pihenésképpen.
2018. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!