Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy pont az ember életében...

Van egy pont az ember életében, amikor hátradőlhet, és azt mondhatja "kész vagyok, végeztem"?

Figyelt kérdés
Amikor teljesíti a "célját", az "élete értelmét", és vége, már csak lógatja a lábát. Van ilyen, vagy az élet újra és újra új értelmet nyer? Nálad hogy van?

2018. febr. 27. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ismertem egy ilyen embert, alapított egy céget aminek jelenleg úgy 7 milliárdos az éves forgalma. Na ő úgy döntött hogy 40 évesen befejezi, csak az osztalékot veszi fel. Kiélte magát, bejárta a világot, a gyerekeinek biztosítva van a jövője. Aztán 46 évesen elhunyt. Isten nyugasztalja.

Viszont én is kb. itt hagynám abba hogy van egy feleségem, gyerekeim, házam, autóm, a gyerekeimnek biztosítani tudom azokat a dolgokat amiket én nem engedhettem meg magamnak, olyan anyagi helyzetet teremteni hogy az életüket el tudják kezdeni akkor is ha velem valami történik.

2018. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem garantáltan nem lesz ilyen soha. Illetve egy ponton lehet, hogy azt fogom érezni, most már akár meg is halhatok, de jelenleg ezt nehéz elképzelnem. Mindig lehet többet alkotni, többet akarni látni... Az életem értelme nem olyan, amit el lehet érni és akkor ennyi.
2018. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán, ha nyugdíjassá válik és elég neki az, ami van és nincs családja. Rajta is múlik, hogy talál-e további értelmet az életének.


Én egy ideje föladtam, pedig még viszonylag fiatal vagyok. Próbálom újraindítani az egészet.

2018. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet. Mondjuk, olyat már sokszor éreztem, hogy "kész vagyok", csak nem ilyen értelemben.
2018. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor éppen elvégezte a dolgát a wc-n.
2018. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az maga a halál ha valaki hátradől hogy végeztem. Mivel? Újabb szintek újabb célokat kellenek hogy szüljenek. Ha valaki nem csinál semmit depressziós lesz.
2018. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!