Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám prostira veri el a...

Apám prostira veri el a pénzét, velem meg smucig, és nem gondol se az én se a saját jövőjére hogy bírhatnám jobb belátásra?

Figyelt kérdés
Szüleim rég váltak,16 éves vagyok,édesanyám nevel és költ rám,apám az 50-es éveit tapossa,alapból alacsony a fizetése,de az utóbbi időben rájött arra hogy eddig nem.nagyon "élt" és kiderültek ezek a dolgok,nyilván nem mondhatom meg neki hogy mire költse a pénzét,de elnyaralás és qrvázás helyett költhetne kicsit rám is,ezzel segítve anyumat.Szerintetek hogy lehetne ezt megmagyarázni egy olyan empátiát nélkülöző,smucig,klimaxoló embernek,mint pl az apám?Hogy lehetne benne felébreszteni azt hogy támogasson engem is?Van takarákba pénze,és nem milliókat akarok,viszont egyszerűen nem éri fel ésszel,pedzegetni pedzegettem,viszont teljes mellszélességgel nem akartam követelni,hisz nem tehetem,mert nem ő az eltartó fél.Nyilván felnőttként dolgozok majd,de egyelőre iskolába járok,és szerintem a minimálisan nevettséges gyerektartáson túl,más is "járna" hisz még ha az is van csak előírva,a gyerek nem 20.000Ft-ból áll havonta.Mit tudnék tenni?Mi erről a véleményetek?

2018. febr. 3. 03:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a bíró által kiszabott gyerektartást fizeti rendesen, addig nem tudsz mit követelni rajta. Jogilag ő megtesz mindent, és azon sem tudsz könnyen változtatni, hogy emberileg nem. Próbálj úgy közeledni felé, hogy pl szeretnél egy drágább cipőt, vagy anyukád is beszélhetne vele, hogy a nagyobb kiadásokat ami veled kapcsolatos, fele-fele arányban pénzeljék.
2018. febr. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy ezt írom, de szerintem ne erőltesd a dolgot. Ha valakiben nincs annyi, hogy néha néha a kötelezőn túl is költsön kicsit a gyerekére, akkor kb ennyire is érdekli. Sajnos sok ember csak megcsinálja a gyereket aztán ennyi. Ettől nem lesz ő rossz ember, de nem mindenki való szülőnek.
2018. febr. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem értek egyet az előzővel. Semmi gond azzal, ha valaki nem való szülőnek, csak akkor ne csináljon gyereket.

20.000 Ft nevetséges összeg. Maximum a gyerek uzsonnájára elég, vagy még arra se.

Majd amikor a faterod akar tőled valamit, nyugodtan ajánld neki, hogy ezzel a problémájával is menjen a qrvákhoz, hátha azokat érdekelni fogja.

2018. febr. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

az enyém milla felett keres bőven, és jó ideig fizetett 20ezret, majd megemelte 50re, amikor már a 20. autóját vette és anyám kiakadt, mert mi meg nyomorogtunk


alig várta hogy végezzek a sulival, azóta nem támogat semmivel, ellenben a nőket havi több százezerrel


semmit nem lehet vele kezdeni

2018. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem még ennyivel sem támogatott a faterom. Ameddig a bíróság által kiszabott összeget fizeti nem csinálhatsz semmit.
2018. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!