Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondolnátok egy ilyen...

Ti mit gondolnátok egy ilyen szerkezetről?

Figyelt kérdés

Ha lenne egy chip, amit beleültetve az emberbe megfigyelhetnék az adott személy egészségi állapotát, cenzúrázhatnák amit érzékel (pl. vér, szex vagy erőszak), és még kamerán keresztül azt is láthatnák, amit lát?

A kérdést a Black Mirror 4.évad 2.rész ihlette.



2018. febr. 16. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A magánéleted meg dobhatod a kukába
2018. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiborg lét lenne általa. Azt gondolnám.


Én nem helyeslem, én nem engedném magamba tenni.

2018. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És a gyerekedbe? Így mindig biztonságban tudhatnád
2018. febr. 16. 19:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem élet,aki pedig ilyennel kisérletezik azt azonnal agyon kell b4szni!
2018. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy kérdés ihlet? Mintha valami műalkotás lenne kiírni egy kérdést.

A Black Mirrort láttam és nem volt jó jelentése ennek a chip ötletnek az epizódon belül sem, nem arról szólt az a rész, hogy milyen jó ötlet.

2018. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elgondolkoztam, milyen lenne, ha valóság lenne, és kíváncsi voltam, ki mit gondol róla.
2018. febr. 16. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor ha pl. a gyerekemet molesztálják, azt se tudja, mi történik vele, csak úgy kiesnek percek vagy órák az életéből? És így még vélwtlenül se bukhat le az elkövető?

Vagy mondjuk otthon vagy épp a gyerekeddel és valami baleset ér, ő meg már van annyi idős, hogy meg lehessen neki tanítani, hogy hívjon segítséget ilyen esetekben, ehelyett egész egyszerűen azt se tudja, mi történik, te meg ott vérzel el?

2018. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én abnormális dolognak tartanám, a gyerekemnek meg végkepp nem engedném beültetni.
2018. febr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. Válaszoló vagyok. Technokrata srácként nevelkedtem, a családunkban én voltam a legjobban ráállva a műszaki és informatikai dolgokra. De!!! Ilyen mértékben szembemenni a természettel? Soha. Semmilyen körülmények között. Nem tetetném se a gyerekembe, se a kutyámba, se idős, magatehetetlen emberbe, meg magamba sem.


Év tízezrekig elvolt ilyesmi nélkül az emberiség, úgy gondolom, hogy ezután is el lesz.


Ezen felül pedig morális kérdéseket is felvet a dolog. Erősen aggályosnak tartom, hogy ilyen módon bárki is felhatalmazva legyen ekkora mértékű kontrollra egy másik ember felett.


Ráadásul ismervén az emberi észjárást, gondold csak el, mennyi visszaélésre is lehetőséget adna. Meghekkelik, illetéktelen kezekbe kerül, zsarolóvírust kapsz és öngyilkosságot fogsz belédvezérlés által elkövetni, ha nem fizetsz egymillió eurót, vagy egyszerűen majd ír valaki egy vírust, ami mondjuk spontán leállítja a szívedet, vagy meleggé tesz, vagy akaratod ellenére mutogatós bácsi leszel a téren, mert valamelyik idióta ezzel szórakozik. És akkor jönne, hogy már csak a legfrisebb tűzfallal és vírusirtóval tudsz csak létezni, megint csak növelve a kiszolgáltatott állapotot. Gondolkoztál ezeken?


Amint ilyent behoznak, elhúzok valami elhagyatott természeti helyre fulloflájnba egy kunyhóba.

2018. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!