Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy fiatal lányt töbkre lehet...

Egy fiatal lányt töbkre lehet tenni, ha ráfogják, hogy anorexiás és ezáltal pszichés baja van?

Figyelt kérdés
Miközben csak vékony.
2018. febr. 2. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy? Milyen magas? Én csak azt tudom, hogy Tündérhegyen 40 kg alatt mindenkit elküldtek a János kórház pszichiátriai osztályára. Persze ez függ magasságtól is. Azt mondják, az anorexia is egy tévképzet- szerű dolog, tehát mindenképp kezelendő. A gond csak az, hogy antipszichotikummal kezelik, ami meg ugye hízlal, meg sok a mellékhatás. Valószínűleg csak jót akarnak neked. Az anorexia veszélyes állapot.
2018. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
168 centiméter, 54 kg. Nem képzelek magamról semmit, tudom, hogy vékony vagyok, de van mellem és fenekem is. Veszélyben érzem magam, mert tudom, hogy nem vagyok beteg.
2018. febr. 2. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter nem fogja rádfogni attól még, hogy hülye a körzeti orvosod. (A kérdezőnek már volt 2 kérdése, onnan tudom.)
2018. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19 évesen 167 cm-hez voltam ugyanennyi kiló. Semmi bajod. Első vagyok. Hülye a doki.
2018. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%

Te vagy az akit az orvosa szívat?


Persze hogy megviseli az embert, engem is megviselt anno. Főleg hogy orvostól orvosig jártam mert hízni szerettem volna és akkor az idióta osztályfőnököm telikürtölte az iskolát hogy meg fogok halni, plusz anyámat zaklatta. Én tényleg sovány voltam 37/163 de semmi szervi bajt nem találtak, stresszes voltam az otthoni helyzet miatt de ettem rendesen, vérkép tankönyvi, gyerekkorom óta sovány voltam, hiába etettek velem étvágygerjesztőt meg vitamint meg hiába hordtak évente vérvételre, nem tudtak velem mit kezdeni az orvosok. Csak az oszi miatt már idegenek is mutogattak rám a folyosón. Én végül az igazgatóhoz mentem orvosi papírral hogy nincs semmi bajom, állítsa le az oszit mert elegem van. Ezután abbamaradt a beszólogatás.


Mióta kiírtad az első kérdésedet, gondolkodtam én is hogy mit lehetne tenni. Nálad az a legrosszabb, hogy a szüleid az orvosnak hisznek. És ha elmennétek más orvoshoz, akár többhöz is? Több orvos véleménye a tied ellen már talán meggyőzné a szüleidet is. A pszichiáterhez mikor kell menned? Mindenképpen menj el, hátha ő meg tudja győzni a szüleidet.

2018. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne érts félre, nem ítélem el, aki érzékeny, de az a véleményem, hogy ha hagyja, ha a szívére veszi, akkor tönkre lehet tenni, igen. Ha kiröhögi az idiótát, aki ezt mondja, vagy nem, de feldolgozza, tudva, hogy nem anorexiás, akkor nem.


A te számaiddal nincs a világon semmi baj, az anorexia pedig mentális betegség, 160/38-cal sem anorexiás valaki automatikusan, lehet, hogy fizikai baja van vagy genetikailag extrém nehéz zsírt felszednie...etc.

De te? Nem nézhetsz ki úgy, mint egy hosszútávú anorexiás rém. Vékony lány sok van, különféle okokból, vékony fiú is, a többségük nem anorexiás...

2018. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én 158 centihez vagyok ennyi kiló, tehát rám azért közel sem lehet mondani, hogy vékony vagyok, de anyám folyamatosan azzal stresszel, hogy soha nem eszek (mert soha nincs itthon, ezért nem lát enni...). régebben ezért kényszeresen zabáltam előtte este 10-kor, ami ahhoz vezetett, hogy tönkretettem az emésztésemet és feljött plusz 3-4 kiló (előtte voltam optimális súlyú). azóta felnőttem, van munkám, és nagyon egyszerűen megoldottam: évente járok haza :D

az sem mindegy, ki fogja rád. ha egy olyan ember, aki mondjuk a barátod, azt egyszerűen ignorálod. ha mondjuk családtagod, mint az én esetemben, azt sokkal nehezebb

2018. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Családtag, gyerekorvos
2018. febr. 3. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!