Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szentimentális okokból...

Ti szentimentális okokból szoktatok még kazettán zenét hallgatni?

Figyelt kérdés

Én a 90-es években születtem, a gyerekkoromban még csak kazetta volt elérhető áron, és most is szeretek Eddát meg hasonló együttesek dalait hallgatni kazettás walkman-en, meg is van a szüleimtől egy csomó régi kazi.


Tudom, hogy azóta rengeteg technológiai fejlődés történt (először Discman, aztán MP3, meg aztán lettek autórádióba dugható Pendrive-ok) de valahogy ezt érzem az igazinak. Csak két AA ceruzaelem kell, meg a walkman magnója és már szól is a zene. :)


Ti vagytok még így? Hallgattok régi zenéket kazettán?



2018. febr. 14. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de tök meg tudom érteni, ha valakinek ez nosztalgia. Nagybátyámnak pár éve rendeltem (bakelit) lemezlejátszót.
2018. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
sajnos ezeket meg kell menteni, digitalizálni kell, mert egy idő után már nem fognak szólni...
2018. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég találtam meg pár régi metál kazimat, amiket tesóm nem adott el...gondolkoztam walkman vételén. :D

Tyúú, amikor még másolgattuk a kazikat és kincset ért egy-egy ritkább darab.

Most előhoztad a nosztalgiavonatot nálam. :D

2018. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Én '75-ben születtem, de örülök, hogy már nem kell azt hallgatni. Kattog, meg nem is olyan tiszta volt a hang, pláne a béna átmásolásoknál.

Emlékeztek, mikor vettünk fel valamit, mondjuk a kívánságműsorból, a gomb lenyomása is hallatszott. Meg plafonon voltunk, ha a számot, amit fel akartunk venni, idő előtt lekeverték, vagy a műsorvezető az elejébe vagy a végébe belepofázott.

2018. febr. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nosztalgia.. :D Én már nem hallgatok így de megvolt a hangulata. :D

Na meg Edda egy bonusz jó pont, Edda-Ossian-Pokolgép ezeken nőttem fel. :D

2018. febr. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Köszönöm a sok lepontozást. Majd nosztalgiáztok, ha már nem tudjátok meghallgatni az emlékeitekből, én mindenesetre ami fontos átteszem.

[link]

2018. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon ritkán, ha a szüleimnél vagyok, néha előkotrok egy-egy kazit, és berakom háttérzenének. Jó volt, múlt volt, én nem bánom, hogy a nehéz és nagy walkman helyett telefon és bluetooth-os fejhallgatóm van.

(Pedig én a 80'-as években születtem.)

2018. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem, kidobtam a kazettáimat meg a játszót is jópár éve. Helyette inkább letöltöttem mp3 formátumban a régi zenéket. Így ugyanúgy vissza tudom őket hallgatni, de legalább jó (jobb) minőségben és nem kell félnem, hogy a sok hallgatástól tönkremegy a szalag. Ráadásul tekergetnem sem kell. Azt utáltam a kazettás korszakban a legjobban. Ha épp csak a szalag legvégén lévő számot akartam meghallgatni, előtte percekig tekerni kellett. Időnként megállni, belehallgatni, hogy hol tart...

Meg amikor nem akartuk az elemet fogyasztani, akkor kézzel, ceruzával tekertük a szalagot..... atya ég...

Vagy amikor 1 számot nagyon-nagyon szerettünk és felvettük egy kazettára egymás után akárhányszor csak ráfért hogy ne kelljen tekergetni a szalagot, hanem ugyanaz a szám szóljon egymás után "végtelenítve".....

Hát nekem nem hiányzik a gyerekkorom egyáltalán, ha ilyenekre gondolok.

Ma már minden sokkal könnyebb és gyorsabb.

Jobb lett volna, ha a 2000-es években születek, nem a 80-as években.

2018. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy nagyon ritkán hallgatok, miért kellett lepontozni? Otthon nincs se kazettám, se magnóm, csak laptopom. Azt kérdezted, hallgatok-e. Megírtam. Mit kellett volna, írnom? Ó, igen, és jobban szeretnem, ha visszajönnének a régi idők blablabla?
2018. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 24 éves vagyok, sokat hallgattam kazettáról zenéket, sőt, lemezjátszónk is volt és meg is van a mai napig, van asztali gépem is és okostelefonom, azokon hallgathatok mp3-at, de a bakelitet is imádom.
2018. nov. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!