Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nehéz normális...

Miért olyan nehéz normális intelligens embert találni?

Figyelt kérdés

Negatív megjegyzéseket hanyagoljuk.:)

Nos.. Mostanában nincs emberi társasàgom,kivéve a munkahelyen.De ha úgy nézzük soha nem volt még igaz barátom\társam. Az emberek az életünkben átutazóban vannak. Senki se marad.. Mindig jön egy váltás. Nekem ilyen opció aligha van. De úgy érzem ez nem az én hibám,nem a személyiségem hibája..csupán csak csökkent az emberiség személyiségének az egyénje es az agy kapacitása ugyanakkor az egoizmus,önteltség nött.

Probálok nyitott lenni,félretenni az elvárásokat,de így se ragadnak meg nálam az emberek.



2018. febr. 16. 06:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
"Mindenki más hibás, de én vagyok a helikolter"
2018. febr. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál, hogy benned van a baj? Érezheted akárhogy, azért akinek még barátai sincsenek, annak van min agyalnia.

"csupán csak csökkent az emberiség személyiségének az egyénje" - ezt meg szimplán nem értem, és úgy érzem, nem a személyiségem hibája. :)

2018. febr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Én nem gondolom, hogy benned van a baj.

Az emberek nagy része buta és selejtes, én is inkább az intelligensek társaságát keresem. Valószínűleg rossz helyen.

A munkahelyemen kb százan dolgozunk de sokat mondok ha van 5 ember aki igazán értelmes és értékes. A legtöbbjük egy buta tyúk aki billeg a pasik előtt és 1-2 évente mással fut, a pasik meg összeülnek egy asztalhoz és elkezdődik a farokméregetés - azaz aki csendesebb azt tele pofával kiröhögik , pedig elég sok érték és tudás van abban a néhány csendes emberben. Csak egyszerűbb kiröhögni őket és kicikizni a világból.

Egyébként 40-es férfiakról van szó. Most azért tanulok, hogy színvonalasabb helyen dolgozhassak minél előbb, mert ezt itt nem fogom sokáig bírni cérnával.

35N

2018. febr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Én is tegnap még beképzelt voltam, ma már tökéletes.
2018. febr. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Már a rómaiak is megmondák:

"Similis simili gaudet!" ("Hasonló a hasonlónak örül!")

Lehet, hogy te normális, intelligens emberek társaságát keresed, ám ők, mivel nem közéjük tartozónak látnak/tartanak, kerülnek.

.

"Negatív megjegyzéseket hanyagoljuk.:)"

Tehát csak a vélt igazad alátámasztó véleményekre vagy kiváncsi, azt fogadod el.

Nos, megfogadva:

azért, mert rajtad kívül e világon nincs normális, értelmes ember.

2018. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Alain Delon ***** válasza:
7%
Aki él, mindenki intelligens.
2018. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens ember nem mond olyat, hogy 'csökkent az emberiség személyiségének az egyénje es az agy kapacitása'. Ezzel mindent elmondtam.
2018. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6 Sajnálom, ha te támadásnak veszed azt, hogy nem bólogatnak minden szavadra.

Senki sem anyázott és nem volt bunkó, pusztán elmondták az eltérő véleményüket/feltételezésüket.

2018. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Milyen egyetemen/ társaságokban/ munkahelyi körökben vagy? Ez bizony sokat elárulhat pont a te személyiségedről. Sok intelligens ember van, de nem azonos körökben mozognak. Pl. ha te fizikai munkásként lettél elhelyezve valahol, akkor eltudom képzelni, hogy milyen emberek vesznek körbe, de kb. téged is.

Iskolák/egyetemek közt is vannak színvonalasak, ahova csak komolyanvehető, ambicíózus emberkéket vesznek fel, s vannak olyanok, ahová bárkit felvesznek, mellőzve az elvárásokat.


A szöveged alapján nehezen tudom eldönteni, hogy tényleg az intelligenciával van a bajod, vagy csak azzal, hogy *valami okból* elszakadnak tőled az emberek. Furcsa, hogy ezt párhuzamba vonod az intelligenciájukkal, nem lennék meggyőződve arról, hogy van összefüggés. Intelligens ember is épp úgy elszakadhat tőled. Úgy hangzik a kérdés, mintha virág nyelven mindenkit leidiótáznál, magányos kesergésben.


Egy példát sem hoztál fel arra, hogy mitől tartod unintelligensnek az emberek nagy részét, pusztán az a bajod, hogy nincs barátod.

Szoc. kutatók, statisztikai adatok majd leírják az emberiséget, nem kell ezt poétikus, unatkozó, magányos emberekre hagyni ezt:D

2018. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
*a végére véletlenül plusszba ment egy -ezt, visszavonom
2018. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!