Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor lett ennyire népszerű a...

Mikor lett ennyire népszerű a közösségi média?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de kb minden osztálytársamnak van már Snapchat, Facebook, Instagramm, mindenféle profilja. Nekem is volt egy pár, de rájöttem hogy totál felesleges, és töröltem is, maradt a Facebookom, azon el tudom érni az osztálytársaimat meg az osztályfőnökömet is, ha valami baj lenne.


Lényeg, hogy mikor lett ennyire mainstream a közösségi média? Azt tudom, hogy az okostelefonok megjelenése szinte megtöbbszörözte az ilyen oldalakat használó emberek számát. De egy 10 éve, miért nem volt ilyen menő itthon pl a Myvip, vagy az Iwiw?



2018. febr. 6. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

10 éve is ilyen menők voltak azok az oldalak és a közösségi szolgáltatások, és mindig is azok voltak. Csak akkor korlátozottabb volt az elérésük, hiszen számítógép és netkapcsolat kellett hozzájuk, konkrétan oda kellett ülni a gép elé. Illetve nem volt Facebook-monopólium ami által elég 1 oldalra regisztrálnod hogy mindent elérj, hanem minden tevékenységnek megvolt a maga felülete és közössége.


Te például a korodból kiindulva kimaradtál az MSN vagy Myspace világából, pedig ezek abszolút uralkodó trendek voltak a 2000-es évek elejétől. Iwiw 2002-től volt, Facebook 2004-től (bár nálunk inkább a 2010-es években tört be igazán).

2018. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A jó kis myvip, MSN, és az iwiw.... ezek voltak az aranykor.😂
2018. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak mezítlábas ismereteim vannak róla, meg amit az életemben tapasztaltam, magyar vonatkozásban. Tehát:

Az iwiw kezdődött 2002-ben, ami nagyon érdekes volt sokak számára, és 2014-ig "élt": sikeres volt, de mivel jött a FB 2004-től (fokozatosan betörve az országba), szerintem egyre leáldozóbb volt az iwiw.

Az FB folyamatos felfutása közben úgy 2008-tól egyre kezdtek megjelenni az egyéb vadhajtások egyre több sikerrel.


A felkapottságban valóban sokat segített az okostelefonok megjelenése, de párhuzamban az egyre jobb számítógépek, videók, képek is segítették ennek elterjedését, nem beszélve a párhuzamban egyre megjelenő valóságshow-oknak (hiába is mondták sokan, hogy "engem aztán nem érdekel...").

Az intenzitás erősödése talán 2010-re datálható. Viszont a legnagyobb kérdés az, hogy mit fog ez hosszútávon eredményezni az embereknél.

2018. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Erre van igény. Egyre retardáltabbak az emberek. Nem kell meglepődni.
2018. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!