Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, hogy a félénksé...

Mit jelent az, hogy a félénkség nagyrészt ego-központú félelem?

Figyelt kérdés
Mi köze az ego-nak a félénkséghez?

2018. márc. 1. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A félénkekben kb olyan gondolatok vannak pl nem merek megszolalni nehogy butasagot mondjak, nem vagyok közeppont mert szép sem vagyok, ha csendben lopozom talán nem vesznek észre és akkor nem csufolnak, stb, mind énközpontu gondolat, ahelyett hogy olyanokon agyalna, pl x szomorunak tűnik megkérdezem hogy van, hátha segithetek,vagy egy témában nekem is ötleteim vannak én is szeretnék valamit letenni a közös célokért és megszolalni, vagy valaki bunko es megközelitem emberileg hogy tul.képpen mi baja, megoldjuk, stb
2018. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen most elgondolkodtam, és ez jött ki:Ha maximalista vagy idealista vagyok, de a hétköznapi énem ezt nem tudja követni,teljesíteni, akkor nem merem megtenni azt, amit szeretnék.Ettől válok félénkké.
2018. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy az egyes mondja.

Ego, mint "én". Nem a testi épséged félted, hanem gyakorlatilag attól félsz, hogy olyasmi történik veled, ami után rosszul fogod lelkileg érezni magad.

Tehát aki félénk, az nem attól fél, hogy ha megszólal akkor meg fogják rugdosni, hanem pl. attól, hogy ki fogják gúnyolni, az pedig sérti az egóját. Ilyen egyszerű.

2018. márc. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, egyébként az egó központú az más mint az egoista, és az sem mindegy hogy tudatosan egó kozpuntú vagy egoista vagy alapból az.


A mezei ego központú telle van félelemmel, fél hibázni ezért másokat hibáztat szerepeket vesz fel...csak azért hogy mentse magát lássuk be a legtöbb ember ilyen.


Az egoista egy hisztis kislány, fiú akinek nem tanították meg hogy nem ő a központ ezért mindenki azért él, hogy az ő jóléte garantált legyen.

Mind a kettő személyiség elég könnyen sérül, tudom mert én egoista LETTEM mindenki azt hiszi hogy ez nagyon jó de nem az.


Viszont van egy veszélyesebb fajtája is ezeknek...aki tudatosan használja és akkor amikor szüksége van rá ezeket a jellemvonásait...és manipulál vele másokat. Szóval összetett dolog ez!

2018. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Saját magad kishitűségéből és félelméből ered. Félsz hogy nem vagy eleg jo ezert feltekenykedsz. Igy jon ide az ego
2018. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!