Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki ártott neked, de...

Ha valaki ártott neked, de megbánta, és ugyanazt megteszi magával, attól jobb lesz?

Figyelt kérdés
Szeretnéd, hogy ugyanazt átélje, mint te? Például, ha megütött, akkor üsse meg magát (vagy valaki más üsse meg akár).

2018. febr. 25. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez az ostoba proli hozzáállás, ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is.

Attól, mert ugyanazt tenné magával, nem csinálja vissza, amit a másikkal tett. Nem lehet kitörölni. Maximum a másik így "bosszút állhat", ami szintén szánalmas és fölösleges, nem megoldás, csak lesüllyed ugyanarra a szintre.

2018. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól nekem nem lesz jobb, ha ő is átéli ugyanazt, bár az élet olyan, hogy úgyis visszakap mindenki, mindent.
2018. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem dehogy. Amikor engem bántott és megalázott (ok nélkül) , akkor azt önmagával tette.

Az ő szánalmas és beteg életét vetítette rám.

2018. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz jobb, viszont gondolom ezzel akarna meggyõzni arról, hogy igazán megbánta. (nem tudom ez kit mennyire gyõzne meg, mindenesetre ez a szándéka)

Tehát nekem nem fog kevésbé fájni az ütés, de legalább empatikusnak feltételezem az illetõ személyt.

Persze az ideális az lenne, ha nem ütne meg másokat és saját magát sem.

2018. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, hagyjon békén egy életre.
2018. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha eltöri a kávéscsészémet, aztán vezeklésül eltöri a sajátját, attól az enyém összeragad? Ugyanolyan lesz, mint volt? Ha eltöri a barátságot, a bizalmat, azt egy másik töréssel nem lehet helyrehozni.
2018. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!