Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bocsánatot kérnétek azért...

Ti bocsánatot kérnétek azért amit a múltban követtetek el?

Figyelt kérdés

Úgy érzem csak akkor tud megtisztulni a lelkem ha minden bűnömért bocsánatot kérek. Legyen az bármilyen régen történt dolog.

Pl. általános iskolában volt egy fiú, aki odavolt értem, de nekem nem tetszett és azt mondtam neki ő túl jó hozzám. Ezután hallottam hogy minden lánnyal bunkó módon kezdett viselkedni, ezért szőrnyű bűntudatom van.

Vagy például amikor a testvérem szőkére festette a haját, jól kinevettem hogy úgy néz ki mint egy b..uzi. Holott nem a melegekkel volt bajom, csak hirtelen jött a dolog, kigúnyoltam, de amilyen szégyen ült az arcán utána, egyből megbántam, mégse kértem bocsánatot. Azóta visszafestette a haját barnára, ez évekkel ezelött volt.

Ilyen régi hibákra gondoltam. Ha évek teltek el, szerintetek megéri bocsánatot kérni vagy valószínűleg már az illető sem emlékszik rá? Ha nem is emlékszik nekem bűntudatom van tőle....


2018. febr. 3. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rgyébként tartod a kapcsolatot az illetővel, akkor beszélhetsz vele erről. Ha már nem tartjátok a kapcsolatot, csak emiatt fölösleges felkeresni, ezekre az esetekre találj ki valami más módszert a bűntudat enyhítésére. Pl. írd meg egy levélben, amit mondanál és égesd el, de ez csak egy ötlet.
2018. febr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát hülyeség lenne olyan embert felkeresni akinek ártottam de már nem tartom vele a kapcsolatot?
2018. febr. 4. 00:09
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem teljesen felesleges ezért valakit felkeresni, meg ezek amugy se nagy bűnök. Nem a te hibád pl,hogy nehezen fogadta a visszautasítást.
2018. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát hülyeség lenne olyan embert felkeresni akinek ártottam de már nem tartom vele a kapcsolatot?"


Igen.

2018. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat akikkel nem tartod a kapcsolatot, azokat valóban hülyeség lenne felkeresni ilyen dolgokkal. Amúgy is, alighanem már rég elfelejtették és élik az életüket.
2018. febr. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre már én is gondoltam egy-egy túlérzelmes pillanatomban, de mindig eképzeltem hogy milyen lenne annak, akivel évek óta nem beszéltem, hogy bocsánatot kér, röhejes lenne. Ha lenne is valaki aki egykor megbántott és bocsánatot kérne, nevetve legyintenék, hogy ugyan már. :)
2018. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen hülyeség.


Engem voltak akik halálra szívattak, megaláztak éveken át. Ha jönne és bocsánatot kérne, akkor elküldeném az anyjába. Kisebb sérelmeken meg túltettem magam és hülyén jönne ki, hogy "ez meg mit akarhat".

2018. febr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De miért? Ha odajönne hozzám az a csaj aki egész általános iskola alatt bántott, és őszintén bocsánatot kérne, nekem jól esne. Miért küldeném el az anyjába vagy nevetném ki? Nem értelek titeket.
2018. febr. 4. 10:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, nem fogjuk megtiltani neked, hogy felkeresd azokat az embereket, csak elmondjuk a véleményünket. Ha te olyan nagy késztetést érzel arra, hogy bocsánatot kérj tőlük, akkor tedd azt.
2018. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!