Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt mondják, egyedinek lenni...

Azt mondják, egyedinek lenni jó, de mégis kirekesztik azokat, akik kitűnnek a tömegből. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Légy egyedi, az eredeti mindig többet ér, mint a másolat - és hasonló okosságok. De az egyedi emberek valójában boldogok?

2018. febr. 26. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Annak jó egyedinek lenni, aki nem érezné jól magát tucatemberként. Semmi bajom a tucatemberekkel, általában megtalálom velük a közös hangot, de nem tudok beolvadni közéjük, és nekem jobb, ha önmagam lehetek, még ha ezzel ki is lógok a tömegből. Gyerekkoromban is csak azért volt ebből gond, mert akkor még próbáltam a tucatba tartozni, csak nem ment, és nem tudtam, hogyan legyek önmagam. Amióta megtaláltam magam, és a módot, azóta jól vagyok. Persze, néha bosszankodok, de nem azért, mert kirekesztenek, mert nem rekesztenek ki, hanem azért, mert nehezen találok társaságot azokhoz az élményekhez, amiket szeretnék átélni.
2018. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyedi vagyok, és boldog. Mégpedig azért, mert leszarom, hogy ki mit gondol rólam. Ezt csak így lehet. Fekete farkasnak nehezebb lenni, mint tucat birkának, viszont sokkal jobb.
2018. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kamaszok és a primitív emberek rekesztik ki azokat, akik mások, mint ők. A kamaszok ezt jó esetben kinövik, rosszabb esetben a fentebb említett második kategóriába kerülnek felnőttként. (Mielőtt a kamaszok nekem támadnak, kivételek mindig vannak, akinek nem inge, ne vegye magára, mert akinek meg az inge, még véletlenül meztelen marad.) Másnak lenni igenis jó. De átlagosnak lenni sem rossz. A lényeg, hogy magadat add, és te jól érezd magad a bőrödben. :)
2018. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Úgy csináld, ahogy neked jobb: ha nem szeretsz (annyira) kitűnni, mert akkor úgy érzed, hogy kirekesztenek, ezért nem vagy boldog, akkor vegyél vissza, ne tűnj ki, legalábbis ne annyira, illetve ne abban a valamiben tűnj ki, amiben eddig kitűntél (pl. ne legyen rikító lila a hajad).

Majd megtalálod azt az arany középutat, ami a legjobb neked. Nem kell mindenben belesimulni a tömegbe, de azért egy csomó mindenben érdemes (pl. abban, hogy két lábon jársz, nem négykézláb). Meg kell találnod azokat a dolgokat, amikben viszont jól teszed, ha kitűnsz, mert az hoz a konyhára: elismerést, dicséretet, stb., és ez mind jót tesz a lelkednek, az önbecsülésednek. Ezek nyilván olyan dolgok, amikben jó vagy, vagy legalábbis átlagon felüli. Ahogy egyre jobban megismered saját magadat, egyre inkább rájössz majd, hogy mik ezek a területek.

2018. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az sem mindegy, hogy mi miatt lógsz ki a sorból....
2018. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Tetszik a kérdésed! ;)

És az előttem válaszolónak igaza van!!

2018. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem boldogok, pont azert, mert nem fuggnek senkitol.
2018. febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Van akinek jó és van akinek nem. A miérteket csak egy ember ismeri igazán, aki ezen gondolkodik.
2018. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkire igaz, amit leírsz, nem mindenkit rekesztenek ki emiatt. Kérdéses az, hogy miben vagy egyedi. Sokféleképpen kezelnek sok embert.


Amúgy megkülönbõztethetõ az “egyedi/különleges” és “fura” ember. Az elõbbi pozitív értelemben lóg ki a sorból, míg az utobbi negatív tulajdonságok miatt.


Az is tény, hogy nem mindig mások rekesztik ki, az egyedi emberek gyakran önként vonulnak el a tömegtõl, pont ettõl boldogok.

2018. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Pár dolgot sose fogok megérteni. Például hogy miért akarna bárki pusztán azért egyedi lenni hogy egyedi legyen....

A másik pedig hogy elérkeztünk abba a korba ahol mindenki különleges. Azaz másképp mondva senki se az. Az extrém kinézetek, tetoválások, piercingek meg a többi az mostanra annyira mainstream lett, hogy egyáltalán nem hat újdonságként senkinek. De pont annyira nem elfogadottak hogy a munkáltató is 100% ne törődjön vele.


Ha az egyediség a kinézetet jelenti pusztán akkor én azt mondom hogy amíg visszafordítható addig mindent bele! Mehet a hajbefestés, a furcsa ruha, raszta, bármi amit ha megun az illető akkor meg lehet tőle válni. Mert úgyis rájön mindenki hogy nem az számít hogy mások mit gondolnak. Főleg az nem hogy egyedinek hisznek-e vagy sem. Az számít hogy te mit gondolsz magadról és milyen céljaid vannak. Az igazán egyedi embereket nem a külsejük teszi kimagaslóvá, hanem az eredményeik. Persze, a megjelenés fontos. Azomban nem a kinézet a cél. Az pusztán egy eszköz a céljaink elérésére. És ahogy a bicskáról se tördeled le a szerszámokat, így magaddal se csinálj visszafordíthatatlant. Te is fontos funkciót vagy lehetőséget veszíthetsz.

2018. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!