Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyám nem tud elengedni...

Anyám nem tud elengedni otthonról 25 évesen ez normális?

Figyelt kérdés

Tehát itthon mindenem megvan ezzel nincs semmi baj.



Viszont adódott egy lehetőségem, nem nagyon támogatom a külföldi munka dolgokat.


Viszont itt 100-150 ezer forintot keresek havonta ott viszont elég jó helyem lenne tudom is hova mennék.


500-600 ezret keresnék havonta igaz adómentesen, viszont nem vagyok bejelentve sehova szóval nyilván fekete munka.


Viszont nagyon gyorsan összejön belőle sok pénz, annyiból nem stabil hogy ugye nincs bejelentve stb stb.


Anyám mindig azt mondja, hogy szükségesem van az önnálóságra viszont ha arról van szó, hogy elmegyek totál összeroppan de ezt most komolyan mondom rendesen tönkre megy.


Most mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel? Tudna valaki segiteni?


2018. febr. 10. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem termeszetes, hogy felti a gyereket es aggodik erte, akarhany eves is. Egy szulonek mindig a gyereke maradsz, 40 evesen is. De ki fogja birni, nyugi. Csak nyilvan megviseli az embert, de majd skypeoltok sokat.
2018. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van anyukádnak. Gondolod, hogy semmiért kapnál annyi pénzt? Vannak olyan helyek, amik jól fizetnek, de veszélyes munkát kell végezni. Ha meg be sem jelentenének, duplán érdemes megfontolni. Esetleg ott találod magad egy hónap után, fizetés nélkül (volt már rá példa olyanoknál, akiket feketén foglalkoztattak) Az is előfordulhat, hogy balesetet szenvedsz, vagy megbetegszel. És akkor ott maradsz táppénz és jövedelem nélkül egy idegen országban, ahol senkire sem számíthatsz. Ha már menni akarsz, menj. De olyan helyre, aminek alaposan utánajártál és ahol tisztességesen be vagy jelentve.
2018. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem normális.

Én egyedül neveltem 6 éves kora óta a most 24 éves fiamat apaként.

Nagyon nagyon szeretem,de alig vártam már,hogy önálló életet kezdjen élni,mert én is akartam tovább élni az életemet a nyakamon csüngő gyerek nélkül,ami egyébként a gyermekem javára is vált.

Tapasztalatból tudom,hogy ez egészséges menete az életnek,hacsak nem valami komoly anyagi gond miatt kell együtt élni.

A fiam 2-3 éve önálló,1 éve nagyon jó helyen dolgozik,kocsit vett,stb.,és tud is félretenni,mindent megteremt magának.

100 km-re lakik tőlem,sikerült összehoznom neki egy felújítandó kis lakást,amin sok munka van,de nagyon ügyesen csinálja azt is,én pedig rendszeresen lejárok segíteni neki egy kis pénzzel is és munkával a lakáson.

Ezt csak azért írtam le,mert rövid az élet,és időben okosan kell lépni,tehát nagyon nem normális és buta dolog egy gyereket (felnőtt fiatalt) otthonra beskatulyázni)csak is az érzelmek miatt.

Sajnos vannak olyan "élettelen",begyepesedett szülők,akik a gyermekük pátyolgatására teszik fel az életüket,aztán nem tudják elengedni őket,amikor eljött annak az ideje.Ez aberrált,beteges életforma,ami a gyereknek is nagyon rossz.Természetesen a gyermekünket továbbra is szeretjük,de felnőtt korukban már más formában kell kimutatnunk a szeretetünket és a segítést.


Amire nagyon vigyázz,hogy a nem bejelentett fekete munka után átverhetnek,és meg is büntethetnek,szerintem ne vállald el,főleg külföldön!!!!

2018. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ketté kell választani a kérdést.


Egyrészt az az élet rendje, hogy "kirepülnek" a fiatalok és önálló életet kezdenek. Ezt akármelyik szülőnek meg kell értenie, mert ő maga is ezt csinálta jó esetben.


A másik a feketemunka. Egyáltalán nem tudnám én sem támogatni, legalább valami minimálbéres bejelentés kellene. Mert így hivatalosan nem dolgozol, se nyugdíj, se biztosítás, se orvosi ellátás. Ha lesérülsz akkor a gatyád is rámegy.

2018. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki se értsen félre, én nem vagyok a külföldi munka ellen, én is szeretnék majd klföldre költözni, de fekete munkáért ki nem tenném innen a lábam. Itthon is bizalmi kérdés, hogy kifizetnek-e a hó végén, hát még egy idegen országban. Azért azt is nézd, hogy mennyit bukhatsz, ha kimész, melózol 1 hónapot kint, addig éled a saját tartalékaid, majd kiderül, hogy mégse fizetnek.


Ezzel csak azt mondom, hogy menj ki ha arról van szó, de azért ne ugorj bele minden hülye ajánlatba.

2018. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!