Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak mitől olyan erősek?

A férfiak mitől olyan erősek?

Figyelt kérdés
Barátokkal összejöttünk bográcsozni, beszélgetni, kikapcsolódni, aztán előkerült egy fürdőszobamérleg. Miután mindenki megmérte magát, nyilván jött a gondolat hogy a kezünkkel szorongassuk meg. Én az 58 kilómmal olyan 35 kilót tudtam szorítani, a fiúk többsége meg 70-90 körül, és nem lehetnek nálam jóval nehezebbek. Különösképp a bátyám lepett meg aki 85 kiló és 120 kilót szorított... Hogyan?? Olyan 'kevés' testsúllyal, olyan kicsi izomtömeggel hogy tudott akkora erőt kifejteni?? Nektek mennyi sikerül?

2018. febr. 19. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert a férfiakban sokkal több az izomszövet, mint a nőkben.
2018. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy izom ereje nem a tömegétől függ, persze egy idő után növekednie kell, hogy erősebb legyen, de ugyan olyan tömeggel is lehet kimondottan gyenge vagy kimondottan erős. A szorításnál meg az alkarizmok számítanak, azok eleve könnyen lehetnek a tiédhez képest nagyobbak, úgy hogy hasonló a súlyotok. (Egyébként meg a tesztoszteron miatt olyan erősek. Mm azért növesztenek több izmot úgy általában.)
2018. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
a férfiakban a zsír/izomszövet arányában több az izom mint a nőknél, plusz a tesztoszteron erősíti a csontokat és valszeg az izmokat is
2018. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja értem.. Hát ez van :)
2018. febr. 19. 17:07
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy a mamám szokta mondani, keves gombocot ettél.
2018. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
tudsz titkot tartani? :)
2018. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mármint én? Persze, de a többiek nevében nem nyilatkozok
2018. febr. 19. 22:47
 8/12 anonim ***** válasza:
én is :)
2018. febr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokat nem nyom a altban, na meg ugye az számít igazán, hogy mennyi ideig tud erőt kifejteni. Egyébként vészhelyzetben mindenki oltári erős tud lenni az átlag állapothoz képest, de mit számít mikor szerencsés esetben ez sosem válik szükségessé az életben?
2018. febr. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vészhelyzet? Csak letette a kanalat aztán majdnem összeroppantotta :D ő is csak nézett egyet aztán evett tovább :D
2018. febr. 20. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!