Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan talál valaki életcélt?...

Hogyan talál valaki életcélt? Te hogyan találtál és mi az?

Figyelt kérdés

2018. febr. 18. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Engem kiskorom óta érdekel a történelem. Ezért ovis korom óta az az (egyik) életcélom, hogy fenn maradjon a nevem a történelem könyvekben, és a jövőbeliek visszaolvasva, azt mondják, hogy na igen! Ez az ember volt valaki!
2018. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy érdeklődök dolgok iránt. A munkámat is úgy választottam hogy szeressem is és ezért könnyebben sikeres lettem benne. A sikertől még lelkesebb lettem így már nem is tekintem munkának. De már nem sokáig szeretném csinálni mert engem a vagyon nem tesz boldoggá és az se motivál hogy szép házam és kocsim legyen. Ehelyett ezt feladom annak érdekében hogy bejárhassam a világot biciklivel. A nomád életmód vonzóbb számomra
2018. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a természetes életmód az életcélom.


Legyen egy kertesház, kis kerttel.

Ott néhány gyümölcsfa és veteményeskertecske. Amit megtermel, az jó, amit nem, akkor nem halok bele a gondolatba, hogy piacra kelljen menni.

Minden nap főzés és gyakran sütés, amit lehet, saját terményből, amit nem hát nem.


Kutyatartás, kutya nevelése.


Nem a szabadidő pocsékolása testmozgásra, mert arra kvázi nincs is szükség annyi gazolás, járkálás, hajolgatás után. (Szerencsére nincs gond a súlyommal, így az egészségért mozgok csak, mert lassan olyan szükséglet, mint az evés)


Gyermeknevelés. Minőségi játék a gyerekkel, játékosan bevonni a házimunkába, beszélgetni vele. Sokat. Nem este hatra hazaérve, közben házimunka, vásárlás, ez meg az és tízkor alvás.


Mire hazajön a férjem, addigra kitakarítva, elmosogatva és saját magam által főzött, nem mirelit vacsora felszolgálása, utána beszélgetés, játék a gyerekekkel.


Szociális élet napközben nem ugyanazzal az 5 kollégával bezárva, hanem boltban, játszótéren, barát családokkal, anyukákkal.



Őszintén leírom, mivel ezek ma már nem így működnek, valahol csak vegetálok. Tény, az életben vannak apró örömök, azokat megpróbálom észrevenni, időnként sikerül, máskor baromira nem. A karrier csak annyiból célom, hogy stabil állásom legyen, számlákat fizetni és enni.

2018. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a környezetem vezetett rá az útra. Szintén kiskorom óta tudom mi akarok lenni és az is lettem. :) de tapasztalatom szerint ez szerencse, hogy valaki ennyire tisztában legyen mit akar. Van pár barátom, aki most 30 évesen se tudja mit szeretne csinálni... :/
2018. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Közhely lesz, de befelé fordulással. Szívünkre kell hallgatni. Szóval zárd ki egy kicsit a külvilágot, és próbáld megérezni, hogy mi lenne neked jó, mihez lenne kedved; mit tudnál csinálni akár 40 éven keresztül is szívesen, amiben jó is tudnál lenni, sikeres ügyes; amiben te ki tudnál teljesedni; vagy nézd meg, amikre vágysz ügyesen. De valami elérhető dolgokat sasolj; pl ha valamihez nem annyira lennének meg a pontjaid pl egyetemen, és esetleg nem tudsz annyira jól magolni, akkor ne olyan szakot válassz, ahol az kell; nemtom, ilyen álommelód, ilyen álomszakod van -e , én azt vélelemezem, hogy egyelőre nincs; szerintem szakkepesites.hu-n az összes szakot másold át jegyzettömbbe, és töröld ki azokat, amiket nem érzel magadénak, így folyamatosan szűkítsd a kört. Meg amúgy sok okj-ből van hasonló egyetemi képzés is esetleg. Meg amúgy ha volt valami, ami kicsi korodban nagyon szerettél volna lenni; hát vizsgáld felül a nézeteidet; szóval lehet, hogy akkor tudtad te az igazi, valódi utadat; amikor még nem ért ennyi minden, még nem voltál befolyásolva ennyi hatás által. Amit kívülről mondanak meg, az sose a nyerő. Neked belül kell érezned, hogy mihez van affinitásod,meg mihez van kedved.
2018. febr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!