Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért néznek le, mert...

Sokan miért néznek le, mert nincs nőm és gyereket sem akarok?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden:

Közel 30 éves férfi vagyok, saját vállalkozásomban dolgozok napi 12- 14 órát heti 5 napban (egyszerűen imádom, amit csinálok).


Így különösebb társasági életre nincs időm. Nincs nőm sem (barátnőm van, de az csak barátság, nem több).


Hosszú évek után az egyetemi haverokkal tegnap este összeültünk és beszélgettünk a jelenlegi helyzetről.


Éppen a családi állapotról volt szó. Mikor rám került a sor, én nyíltan kijelentettem, hogy a munkám miatt nincs időm (és kedvem) gyereket "csinálni", sőt, különösen csajozni sincs energiám. Ha ezekre fordítanám az időmet, nem élnék jól, mert a munka és a pénz rovására menne.


Erre a haverok körül többen érdekes megjegyzést tettek.


A kérdésem:

Miért baj az, ha valaki a karrierjébe akar kapaszkodni, ahelyett, hogy gyereket gyártana felelőtlenül? Hm?



2018. márc. 3. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem baj, irigyek az emberek, hogy neked nincsenek ilyen problémáid.
2018. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
A te döntésed. A magam részéről azt gondolom, hogy a munka, a pénz, a karrier nem minden, és korántsem csak az a két véglet van, hogy dolgozol anélkül, hogy élnél, vagy "felelőtlenül gyártasz gyereket." Optimális esetben az ember összeegyezteti a munkát és a magánéletet, utóbbiba beleértve a hobbit, szórakozást, emberi kapcsolatokat, mindegyikre fordít időt és energiát. 30 évesen nem késtél még le semmiről, lehetnek olyan átmeneti időszakok, amikor borul az egyensúly, de ha sokáig így marad, egy idő után már nagyon nehéz baráti vagy párkapcsolatot építeni, a munka pedig már nem fog kielégíteni. Szerintem ezt érdemes átgondolni, nem mások véleménye, hanem saját magad miatt.
2018. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 30 évest ma már nem néznek le ha még nincs gyereke és nője...

Max ha fura ember, furán viselkedik és akkor nem a hiányai (mint nincs nő se gyerek) hanem a meglévőségei miatt (fura viselkedés, fura gondolkodás) az maximum ami miatt hülyének nézhetnek. Ha hülye szélsőséges elméleteket gyártasz és hangoztatod, miközben a közeged folyton elutasítja, akkor tudhatnád, hogy hülyeség amit mondasz.

Önmagában egy értelmes felnőtt 30 éves férfit aki dolgozik és teszi a dolgát, intelligens és jófej, azt senki nem nézi le. Ez 100%!

2018. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Megvannak a társadalmilag ránk erőltetett normák, amit mindenki kötelező érvényűnek vesz és minden ami ezzel ellentétes azt bírálják.


Én is mindig megkapom, hogy mikor házasodok meg, mikor lesz barátnőm, mert hogy ezek nélkül semmit nem ér az élet. Én ilyenkor megmondom, hogy az én életem elég értékesnek találom ezek nélkül is.

2018. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert egy olyan ember akinek nincs gyereke, az öregségére nem meghal, hanem kihal. A vagyonát, amit összekuporgatott, azt nem a saját utódjára hagyja, hanem idegenekre.
2018. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van akinek a szakmája a hivatása és élvezi ezt és erre akar öszpontosítani nincs vele semmi gond. Egyébként is még fiatal vagy nem késtél le semmiről. De azért azt tartsd szem előtt, hogy a pénz nem fog biztonságot és boldogságot hozni az életedbe hosszútávon. Az emberi kapcsolatok nagyon fontosak. A pörgésbe a kor előre haladtával az ember belefárad és akkor hiányzik a szeretet és a törődés. A sok pénz sem ér semmit ha nem tudod mással megosztani. Persze most még fiatal vagy és semmi gond nincs azzal ahogy élsz. Szerintem 10 év múlva majd átértékeled a dolgokat, és még lesz időd változtatni. Általában akkor érzi meg a társas kapcsolatok és a család fontosságát valaki ha kezdi elveszíteni a szeretteit. Pl. Meghalnak a nahyszülei, szülei.
2018. ápr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!