Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért használnak az emberek...

Miért használnak az emberek előszeretettel csúnya szavakat?

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Indulat levezetés céljából.
2018. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fokozása, stressz levezetés
2018. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
ku.rvaisten ezt én akartam kérdezni
2018. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod hol, mikor és hogy kell használni akkor rendkívül jó kifejező eszköz. Túlzásra, indulatra vagy akár humorra is nagyon jól használható.

Legjobb példának erre mindig Csőre Gábor South Parkos alakìtásait tudom felhozni. Az a csávó arra született hogy Cartmant megszólaltassa. Ott a káromkodásnak kifejező eszköze van. Szereplők érzéseit, stílusát ésgondolkozásmódját egyszerre tükrözik. Nem azon nevetünk hogy csúnyát mondott. Azon nevetünk amilyen indulattal mondta. Azt pedig pont egy káromkodás erősebben ki tudja felyezni. Egy "A büdös pcsába!" sokkal határozottabb mint egy "jaj ne". És sokkal életszerűbb.

Ha nem használod ezeket a szavakat kötőszóként, és tudod hol a helyük akkor fejlesztheted velük akár a kommunikációk képességeidet. Természetesen a megfelelő szituációban.

2018. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert az emberállatok csak ebből értenek:D
2018. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!