Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embergyűlölők miért ilyen...

Az embergyűlölők miért ilyen felszínesek?

Figyelt kérdés

„Az emberiség megérett a pusztulásra” egy rendkívül felkapott rigmus. Amire én azt szoktam mondani: jó, akkor kezdjük veled és a szeretteiddel. Mert te is és ők is az emberiség részei vagytok. Sajnos egyre több ilyen jellegű „világnézet” és „vélemény” van, amelyet úgy használunk, hogy voltaképpen végig sem gondoljuk, valójában mit beszélünk, ezek mit jelentenek.

Egy kutyánál elérni, hogy istenként nézzen fel ránk (amitől mi magunkat értékesnek és jónak érezzük), ezerszer könnyebb, mint saját "fajtársuknál". Ha nagyon rosszindulatú vagyok, akkor azt is mondhatom hogy kihasználjuk a kutya feltétel nélküli szeretetét, mert képtelenek vagyunk kapcsolatot kialakítani az emberekkel. Egy ilyen ember könnyen beleveti magát abba a hitbe, hogy egy állat jelenléte képes lesz az emberekben való csalódottságát kárpótolni, elfedni azt.

Amikor pedig azt mondjuk, hogy az emberiség elembertelenedett és ezért hátat fordítunk neki az állatok irányába, kevesebbnek tartjuk saját embertársainkat, mint az állatokat, akkor vajon nem válunk-e mi is ugyanolyan embertelen, felszínes emberekké, mint akikre vadul mutogatunk, elítéljük őket, hogy miattuk lettünk olyanok, akik intoleránsak, vagy akár szívből jövően gyűlölik saját fajtársukat? Kijelentjük, hogy az emberek nem érdemelnek törődést, empátiát, mert az állatok sokkal jobbak. Különbek vagyunk-e azoknál, akiket lenézünk?



2018. márc. 3. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok embergyűlölő, de azt látom a legtöbb embernél, hogy 10 forintot nem érne és simán átvágna, megnehezítené az életem. A kutyám nem tenne ilyet, szóval megvan minden jogom ahhoz, hogy többre tartsam.

Ettől nem leszek felszínes, mert tapasztalatból beszélek. Nem lenézek embereket, csak tényként tudom, hogy milyen tulajdonságok jellemzők rájuk.

2018. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 rendben ez a te véleményed. De csak úgy mellékesen kérdezem: a kutyádon kívül vannak barátaid?
2018. márc. 3. 08:39
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen, vannak. Ezért írtam, hogy nem vagyok embergyűlölő, mármint nem gyűlölöm összességében az egész fajt. De az alapján, hogy hány embert tekinthetek korrektnek, elég rossz az arány.
2018. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Én embergyűlölő vagyok. Nézz csak szét mi megy a világban! Terrorizmus, gyilkosságok, csalás, sikkasztás, korrupció. Nagyon kevés a becsületes és jó ember. Többnyire még őket közösítik ki. Szerinted megéri egy ilyen világban élni? Vagy ebben a világban gyereket nevelni? Hát nem. Úgyhogy nyugodtan lehet dobni a hidrogénbombát meg az atomot. Remélem így felfogtad te kis retek. Veled kéne kezdeni. Ratyi Rambauuuuu
2018. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

"jó, akkor kezdjük veled és a szeretteiddel"


És akkor te kiket is gyűlölsz? Ez meg különösen nagy aljasság ilyet kijelenteni.

Amúgy idejöttél a kutyákat, meg a kutyásokat szapulni?

Jellemzően az érzéketlen szaremberek azok, akik gyűlölik az állatokat....

2018. márc. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem az állatokat gyűlölőm, hanem azokat akik felszínesek.

Amúgy köszönöm hogy egyből állatgyűlölőnek gondolsz ez is csak a véleményemet erősíti.

2018. márc. 3. 08:48
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Egy eredetileg viccből felkapott mondatot így túlgörcsölni... Vicc vagy. :D
2018. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Az olyan emberek miatt viselkedek aszociálisan, mint te. Én nem mondom, hogy elpusztítanék akár egy embert is, de a közvetlen közelemből kevés kivételével likvidálnám az összeset, mert idegesítőek, hülyék, tényleg felszínesek, és úgy követelnek maguknak "empátiát" (=toleráld minden fasságukat), hogy nem adják vissza.

A kutyákat én se szeretem annyira, pont amiatt, mert igazából az, hogy simogatom, etetem és foglalkozok vele, már elég ahhoz, hogy én legyek számára az univerzum közepe, szóval inkább veszek macskát, amit meg kell szelídíteni, meg kell küzdeni azért, hogy szeressen.

Ha mindenképp fel kell állítanom egy sorrendet az élőlények között, akiket szeretek a világon, akkor:

barátok > macska > párkapcsolat > családom többi része > munkatársak > többi ember.

És nem hiszem, hogy ez rossz lenne, hiszen egy magányos állatbarát ember senkinek nem árt azzal, hogy megkíméli magát a többi embertől, szóval számomra teljesen lényegtelen, milyen ember. Ha egy pedofil otthon recskázik az elképzelt kisgyerekekre, az se érdekel, mivel a négy fal közt csinálja, nem bántja a gyerekeket, így az én értékrendemben még a beteges vágyait kordában tartó pedomaci is magasabban helyezkedik el, mint egy idegesítő ember.

2018. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Amilyen emberek vannak a mai világban, sok primitív, proli, buta, agresszív, bunkó, mindenkin áttaposó, mindenkit átverő nyomorult, így nem kívánok kapcsolatba lépni senkivel. Megvagyok a szűk családi körömmel, nem kellenek ilyenek az életembe.

Egyébként elég megnézni a fiatalokat... legtöbbjük borzalmasan buta, média által befolyásolt szerencsétlen akik úgy tudnak káromkodni hogy csak néz az ember.

2018. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lazy Lover ***** válasza:
59%
1-4 nél a pont
2018. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!