Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó ha hazudnak a külsejü...

Miért jó ha hazudnak a külsejükről az emberek maguknak és a külvilág felé?

Figyelt kérdés
Úgy el nézem ezt a sok mobil appot meg egyéb dolgot ami arra van,hogy csinálsz egy képet magadról megosztod a neten bármi ilyen megosztós oldalon de közte sincs a valódi kinézetedhez.Miért jó ez pl a nőknek?Vagy az a sok smink mikor olyanra kisminkelik magukat alig lehet rájuk ismerni,de a valóságban ha lemossák akkor ugyan az az ember néz vissza rájuk a tükörből aki valójában.Ennyire sok már az önbizalom hiányos?Szerintem túlzóan a kinézetre épül már minden a látszat társadalmunkban.

2018. febr. 18. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy valaki elkezdi utána nincs megállás. Be állnak a sorba nehogy bántsák őket
2018. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Na igen. Tipikus mikor felismerhetetlenre sminkeli magát, rányomja a képre a szépítő effektet, majd pár ember még biztos ami biztos még fekete-fehérbe is átteszi a képet mert az a maradék hibát is eltünteti.

Ezután az ego természetesen az egekben. De nem kell vele törődni. Magát csapja be. Ha belédköt ilyen téren (történt velem ilyen, azóta se értem mit kell a profilképeket összeméregetni), csak simán kiemeled ezeket a tényezőket.

2018. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ma facén meg láttam az egyik ismerősömet valami faceappal csinált képet de alig ismertem rá teltebb testalkatú és 31 éves a csaj a képen kinéz vagy 20 nak meg kb vékonynak mondom ez ő lenne na ne már gondolom fiatalítót nyomott rá meg ilyesmi.Csak nem értem kirakja egyből írják de gyönyörű vagy de ragyogsz szépség,közben meg köze nincs hozzá a valóságban.
2018. febr. 18. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebben a világban a nő első sorban a kinézete alapján van megítélve. Teljesen mindegy, hogy mit ért el az életében, mindig visszakanyarodnak a kinézetéhet valamilyen formában. ("nem csak szép, de okos is" "az a többdiplomás politikusnő olyan ronda, hogy bottal sem piszkálnám meg" az újságokban meg: "lesd el a többszörös világbajnok, olimpikon nők divat tippjeit")

Tényleg ANNYIRA meglepő, hogy - miközben egészen konkrétan a szépségükbe teszitek a nők értékét - a nők szépnek akarnak tűnni? Komolyan?

Ha ezt a fajta viselkedést lenézitek, akkor nézzétek le azt is, hogy nekünk nőknek egészen konkrétan a bölcsőnktől kezdve a külsőnket dicsérik leggyakrabban, míg a férfiaknak a teljesítményüket és a személyiségüket. Nem lehet csak az érem egyik oldalát lenézni.

2018. febr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es. Igaz lehet amit írtál. De itt nem arról van szó hogy rossz lenne ha valaki szebb akar lenni. Sőt! Az önfejlesztés minden formája jó dolog. Ha a külsőről szól akkor is.

Mi a kamuképeket beszéltük ki. Megfordítom neked a példát a férfiakra vetítve akkor a "teljesítmény alapján". Például képzeld el hogy egy férfi online, telefonba, sőt még személyesen is szándékosan azt a látszatot kelti hogy ő valami hatalmas vállalkozó, üzletember vagy épp most találta fel a rák ellenszerét, miután a 12. olimpiai aranyat is hazahozta majd eljótékonykodta. Közben meg éppenséggel egy alkoholista aki egész nap otthon vakarja a seggét, és a munkakeresést is már rég feladta. De természetesen az egó a vetített kép szintjén van, és hozzád úgy is viszonyul mintha te hozzá képest egy senki lennél.

Igaz hogy egy ilyen férfi szintén csak saját magát csapja be, ugyan úgy mint amit kibeszéltünk női verzióban. De ettől függetlenül nem szimpatikus tulajdonság.


Nem a szépség kergetésén, hanem önmagunk becsapásán van a hangsúly.

2018. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Én sem azt mondtam, hogy fair dolog ilyet csinálni (akár magunkkal szemben) csak annyit, hogy érthető, és nem valami felfoghatatlan rejtély, aminek a nyitjához egy külön diskurzus kell..

Ha nem előnyös a külsőd, akkor örülsz, ha látsz magadról egy olyan verziót, ahol az. 100%ig garantálom, hogy bárki, aki azt hangoztatja, hogy érthetetlen számára ez a fajta átverés, maga is vétkes ebben; ha más nem is fordult elő vele, de az biztos, hogy behúzta már a hasát, mielőtt tükör elé lépett, hogy jobb legyen az összkép.

Meg aztán hol álljunk meg? Ki mondja meg, hogy mi túl nagy becsapás? A hajfesték az? Az idősebbeknél úgyis mindenki tudja, hogy nem természetes a hajszínük. Miért jó ez nekik? Hát nem szánalmasak? Vagy amikor valaki a neten eljátssza, hogy érdekes személyiség, aztán ha találkozol vele, csak ültök, néztek ki a fejetekből, és ha próbálsz is beszélgetést kezdeményezni, azt ő ügyetlenül elfojtja néhány kínos szóval. Becsapás a köbön.... Minek próbál az ilyen másnak tűnni? Kussoljon a neten is, ha a való életben nem tud beszélni.

Amúgy én azt vallom, hogy marha jó lenne, hogy ne a külsőségek fontossága legyen lenyomva a nők torkán, és ne épüljenek milliárdos iparágak a természetes külsejük szeretetének lerombolására, de jelenleg ez van...

2018. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tegnap 17:09


Elég rossz tapasztalataid lehetnek,mert ok valamennyire fontos a külső de férfiaknál is azt nézik pl társkeresőn vagy az életben is.De nekem nem olyan lényeg mint sok idiótának.

2018. febr. 19. 21:35
 8/9 A kérdező kommentje:

tegnap 23:04


Itt most nem csak az "előnytelen" külsejű egyénekről van szó.

2018. febr. 19. 21:57
 9/9 A kérdező kommentje:

tegnap 23:04


Férfiakra is épül szépészeti iparág.

2018. febr. 19. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!