Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak akkor számít...

Miért csak akkor számít valami szexistának, ha azt férfi csinálja?

Figyelt kérdés

Manapság egyre többször látom és hallom, olvasom, hogy sok dolog, mint például a puszi küldés, kacsintás, beszólogatás, inzultálás, stb. micsoda undorító szexista dolgok, de érdekes módon mindig csak akkor, ha ezt férfiak csinálják.

Nem provokálásnak írtam ki a kérdést, de nem értem, hogy miért van ez így.

Erre olvastam egy nagyon jó megtörtént példát: valamelyik sportoló dicsérte a sportolónő alakját, meg ha jól tudom megfogta a derekát. A nő egyből szexizmust kiáltott, és elvileg fel is jelentette a férfit.

Ellenben volt olyan, amikor női riporterek a macsó, izmos, félmeztelen sportoló izmait fogdosták teljesen kéretlenül, a pasas zavarban is volt, és semmi sem történt. Senki sem kiáltott szexizmust, senkit sem zavart az egész.

Ha ezt férfi riporterek csinálják egy nővel, már az összes el lenne könyvelve szexista büdös disznónak.


Ha lányok szólogatnak be pasiknak, küldözgetnek puszit, csapnak rá a férfi seggére, vagy megfogják a férfi izmát, senkit sem érdekel. Ellenben ha egy férfi egy ujjal is hozzáér kéretlenül a csajhoz, az már szexista, undorító zaklatás.

Miért alakult ez ki?


Ha már sokan elítélik a szexizmust, és a feministák is folyton emiatt hisztiznek, akkor miért csak a férfi-szexizmust ítélik el? Miért csak akkor szexista cselekedet valami, ha az elkövető férfi?

Erre láttam egy ilyen tipikus feminista mém-et, ami tényleg igaz: "Nőket inzultálni szexista, férfiakat inzultálni oké."


Csak én nem értek ezzel egyet? Nektek mi erről a véleményetek?

Senkit sem kéne inzultálni, mégis sokszor a nőknek ezt simán elnézik.


Franciaországban törvénybe foglalták, hogy az utcán a fütyülgetés a nők után meg a beszólás büntetendő meg szexista, és a törvény tulajdonképpen kimondja ezzel, hogy a szexizmusnak mindig nők az "áldozatai", és szexista csak férfi lehet.


Miért nem gond, ha egy nő szexista, ha ez a férfiaknál elítélendő?



2018. febr. 4. 17:16
 1/2 anonim válasza:
100%

Van igazság abban, amit írtál, viszont azt el kell ismerni, hogy a szexista mozzanatok általában férfiakhoz köthetőek. Illetve a női a gyengébb nem, tehát egy nő nem feltétlenül tudja megvédeni magát egy férfitól, de egy férfi szinte biztos, hogy meg tudná védeni magát egy nőtől.

Amelyik nő pedig - tegyük fel a te izom-fogdosós történetedet - szexizmusnak könyveli el, ha egy férfi megvédi magát a nő felől érkező inzultálástól, az egyszerűen buta.

A férfiaknak (legalábbis a legtöbbjüknek) van egy domináns kisugárzása, amit ha kihasználnak - vagy csak úgy tűnik, mintha kihasználnák -, a nők veszélyben érzik magukat. Ezért "hisztiznek a feministák". (Megjegyzem, ez a szóhasználat kicsit sértő, tekintve, hogy én is feminista vagyok.)

Az írásod elején említett női sportolós történetről csak annyit, hogy attól, hogy néhány nő eltúlozza az ilyen megjegyzéseket stb. nem kell ezt feltételezni mindenkiről! Nem volt igaza a nőnek, de ez mindenkinek egyértelmű, aki egy kicsit is használja az eszét. Aki pedig nem, az nem is érti, mire valóak ezek a szavak.

Természetesen a férfiak felé irányuló szexizmustól sem szabadna eltekinteni, de ez azért történik meg, mert az emberek feltételezik, hogy ők ha akarják, meg tudják védeni magukat. Illetve gyakoribb a nőkkel szembeni erőszak...

2018. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van igazságod. Én pl. Bon Jovi rajongó vagyok. Az énekesre, Jon Bon Jovira úgy rámásznak a női riporterek, hogy nőként mondom, gusztustalan. És őt igenis zavarja, többször hangot adott ennek. Pl. elmondta, mennyire idegesíti, hogy csak arról kérdezik, hogy dauerolja-e a haját 8a 80-as években), és nem a zenéről és művészetről. 30 éve élete legrosszabb élményeként emlegeti, amikor a Rolling Stone magazin címlapjára került, és női riportert kapott, csak ilyen tolakodó baromságokat kérdezett, mintha nem a zenével érdemelte volna ki a sikerét, hanem a külsejével. Ebben igazad van, ez nekem is eszembe jutott már. Azok a feministák, akik igazán értelmesek és átgondolják a dolgokat, egyetértenek vele,d és férfi oldalról is igazságtalannak tartják ezeket, pl. én is. Azt gondolom, ez egy összetett dolog, a férfiak és nők is generálják. A nők azt hiszik, hogy ezzel ők ilyen kis cukik. Annak idején a gimiben is volt egy fiú, akinek hosszú haja volt, és jól nézett ki, mindig szívatták a lányok, hogy befonják a haját stb. Tiszta gáz volt, lány létemre így gondoltam. De a férfiak is generálják, mert ti férfiak nevetitek ki egymást legjobban, ha egy férfitársatok kellemetlennek érzi ezt. Pl. mindjárt jön majd egy kommentelő, aki puhap*csnek és b***zinak nevezi Jon Bon Jovit. Szóval erről mindkét nem tehet.


""Nőket inzultálni szexista, férfiakat inzultálni oké." " Ez vagy irónia lehetett vagy feministákat direkt lejárató mém, értelmes ember ezzel nem ért egyet. Sok a hülye feminista, még több a hülye nő, hidd el. És a hülye férfi is.


"Franciaországban törvénybe foglalták, hogy az utcán a fütyülgetés a nők után meg a beszólás büntetendő meg szexista, és a törvény tulajdonképpen kimondja ezzel, hogy a szexizmusnak mindig nők az "áldozatai", és szexista csak férfi lehet. "


Ebben is igazad van, de valóban nem hallottam még olyat, hogy férfira dudáltak vagy fütyültek az utcán. Én amúgy félek, ha utánam fütyülnek, mert valljuk be sokszor olyan ember teszi, akiből simán kinézem, hogy utánam fut és megerőszakol. Igen, lehet, hogy túlzás, de ilyenkor mindig átfut az agyamon. A nők bizony nem mindig tudják, biztonságban vannak-e. Szerintem te nem félnél, ha utánad fütyülnék, hogy leteperlek. Ettől függetlenül jogos, amit mondasz, a törvényben hiányosság, hogy csak a nőkről ír, bármilyen személyre kellett volna vonatkoztatni. Ennyi erővel abba is bele lehet kötni, hogy kislányok után is fütyülhetnek, hiszen ők még nem nők. A törvények megfogalmazása amúgy egy külön nyelvészeti vizsgálati téma, épp az ilyen esetek miatt.

2018. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!