Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki régen megbántott...

Ha valaki régen megbántott (vagy te őt) akkor hogy teszitek túl magatok ezen? Voltál olyan helyzetben, hogy régi ismerősödet pillantottad meg, aki negatív emlékeket hozott felszínre a múltból? Nyitott vagy arra, hogy megváltozhat?

Figyelt kérdés

Itt nem épp rosszindulatú bántásokra gondolok, hanem pl. arra hogy kisebb-nagyobb bűntudatot/szégyent vált ki belőled az emlék, amit megbántál. Bár azóta megváltoztál, de mégse mernél mutatkozni egy adott ember előtt.

Fordított esetben mennyire vagy nyitott valakire, akiről rossz a véleményed régesrégi tapasztalatok alapján, remélem hogy megváltozott xy idő után?



2018. febr. 5. 22:09
 1/4 A kérdező kommentje:

reméled* hogy megváltozott....

elírás volt....

2018. febr. 5. 22:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Számomra nagyrészt kölcsönösen is működik:D

Haragtartó ismerőseimnek nincs mit kezdenem a sérelmeikkel, sok esetben nyitott lennék a megbocsájtásra, de ez nagyívben függ a másiktól. Ha észreveszem rajta, hogy morcos, akkor nem fogok jópofizni én sem:D

2018. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Suliban egész kiskoromban 1-2 emberrel nagyon rosszban voltunk, megbeszéltük, s azóta is a legjobb barátok vagyunk. Nyilván vannak olyanok is, akiknek nagyon rossz emlékeket köszönhetek, azokkal nem igen rendezem a dolgot. 21/F
2019. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egész általánosban nem voltak barátaim az osztályomban, mindig engem cikiztek ki valamiért, akivel meg jóba voltam és megbíztam benne az utána elég rendesen kihazsnált. Volt két lány akivel az utolsó fél évben mielőtt elmentem volna hatosztályos gimibe egész normális kapcsolatunk lett. Egyikőjükkel beszéltem párszor, illetve egy lánnyal aki szintém kihasznált még alsóban (de ő elment az osztályunkból előbb) és témyleg normálisak lettek azóta.

Nem is gondolok úgy a régi osztálytársaimra hogy biztos az összes most is ugyanilyen hiszen ez 6-12 éves koromban volt, nyilván gyerekek voltunk. Adok esélyt ha egyszer odavisz az élet hogy találkozunk, de én nem keresem őket azóta, és ha lenne is valami kapcsolat köztünk akkor sem tudnék 100 százalékig megbízni bennük.

2020. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!