Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért merítenek ki a beszélget...

Miért merítenek ki a beszélgetések, ha szükségem van társaságra?

Figyelt kérdés

Tehát normál esetben, ha egy szükségletem kielégítésére törekszem, az energiát ad. Itt mégsem ez történik :/


Segítsetek ötletelni, hogy mit nem veszek észre! Köszönöm! :)


2018. febr. 27. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Írhatnál egy kicsit a részletekről..
2018. febr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amúgy én úgy veszem észre a testem-lelkem jelzéseiből, hogy helyesen érzékelem mikor azt gondolom, hogy társaságra van szükségem, ez így rendben van... nem magányt érzek, hanem inkább unottságot, egyhangúságot... őőhhhmmm meg mégvalamit, ami egyértelműen arra ösztökél, hogy nekem emberekkel kelljen beszélgetnem-ismerkednem... nem magány, de nem is szexuális dolog. Ez mi lehet?
2018. febr. 27. 01:03
 3/9 A kérdező kommentje:

Vérmérsékleti típusokra bontva:


Szangvinikus nincs bennem, felszínes bájcseverészés semmilyen szinten nem vonz, ez így okés.


Leginkább (kb 60%) melankolikus vagyok. A mély barátságok viszont pont ugyanúgy hamar leszívnak, mint a bájcsevej. (Leginkább ez lehet a gond, pedig jó emberekkel vagyok, közös témák, mégsincs erőm sokszor felhozni sem az egyik ilyen témát)


30% flegmatikus, de nem érzem jól magam a „jó hallgatóság” szerepben, ami erre a típusra jellemző. Ennek a típusnak a nem emberközpontúas tulajdonságait találtam meg magamban :)


10% kolerikus, szeretek rövid ideig irányítani, de ez a részem inkább stressz szituációban műxik, akkor meg már nem mint szükséglet, hanem mint túlélési ösztön 😃 átgázolok mindenkin a célomért 😃

2018. febr. 27. 01:15
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Nálam ez úgy van, hogy attól függ, hogy kivel, miről van szó.

Ha valami értelmes beszélgetés, akkor csak úgy repül az idő, sőt energiát ad ha pozitív az illető ahelyett, hogy kimerít.

De ha az időjárásról van szó órákon keresztül na az lefáraszt. Legtöbbször ugyanis fel kell venni az eröltetett mosolyt (melóba pl), most is receptekről van szó körülöttem, és csodálkoznak, hogy a mobilomat nyomkodom....

2018. febr. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem olyan társaságban vagy, ami képes lenne felrázni..
2018. febr. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg magadhoz hasonló, semmi előrevivő gondolatot nem adó beszélgetőtársakat választasz, akik elveszik az energiádat, mert nagy erőfeszítéssel próbálod a társaságból kiszedni a számodra hasznosat, de nem megy, mert nincs. Ebben aztán nagyon elfáradsz.Ha ehelyett fát vágnál, az értelmesebb lenne.
2018. febr. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Ez attól is függ milyen állapotba mész el a találkára,mert előfordulhat, hogy a munka vagy tanulás kimerít és már nem tudsz másokra figyelni.Vagy ha mélyen legbelül valami bánt és nem tudod elmondani másoknak akkor is előfordulhat,hogy nem tudsz figyelni,lemerítenék mások.Nálam ez még olyan emberekkel fordul elő akik azelőtt nagyon megbántottak vagy tudom, hogy magukba lenéznek.Amúgy tudunk meg lenne is miről beszélgetni,de ameddig ez bennem van nem teljes az egész és van amiről nincs is kedvem beszámolni nekik.
2018. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van ilyen is, hogy nem hozzám illő emberekkel, azt a helyzetet értem is.


De amikor egy baráttal a kedvenc témáimról, kényelmes szituációban?


Szóval hogy az én személyiségtípusomhoz a mélyebb sokáig tartó emberi kapcsolatok illenek, ennek nem kellene kimerítenie, mégis...

Ebben mi lehet velem a gond?

2018. febr. 28. 09:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Vérvizsgálat. Labor. Körzeti orvos.

(Egyetlen lámpásunk a sötétben az iszlám)

2018. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!