Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Közel 3 év (érettségi) kihagyá...

Közel 3 év (érettségi) kihagyás után jelentkeztem tanárira. Nagyon félek, hogy nem fog menni a tanulás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már anno is tanáriban gondolkoztam, csak muszáj volt dolgoznom, és azóta a legrosszabb munkahelyeken, vagy munkanélküliségben tengődtem. Elszoktam a tanulástól.

Kihullok szerintetek? :/

két, de ha úgy vesszük a pedagógiával három szakot kell vinnem. Félek.


22F



2018. febr. 17. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Lesz alkalmassági. Ha azon átmész birni fogod. Az kulcsszó az önismeret. Bízz magadban.
2018. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon fiatal vagy, vissza fogsz rázódni.

Sok sikert :)

2018. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
A pedagógiával 3 szakot kell vinned? Nem kell 3 szakot vinned, két szakot kell. És az a kettő pont annyi terhelésnek felel meg (sőt akár kevesebbnek is), mint más intézményekben 1 szakma. Mindenki fél a kihívásoktól. El kell döntened, mi a fontosabb: hogy elérd a célodat, és azt a foglalkozást űzd, amihez kedved van, vagy hogy ne kelljen semmi erőfeszítést tenned, és maradjon örökre ez az érettségivel dolgozunk vagy éppen nem állóvíz.
2018. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Persze, nem is ezekről van szó, hanem mindenki mondja körülöttem, hogy jajj de nehéz, meg személy szerint félek attól az 5 évtől.


Én eléggé kiestem az oktatásból, tanulásból. Hisztérikus félelmeim vannak.

2018. febr. 17. 17:26
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Hisztérikus félelmek esetén mindig az a kötelezően felteendő kérdés, hogy mi a legrosszabb, ami történhet? Az, hogy nem fejezed be a tanulmányaidat. Ez nem jár fővesztéssel, az élet megy tovább. Mi a legjobb, ami történhet? Hogy diplomád lesz.

Akik azt mondják, hogy milyen nehéz, azoknak nincs diplomájuk. Akinek van, az a tanárszakra semmiképpen nem mondhatja, hogy milyen nehéz. Úgyhogy meg se halld károgókat, csak unatkoznak és szóval akarnak tartani. Rád férne egy pszichológus a szaknyelven negatív automatikus gondolatoktól való megszabadulásra, az önbizalmad helyrerázására.

2018. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
En ilyenkor mindig azt mondom, hogy gondold vegig, hogy milyen idiotaknak is van diplomajuk. Nem olyan veszes az egyetem, nyugi.
2018. febr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha már most ennyire pánikolsz, akkor ezzel még csak pluszban rá is teszel a dologra. Ahogy előttem is írták, mi a legrosszabb, ami történhet? Legfeljebb kibuksz és ugyanott leszel, ahol most vagy. Annyit tehetsz, hogy lenyugszol, ha elkezdődik az egyetem, akkor napról napra vagy hétről hétre készülsz, mindent megteszel, ami tőled telik. Semmi nincs, ha esetleg egy tárgyad nem sikerül, viszed tovább és következő félévben levizsgázol belőle, vagy rosszabb esetben egy félévet passziváltatsz és utána csinálod meg. Úgy pánikolsz, mintha valami 70 éves demens bácsi lennél, pedig még bőven "benne vagy" a tanulásban, ha belegondolsz, akkor te is tudod, hogy érettségi óta is tanultál dolgokat, ha nem is könyvek felett görnyedtél, de akár egy munkahelyen, akár más élethelyzetben is kénytelen az ember új dolgokat tanulni folyamatosan, 2-3 év nem oszt, nem szoroz. Én orvosin tanulok, sok évfolyamtársam volt, aki 22-25 évesen kezdett, vannak köztük olyanok, akik az évfolyam legjobbjai között vannak a kezdetek óta.
2018. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindenki tart a megmérettésektől. El kell döntened, mi a fontosabb: Elfutni, ami bukást hozhat, vagy állni a sarat, és ha első re nm megy majd megy másodjára.
2018. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző (#7) vagyok, még annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj megnyugodni és inkább arra gondolni, hogy vállalod a kihívást és minden tőled telhetőt meg fogsz tenni. Nem ajánlom a nyugtatókat és társaikat, mert ha már most szükséged lenne rájuk, akkor vizsgaidőszakban kikészülnél, mikor ennek a stressznek a sokszorosával szembesülsz. Sz@rd le, hogy ki mit mond, a legtöbbször (szülőktől, rokonoktól) hallja az ember, hogy "jajj de nehéz lesz", meg "a Józsi fia is kibukott", de ezt sokszor úgy mondják, hogy nem ismerik a körülményeket és amúgy az egyetemnek a közelébe sem mentek soha, nem tudják felmérni, hogy mennyire nehéz valójában. Nyilván a képességeidtől, szorgalmadtól is függ a dolog, de minden egyetem teljesíthető, és ha belegondolok, félelmetesen buta tanáraim is voltak életem során, úgyhogy nem feltétlenül kell géniusznak születni ahhoz, hogy szerezz egy diplomát...
2018. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a támogató kommenteket.


De á, nem bírom megállni hogy klinikai fokon ne őrjöngjek.. nem tudom.

Meg nagyon bánom ezeket az éveket mert nagyon alja munkáim voltak -ha voltak és számtalanszor aláztak meg, meg fiatalon is munkaügyiben sorban állni, meg köpni nyelni nem tudott a kr va a pultban mikor munkát kértem. (Külön történetem lenne róluk..)

Meg beiratkoztam levelezőin egyetemre 1 félévet... az a saját saram, mert én választottam bele. Csak nagy csalódás volt, és félek, hogy most megint csalódás ér a tanárival, mert tudom magamról, hogy tanítani nem szeretnék. (Töri-könyvtáron gondolkozom, könyváras része a cél, törit meg szeretem, és kitudja változik e a tanításról a véleményem.)

Szóval nem tudom. Nagyon félek egy újabb hatalmas csalódástól, mert az végleg megborítana, és jelenleg se rózsás a helyzetem.

Ha meg rágondolok, hogy 22 vagyok egyenesen őrjöngök :(

2018. febr. 19. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!