Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen, vagy mennyi ma egy...

Milyen, vagy mennyi ma egy ápoló társadalmi megbecsültsége?

Figyelt kérdés

2018. febr. 16. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Semmi.
2018. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Szarnak se mondanám annyira rossz
2018. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Én munkájától független megbecsülök minden embert.

De ez az oldal nem erről a mentalitásáról híres. Általában az jár jól, aki menekül innen. :D

2018. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nulla :)
2018. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aki emberrel foglalkozik, annak a megbecsülése általánosságban közömbös. Ha valaki (pl.: családtag, rokon) érintett vele kapcsolatban (mert pl.: ellátásra szorul), akkor addig, amíg nem történik semmi negatív dolog, addig elfogadottá, van, amikor megbecsültté (kezd) válik/válni.

Viszont: ha valami negatív dolog történik (független attól, hogy ki a hibás/nem hibás, stb.) negatívba kezd menni, amire az ilyen-olyan kósza infók mégjobban ráhangolódnak...

2018. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom az itt hozzászólok miért nem becsülik. Én nagyon. És úgy látom az ismeretségi körömben mások is. Szerintem aki állami egészségügyben dolgozik jól az nagyon dolog. Értelmet adhat az életnek.
2018. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a társadalom megbecsüli őket, csak sajnos a munkakörülményeik és a fizetésük nem ezt tükrözi.
2018. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban semmi, vagyis nagyon kevés.


A legtöbb esetben emberfüggő a hozzáállás.


A betegek családtagjainak, a legtöbb esetben "csak" egy ápoló, közömbösek.

A betegek általában normálisak velük, de vannak olyanok is, akik szándékosan ugráltatják őket......

A családtagok az adott állapottól függően, esetleges problémák-hírek alapján jól vagy ellenségesen viselkednek az ápolókkal.


A legtöbb negatív kritika rajtuk csattan , függetlenül attól, hogy az adott probléma mi miatt is keletkezett. Az orvosok sok esetben szándékosan pajzsnak használják őket, tapasztaltam. Ők hallgatják meg a családtagokat betegeket először, ők kapják a nagyját, az orvos érkezésekor már megnyugszanak a kedélyek, normalizálódik a helyzet....

A "hálapénzt" az orvos kapja, mert kivette a vakbelet, de a beteget az ápolók látják el a nap 24 órájában: gyógyszerek adása, infúziók, lázmérés, vérnyomásmérés, általános közérzet figyelése.....ezt mind ők végzik. Az orvos csak benéz, mosolyog, tartja a kezét...


A legtöbb ápoló ezekbe belefásul, szintén közömbös lesz. Azért mondják rájuk, hogy bunkók (némelyik ténylegesen az..) és nem segítőkészek.

A legtöbbször, amikor egy betegnek semmi komoly baja nincs, csak nyűgösködik/unatkozik, azt akarja, hogy vele foglalkozzanak, akkor vannak ilyen kijelentéseik.

2018. márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon becsülöm a munkájukat!
2018. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem örömmel tölt el mikor 8.-jára is félre szúrja az infúziót és lespriccel a gyógyszerekkel
2018. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!