Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek rám rossz szemmel...

Miért néznek rám rossz szemmel az emberek, ha nem szeretek bizonyos állatokat?

Figyelt kérdés

A múlt hét szombatján osztálytalálkozón voltam. Egy rövid erdei kiránduláson vettünk részt.


Na de itt jön a lényeg: Az egyik volt osztálytársam magával hozta a túrára a nagytestű, számomra visszataszítóan ronda és félelmetes kutyáját ami mindenkit végigszaglászott/nyalt.

Én nem hagytam, hogy ezt csinálja, ezért hangosan rászóltam az állat gazdájára, hogy vigye el tőlem a kutyáját, mert nem szeretem a kutyákat és nem akarom, hogy megharapjon, és félek tőle.

Ettől kezdve furcsán néztek rám az emberek. Nem csak a gazdája, hanem a többiek is.


A kérdésem: Miért? Én szeretem az állatokat, kivéve a nagytestű kutyákat, mert félek tőlük egy gyermekkori incidens miatt. Miért tartják furcsának, sőt mi több, visszataszítónak az emberek azt, hogy nem szeretem a kutyákat?



2018. márc. 1. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen emberek voltak veled a túrán, mert én is imádom ugyan a kutyákat, de ettől még megértem, ha más nem.
2018. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Skaiiripa ***** válasza:
50%
Nem tudom, én is félek a nagy kutyáktól. Velem még nem volt ilyen, h furának tartották volna. Általában megértették.
2018. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Nekem is volna egy kérdésem. Miért vagy ilyen egyszerű?

Közösségben ha nem vagy az a tipikus középpont típus, akkor jobb pártatlannak maradni olyan témákban, amik megosztják az embereket.


Utálod a kutyákat?


Bocsi, de allergiás vagyok rájuk. Nagyon cuki, de nem lehet a közelembe.


Elintézve és még téged sajnálnak... Ennyire egyszerű a helyzet, de szerencséd van, mert most kaptál egy olyan leckét, ami a jövőben akár a munkahelyedbe kerülhet.

Vagy kinéznek a munkahelyről, máshol hátrányos megkülönböztetésben részesülhetsz, stb.


Magyarul: Tanuld meg a játékszabályokat ha közösségben vagy, mert úgyis te vesztesz ha egyedül vagy a véleményeddel.


Először csak tapogatózz, hogy kivel-hogyan.. majd utána csak éles véleményeket.

2018. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9153650-mit-.. itt a hatos valasz az enyém, mindenkinek ajanlom figyelmébe. Veled vagyok, kerdezo
2018. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen jogos volt a reakciód. Attól még szeretheted a kutyákat, de ha rossz élményed volt velük kapcsolatban, akkor teljesen érthető.


Hha nem bántott volna soha egy kutya sem, akkor is jogod lenne ahhoz, hogy ne nyaljon-faljon téged, pláne úgy, hogy nem akarod.


Van, aki meg a macskákat sem szereti. Ez ízlés kérdése, el kell fogadni és kész ezen nincs mit magyarázkodni sem sértésnek venni.

2018. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
#3: Ezt most nem igazan értem. Illetve nem akarom érteni. Magyaran közösségben "alapelv", hogy hazudni kell? Nem lehet azt mondani, hogy nem szereti őket, fél tőlük, nem akarja, hogy összenyalják, stb.? És félre ne érts, ezt "kutyamániásként" kerdezem.
2018. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#6 Azért nem akarod megérteni, mert én a valóságra, a tényleges életre adtam tanácsot, nem egy elképzelt utópisztikus élethez.

Ahogy láthatják a kérdező is!!! megtapasztalta, hogy ez megy. Ilyenek az emberek. Ezen nem tudsz változtatni.


A jövőben pedig vagy ismétled a dolgot és "őszinte" maradsz, de az sok negatív hatással fog járni vagy megtanulsz alkalmazkodni.


Ilyen az élet, a gyk-n könnyű "jó tanácsokat" adni, meg hogy mi lenne a jó, de az életben ez sokszor nem működik.


ui: Ez nem csak "Magyar" példa.. mindenhol ez van.

2018. márc. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Jó, hát ezért kerdeztem, hogy a közösségi életnek, "alapelve"-e a hazugság. Tehát a valasz: igen. Viszont az is érthető, ha ebből nem mindenki kér, vagy undorítónak találja.
2018. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, azért annyira nem utópisztikus, hogy nyugodtan megmondhassa az ember, ha nem "rajong" a kutyákért, macskákŕrt, stb. Nekem is volt már olyan vendégem, aki megkert, hogy "állítsam le a kutyámat", de eszembe nem jutott emiatt, "furcsán" nézni rá.
2018. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális:


Lehet azt mondani: "Vidd el tőlem a kutyádat, mert nem szeretem a kutyákat, nem akarom, hogy megharapjon és félek tőle!"


Vagy lehet azt is, hogy: "Kérlek, hogy ne engedd a kutyádat hozzám. Én félek a kutyáktól, mert régebben megharapott egy, és ezt nem tudtam elfelejteni."


Az egyik után majd furcsán fognak rád nézni az emberek, a másik után meg nem. Válaszd ki magad, hogy melyik az.

2018. dec. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!